Üst Bacak İnceltme Hareketleri

Yayınlanma Tarihi: 22 Mayıs 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Hanımefendiler gelişen tekstil sektörü ile birlikte güzel duyu giysiler giymeye başladılar. Bacak ve baldır kalın olunca giyilen etek, kot, tayt benzer biçimde ürünler hiç hoş durmuyor. Bundan dolayı de bacak ve baldır inceltmek hanımlar için büyük bir ehemmiyet arz ediyor. Evde rahatça yapabileceğiniz egzersiz hareketleri yardımıyla kalın bacak ve baldırlarınızdan rahatça kurtulabilirsiniz. Spor, egzersiz aletlerine binlerce lira para vermenize de gerek yok, sadece bir sandalye ve kalın kitap bu egzersizlerimiz için kâfi olacaktır.

Öncelikle basen ve bacaklardaki kalınlaşma ve yağlanmanın nedenine değinelim, daha sonrasında çözüm yollarına geçelim. Şekerli, yağlı ve tuzlu gıdaları aşırı oranda tüketmek, hareketsiz bir yaşam sürmek, yeterli oranda su içmemek, yaktığından çok daha çok kalori almak bacaklarda yağlanma, kalınlaşmaya sebep olur. Kilo vermek isteyenlerin ilk duyduğu tavsiyelerden biri günde 12 bardak yani 2-2,5 litre kadar su içmeleridir buna eminiz fakat fazla kilo problemi olan insanoğlun su içmediğinden daha eminiz! Bu tavsiye size çok bayağı görünüyor olabilir fakat mucize yararlarını sadece su içtikten derhal sonrasında anlayıp şok olabilirsiniz! Çünkü su içmenin faydaları, zannettiğinizden çok fazladır. Bütün bunların yanı sıra üst bacak inceltme hareketleri resimli ve aynı zamanda üst bacak inceltme hareketleri video halinde de birbirinden farklı internet sitesi üzerinde yer almaya devam etmektedir.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri 1

Bacaktaki fazla yağlardan kurtulmak için evde yapacağımız bu bayağı egzersiz hareketi yardımıyla istediğiniz formu yakalayacaksınız. Natürel olarak bu sırada sandalyede standart bir şekilde oturuyoruz. Sonrasında kalçamızı sandalyeden birazcık kaldırıyoruz ve gene oturuyoruz. Bu hareketi ilk egzersiz için 7-8 kere yine etmelisiniz. Bu hareket ile birlikte alt ve üst bacak inceltme hareketleri sonrasında belimizde de incelme olacak. Sol dizinizi kendinize kadar iyice çekin hemen sonra yavaşça aşağıya indirin, devamında ise bu sefer dizlerinizi bükmeden aynı bacağınızı geriye doğru atabildiğiniz kadar atın fakat kitaptaki dengenizin bozulmamasına dikkat edin. Bacaklarınızın yan tarafının öteki kısımlara göre kalınca bulunmuş olduğunu düşünüyorsanız yapacağınız bu egzersiz hareketi yardımıyla kısa zamanda bacaklarınızı eskisi şeklinde incelteceksiniz. Bu hareketi 8-9 kere yeniden ettikten derhal sonrasında sol ayağınızı kitap üstüne tutarak aynı işlemleri gene yapıyorsunuz.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri 2

Üst bacak inceltme hareketleri Ebru Şallı tarafından da farklı teknikler ile anlatılmaya devam etmektedir. İskemle üstüne durarak evde kolaylık yapabileceğiniz bu hareket ile ön bacak kısmındaki yağları eriterek incelte bileceksiniz. Sağ ayağımızı yan taraftan sandalye üstüne atıyoruz ondan sonra sol dizimizi de yukarı kaldırıyoruz, arkasından sol ayağımızı indirip sandalyenin üstüne çıkarak iki ayağımızı aynı noktaya getiriyoruz. Bu egzersiz hareketini dinlenerek setler halinde de yapabilirsiniz. Sandalye üzerine çıkıp aşağı inme hareketini evde kolayca yaparak baldır fazlalıklarını eritip incelme sağlaya bileceksiniz. Gene sandalyenin yan kısmına geçin ve elleriniz belinizde iken sol bacağınızı sandalyeye atın.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri 3

Öteki ayağınızla sandalyeye çıkıp yeniden inin fakat sol bacağınız sandalyede durağan kalmaya devam etsin. 7-8 tekrardan sonrasında sandalyenin öteki tarafını geçip aynı işleme sağ bacakla başlamanız gerekiyor. Baldır inceltme için en etkili ve basit egzersiz hareketlerindendir. Sandalyeye düzgüsel şekilde oturuyoruz fakat arkaya yaslanmıyoruz. İki kolumuzu da karşıya dik bir şekilde uzatarak gözlerimizi de karşıdan ayırmıyoruz. Sağ ayağınızı da sol dizinizin üstüne koyduktan daha sonra hafifçe öne doğru kalkıp yine oturuyoruz. Bu egzersiz hareketimizi 10 kere uyguladıktan hemen sonra sol ayağımızı sağ dizimizin üstüne atarak tekrarlıyoruz.

22 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...