Streç Film Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu?

Yayınlanma Tarihi: 7 Ağustos 2020 Ekleyen: Suna KAYA


Fazla kilolar kadın erkek çoğu kişinin derdi. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için pek çok diyet listesi, egzersiz seçeneği ve bitkisel çaylar var. Bir de bunların dışında bir yöntem daha var ki çok fazla talep görüyor. Streç film sararak zayıflama çok sık duyulan yöntemlerden biri. Peki gerçekten de streç film zayıflatır mı, yoksa bu bir şehir efsanesi mi? Streç film ile göbek eritme mümkün mü gelin bu soruların yanıtına hep birlikte bakalım.

İnceltilmek istenen bölgeye streç film sararak terlemek tek başına zayıflatacak bir yöntem değildir. Ancak uygun bir diyet programı ve egzersizle desteklendiğinde göbeğe streç film sarmak zayıflatır mı sorusuna olumlu bir yanıt verilebilir.

Streç Film Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu 1

Nasıl Kullanılır?

Streç filmle zayıflama yapacağınız bölgeye belirli miktarda streç filmi sarın ve terletecek egzersizler yapın. Streç film zayıflama yolunda nasıl bir etki eder, gerçekten de yağları eritir mi sorularının cevabı çok merak edilir. Kalori kısıtlaması yapmadan yağların erimesi tam anlamıyla mümkün değil. O yüzden kalori kısıtlaması yapmadan vücuda sadece streç filmi sararak zayıflamak bir hayal. Spor yaparken incelmesini istediğiniz bölgelere streç filmi sararak yağların erimesine destek verebilirsiniz.

Streç film göbek eritme ve diğer bölgelerdeki yağları eritme hususunda nasıl etkili olabilir, bu işlem nasıl uygulanır işte bir formül…

  • E vitamini yağı
  • Kakao yağı
  • Streç film
  • Çekilmiş kahve yahut deniz tuzu

Uygulanışı:

  • Saracağınız bölgeye ilk önce E vitamini ile masaj yapın. Daha sonra bölgeyi sıkı olmayacak şekilde streç ile sarın ve 1-2 saat bekleyin. Süre sonunda streç filmi çıkartın ve uygulama yaptığınız bölgeye tuz ve kahve ile peeling yapar gibi masaj yapın. Daha sonra bölgeyi yıkayın ve nemlendirici uygulayın.
  • Göğüs küçültme hususunda işe yarar mı sorusunun yanıtı ise ne yazık ki hayır. Bu şekilde vücuttan atılacak şey yağ değil su olacaktır.

Streç Film Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu 2

Tek Başına Zayıflatır Mı?

Streç filmin tek başına zayıflatma gibi bir özelliği yoktur. Egzersize bağlı kan dolaşımının artması ve dolaşımın hızlanması ile vücut ısısının yükselmesi, vücuda sarılan streç filmle daha da belirgin hale gelecektir. Bu esnada vücutta çıkan madde yağdan ziyade sudur. Asıl yağ stoklarının erimesi kalori kısıtlaması ile gerçekleşir.

Streç Film ile Yağ Yakmak için Dikkat Etmeniz Gerekenler

Streç filmi sararak zayıflamaya çalışırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında beslenme gelmektedir. Unlu ve şekerli gıdaların tüketiminden kaçınmak ve günlük alınan kalori miktarını kısıtlamak gerekir. Bunun dışında streç sararak egzersiz yapıldığında vücuttan atılan su miktarı artacağından su tüketimine de dikkat edilmeli ve yeterli sıvı alınmalıdır.

7 Ağustos 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...