Zayıflamak İçin Diyet Listesi

Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2017 Ekleyen: Suna KAYA


1 haftada 5 kilo vermek sizce nasıl bir fikir? Fazla kilo sorunu olan herkesin bu fikre çok sıcak baktığını görür gibiyiz. Kolay olmamamkta ancak, 1 haftada 5 kilo vermek Dr. Ayça Kaya diyeti ile mümkündür. Sizde diyet listesi zayıflamak için arayış içindeyseniz yazımızı dikkatlice okumalısınız. Hangi diyeti uyguluyor olursanız olun. Önemli olan verdiğiniz kiloları sağlıklı yollardan vermek, ekstra ürünler kullanmamak, beslenme kültürü oluşturmak ve bunu bir yaşam felsefesine dönüştürmek gerekir. Aksi halde, bir sürü eziyet çekip 1 haftada 5 kilo verdikten sonra kiloları fazlasıyla geri alırsanız bunun hiçbir anlamı kalmayacaktır. Her zaman dediğimiz gibi zayıflamak için sağlıklı diyet listesi bulmanız ve onu uygulamanız gerekmektedir.

Sizde hem sağlıklı, hem de kısa sürede kilo vermek isteyenler arasındaysanız vereceğimiz liste tam size göre demektir. 1 haftada 5 kilo vermek demek 1 bedenden fazla incelmeniz anlamına gelmektedir. Ancak, şunuda belirtmek isteriz. Hiçbir vücut için 1 hafta gibi kısa bir sürede 5 kilo vermek uygun değildir. Kesinlikle doktor kontrolünde bu diyeti uygulamanız ve çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bir adım daha ileri gidiyor ve çok acil durumu olmayanların bu listeyi uygulamalarını önermiyoruz. Özel gün, parti veya buna benzer bir etkinliğinizin yaklaşması durumunda bu tarz bir diyeti uygulayabilirsiniz. Bu kapsamda birazdan vereceğimiz kolay zayıflamak için diyet listesi programı sürecinde her gün en az 1 saatlik yürüyüş yapmanız şarttır. Yürüyüşün hafif tempolu koşu olması gerekmektedir. Bu diyette güne erken başlamanız önemlidir. Yataktan he gün ilk kaltığınızda ılık bir bardak su içmelisiniz. Suyun içine bir para limon sıkmanız enerjinizi yükseltecektir.

1 Haftada 5 Kilo Zayıflamak İçin Diyet Listesi

zayiflamak icin diyet

Bu özel ve şok diyeti kısa bir şekilde listeleyelim. Unutmayın, güne erken başlıyor ve kahvaltınızı her gün en geç 08:00’de yapıyor olmalısınız.

Sabah kahvaltısı

Sabah kahvaltısını her gün en geç 08:00 yaparak güne başlamalısınız. Kahvaltı menünüzde ince 1 dilim yağsız peynir veya 1 adet haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz. En fazla 2 dilim kepek ekmek, bol miktarda dere otu, maydanoz, 4 adet zeytin ve 1 bardak yeşil çay ile güne başlıyorsunuz. Bu liste zayıflamak için günlük diyet listesi şeklinde olacaktır. Diğer günlerde aynen uygulamalısınız.

Ara Öğün

Diyet yapmak bütün gün aç kalmak değildir. Bu diyet listesinde de sık ama az yemek vardır. Kahvaltı sonrası saat 10:00 gibi içine çok az kahve koyarak 1 bardak süt tüketebilirsiniz. Kahve metopolizmanızı daha hızlı çalıştıracaktır.

diyet zayiflama

Öğle Yemeği

1 porsiyon kadar ızgara et, bol salata, 1 dilim kepek ekmeği ve tuzsuz 1 bardak ayranla oldukça zengin bir öğle yemeği sizleri bekliyor olacaktır. Bu kapsamda zayıflamak isteyenlere diyet listesi olarak mükemmeldir.

Ara Öğün

Dedik ya, bu listede sürekli birşeyler yiyor olacaksınız. İkindi vaktine yakın 1 bardak yoğurt, yulaf, mevsim meyvelerinden bir adet tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğine geldğimizde 1 kase çorba, çok az seytinyağlı bir yemek, yağsız 1 kase yoğurt ve 1 adet mevsim meyvelerinden tüketebilirsiniz. Vermiş olduğumuz bu program haftalık diyet listesi olacaktır. Kalan 6 gün içinde anı uygulamaları yapmalısınız.

Günlük yürüyüş egzersizleri, ekstra sporlar zayıflamanızı hızlandırcak ve sürekli kılacaktır. Bu liste ile beslenme alışkanlığınızı da değiştirmeniz ve belli bir düzene sokmanız şarttır. Amacınız günlük verilen kilolar değil, hayat boyu fit bir vücut olmalıdır.

zayiflama kilo verme diyet

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...