Yüz Zayıflatma Yöntemleri, Yüz Nasıl Zayıflar?

Yayınlanma Tarihi: 22 Mart 2019 Ekleyen: Suna KAYA


Yüzümüz duygularımızı yansıtan, ruh halimizi ele veren ve bizi diğer insanlardan ayıran en karakteristik bölgemizdir. İletişim sırasında ilk göze çarpan nokta da burasıdır. Bu aynı zamanda yüzümüzün estetik anlamda da önemli bir bölge olduğu anlamına gelir. Kilo aldığımızda ve verdiğimizde bu ilk olarak yüzümüzden anlaşılır. Kilo artışı yüzde istenmeyen detayların oluşumuna sebep olur. Yüze anlam ve ifadeyi veren kemik çıkıntıları dolar, elmacık kemikleri, kaş kemikleri ve çene hattı silikleşir ve yüz güzelliğe gölge düşer. Bu da özellikle kadınları son derece mutsuz eder. Ya da zayıf olmasına rağmen sadece yüz bölgesi kilolu olanlar da vardır. İşte onlar için yüz inceltme ve yüz zayıflatma hareketleri çok önemlidir. Aslında yüzü bölgesel olarak sadece diyetle zayıflatmak çok da mümkün değildir; zira kilo verildiğinde yüz bölgesi zayıflamıyorsa bu yapısal bir durum olduğunu gösterir. İşte burada da estetik operasyonlar devreye girer. Dilerseniz gelin yüz zayıflatma hususuna daha yakından bakalım. İşte detaylar.

Yüz Zayıflatma Egzersizleri

Yüz bölgesini zayıflatmak için keşfedilmiş egzersizler yok değil. Ama yinelemek gerekirse egzersizle yüzü zayıflatmak çok da mümkün değil. Fakat bu egzersizlerin yüz kaslarını toparlayarak sarkma ve gevşemelerin önüne geçtiği; kırışıklık ve deformasyonlara meydan okuduğu söylenebilir. İşte birkaç hareket.

  • Ağzınızı kapatın ve dudaklarınıza bastırın. Üst dudağınızın iç kısmına hava doldurun ve 10’a kadar sayarak bekleyin. Daha sonra havayı sağ yanak içiniz verin yine 10’a kadar sayın. Sol yanak için de aynı şeyi yapın. Havayı 10-15 sefer yanaklar arasında dolaştırın. Bu egzersiz yüz kaslarınızı etkili bir şekilde çalıştıracak hem de yanak sarkmalarını önleyecektir.
  • Ağzınızın içine hava alın ve havayı gargara yapar gibi ağız içinizde dolaştırın.
  • Dudaklarınızı O şekline getirin ve dışarı hava üfleyin.
  • Yüzünüzü balık şekline getirin, yani yanaklarınızı ve dudaklarınızı içeri çekerek gülümseyin ve bu şekilde 5-10 saniye bekleyin. Hareketi 5 sefer tekrarlayın.
  • Yüzünüzü yukarı kaldırıp tavana bakın ve ağzınızdan hava üfleyin. Bu hareket ise yanak ve çene hatlarınıza iyi gelecektir.

Yüz Zayıflatma Diyeti

Yüz zayıflatma diyeti internet ortamında da en çok aranılan başlıklardan birisidir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi sadece yüzü zayıflatan bir diyet yoktur. Diyet yaptığınızda vücudun her bölgesinde erime olur. Ama siz yine debirtakım beslenme kurallarına dikkat ederek ideal kilonuza inebilirsiniz. Bunun için protein ağırlıklı beslenmek, salata ve taze sebze meyve tüketmek, az zeytinyağı ile yapılmış sebze yemeklerine ağırlık vermek; rafine şeker ve unlu gıdalardan uzak kalmak, tatlı ihtiyacını kuru ce taze meyvelerle gidermek, atıştırmalık olarak kuruyemişleri tercih etmek, yağlı yemeklerden ve kızartmalardan uzak durmak, günlük 6 gramdan fazla tuz almamak, günde 8 bardak su içmek ve bu beslenme tarzını sadece kilo vermek için değil tüm yaşam boyunca kullanmak kilo kaybını kolaylaştıracaktır.

Yüz Zayıflatma Yöntemleri, Yüz Nasıl Zayıflar? 2

Estetik Operasyonlarla Yüz Zayıflatma

Yanak inceltme işlemi dünyada en çok talep gören işlemlerden birisi. En çok uygulananı da Bişektomi denilen yağ alma operasyonu. Şimdilerde ise ağız içinden uygulanan radyofrekans ile yanak içlerinde birkaç seansla incelme elde edilebiliyor. Bu teknik Kore’de geliştirilmiş ve hayli de talep görüyor.  Ağız içinden yanak altlarına yerleştirilen bir prob yardımı ile 5 ila 10 dakika boyunca yanak bölgesine enerji veriliyor. Çok hafif bir sıcaklık hissi dışında işlem yapılan kişi hiçbir acı sızı hissetmiyor. Ve bir hafta içinde de yanaklarda gözle görülür bir incelme yaşanıyor.

Yüz Zayıflatma Yogası

Yüz zayıflatma yogasının da yüz kaslarını sıkı ve diri tuttuğu ve yaşlanma karşıtı olduğu söyleniyor. Eğer yüz yogası yapmak istiyorsanız bunu gerçekten işinin ehli olan uzmanların yayınladığı anlatım ve videolardan istifade ederek yapın. Yüzünüzü çok fazla kırıştıran egzersizlerden kaçının.

Yüz Zayıflatma Maskesi

Konu yüz zayıflatma olduğunda o kadar çok üründen bahsediliyor ki şaşırmamak mümkün değil. Maske de adı geçenlerden birisi. Cilt üzerine uygulanarak yüzü incelttiği söylenen maskelerin varlığı ise ne denli etkilidir tartışılır. Cilde maske uygulayarak zayıflaması değil olsa olsa cildin sıkılaması sağlanabilir ki bu da yüzde istenilen kilo kaybı ile aynı şey değildir. O yüzden yüz zayıflatma maskesi denilen çözümün ne derece gerçek olduğunu irdelemek gerekiyor.

Yüz Zayıflatma Yöntemleri, Yüz Nasıl Zayıflar? 1

Yüz Zayıflatma Bandı

Bu da daha çok Uzak Doğu’da yaygın olan bir yöntem. Bantları yüze uygulama yoluyla yüzü ince göstermenin mümkün olduğundan söz ediliyor. Ama ülkemizde yaygın hale gelmiş uygulamalar olduğu pek söylenemez.

Eğer ideal kilonuzda ve hatta zayıf olmanıza rağmen yüzünüzün kilolu ve yuvarlak hatlı olmasından şikayetçiyseniz en güvenilir yol bir estetik cerrahla görüşüp ne yapılabileceği konusunda öneri almanız olacaktır. Yüz zayıflama aleti denilen çeşitli uygulamalarla yüz zayıflatmaya çalışmak çok da mümkün gözükmüyor.

22 Mart 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...