Yağ Yakıcı İlaçlar

Yayınlanma Tarihi: 1 Mayıs 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Kilo vermek isteyen her birey bunu en kısa yoldan yapmak ister. Çeşitli kürler, detokslar ve diyetler bu yüzden türemişlerdir. Kilo almak için hunharca yiyen ve bunun için enerji ve para kaybeden pek çok birey yatarak kilo verme ümidine kapılırlar. Yağ yakıcı haplar da artık piyasaya düşmüş olan bu konuya binayen ortaya çıkmıştır. En başta yağ yakıcı ilaçlar zararlı mı diye hiç kimse düşünmemiştir. Doktor yağ yakıcı ilaçlar önerir mi diye düşünülmeden ciddi rakamlar da satışlar yapılmış ve ardından ortaya ciddi problemler çıkmıştır. Bu ilaçların en masumları yağ yakıcı bitkisel ilaçlar adı altında satışa sunulanlardır. Kapsül haline gelirkenki kimyasala maruz kalınışı düşünülmezse doğaldır. Bitkisel yağ yakıcı ilaçlar eczanelerde satılan ilaçlardır.

Kilo vermek isteyen her birey ilaçlara yönlenmeden önce mantığını çalıştırmalıdır. Vücudun bir makineden farkı yoktur. Vücut sorun çıkarıyorsa altında bir neden bulunur. Düzgün çalışması için yapılabilecek olan şeyler vardır. Etkiye tepki verir. Yıllarca yağlı ve sağlıksız şeylerin tüketilmesi vücudu şişirmiş, bağırsak florasını mahvetmiş ve kilo alımına sebep olmuştur. Kilo alımının nedenleri son derece anlaşılabilirdir. Kilo vermenin basamakları da son derece açıktır. Pek çok kişi bunları görmek istemediği için kürlere, detokslara ve ilaçlara yönelir.

Kilo vermek için araştırma yapan her birey şunu bilmelidir ki neredeyse hiçbir doktor kilo vermeniz için size ilaç vermez. Bu mantığa sığan bir hareket olmaz. O ilaçların vücuda zararı olmasaydı herkes istediği kadar yer ve o ilaçları alarak kilo verirdi. Bitkisel olarak da bahsedilse tamamen kimyasal da olsa tüm ilaçlar aslında birer zehirdir. Tıpta söylenişi tam olarak da budur. İlaçlar vücutta belirli sorunların çözülmesini sağlarken belirli bölgelere de hasar vermeden vücudu terk etmezler. Bu nedenle bu ilaçlar tüketilmeden önce her şey etraflıca düşünülmelidir.

Yağ yakıcı ilaçların metabolizmayı hızlandırdıkları söylenir. Kilo verecek bir bireyin ilk ihtiyacı olan şey de budur: metabolizmayı hızlandırmak. Buna ek olarak yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ettiğiniz taktirde zaman içerisinde gözle görülür bir zayıflama olur. Ancak bu zayıflama sağlıklı olmadığı için birkaç ay veya yıl içerisinde ciddi sağlık problemleri baş gösterebilir. Protein tozu ve zayıflama ilaçları yüzünden hayatını kaybeden pek çok insan bulunmaktadır. Spor salonlarındaki eğitmenlere değil de doktorlara hatta birkaç doktora danışarak bu ilaçlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle sosyal medyada boy gösteren bu zayıflama ilaçlarının zararlı etkilerini öğrendiğinizde bir daha ağzınıza bile almayabilirsiniz.

Yağ Yakıcı İlaçlar 1

Sporda Yağ Yakıcı İlaçlar

Spor neden yapılır? Kaslara sahip olup çekici bir görüntü elde etmek için mi? Pek çok kişi bu amaçlarla spor salonlarını dolduruyor olsa da spor salonlarının asıl amacı spor yaparak sağlıklı bedenler elde etmektir. Hareket etmek vücudunuza iyi gelir. Metabolizmanızı hızlandırır. Spor yapılmasının asıl amacı budur.

Sporda Yağ Yakıcı İlaçlar

Hareketsiz bir hayat pek çok hastalığı beraberinde getirir. Spor yapmak ise pek çok hastalığa çözümdür. Özellikle insülin direnci gibi pek çok kilo vermeye engel hastalığın yegane çözümüdür. Çünkü emek ister ve enerji sarf ettirir. Spor yapa bir kişi enerji ihtiyacını karşılamak için yağlarını da kullanır. Tüm bu anlatılanlardan yola çıkarak sporda yağ yakıcı ilaç kullanmanın mantıklı olup olmadığına karar verebilirsiniz. Spor yapmanızın amacı zaten yağ yakmaktır. Düzgün beslenmek ve düzgün spor yapmak size istediğiniz zayıflamayı sağlayacaktır. Hem de bunu sağlıklı yoldan yapacak, verdiğiniz kiloların zor geri alınmasını sağlayacaktır. Yani sporda önerilen bol protein içerikli olduğu iddia edile yağ yakıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

1 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...