Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Yayınlanma Tarihi: 4 Eylül 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Yulaf ezmesi, her ihtiyaca yönelik olan özel besinlerden bir tanesidir. Yulaf ezmesi ile ilgili en merak edilen soru yulaf ezmesi kilo aldırır mı verdirir mi sorusu olmaktadır. Yulaf ezmesi her iki probleme de çözüm olmaktadır. Yulaf ezmesi doğru hazırlandığında kilo verdirme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda kiloda aldırabilen yulaf ezmesinin ne şekilde hazırlandığı birçok şeyi değiştirecektir.

Yulaf ezmesinin birçok kişi tarafından kullanıldığı ve her geçen gün popüler bir hal aldığı bilinmektedir. Peki, lifalif yulaf ezmesi kilo aldırır mı? Yulaf ezmesinin en büyük avantajı herkese uygun olmasıdır. Yani kilo almak isteyenler tarafından kullanılması da mümkündür. Kilo almak isteyen birçok kişi abur cuburlara yönelmektedir. Fakat bu tarz besinlerle kilo almak yerine yulaf ezmesi ile kilo almak çok daha sağlıklı olacaktır. Bu noktada yulafın ne şekilde pişirildiği ve ne tür malzemelerin eklendiği büyük önem kazanmaktadır.

Yulaf Ezmesi İle Kilo Alma Tarifi

Yulaf Ezmesi İle Kilo Alma Tarifi

Yulaf ezmesi kilo alınıp alınmadığı en merak edilen noktalardan bir tanesidir. Peki, eti yulaf ezmesi kilo aldırır mı? Yulaf ezmesi doğru kullanıldığında kilo almak isteyenler için kurtarıcı besinlerden biri olacaktır. Yulaf ezmesi ile kilo alma tarifi için gerekli olan malzemeler şunlardır; 4 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 çay bardağı tam yağlı süt, 1 çorba kaşığı tahin, 2 tatlı kaşığı bal ve 2-3 adet tam ceviz.

Yulaf Ezmesi İle Kilo Alma Tarifi 1

Tahinin ve cevizin yüksek kalorisi ile kilo almaya yardımcı olan bu tarif klasik yulaf lapası şekilde hazırlanmaktadır. Süt ile pişirilen yulaf şiştikten sonra bir taba alınmalı ve içerisine bal eklenmelidir. Daha sonra tahin ve ceviz ile süslenen yulaf lapası tüketilmeye hazır hale gelecektir. Yulafın bu şekilde tüketilmesi kilo alma sürecine katkıda bulunacaktır.

4 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...