Sezar Salata

Yayınlanma Tarihi: 15 Haziran 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Sezar salata tarifi Amerika’da keşfedilmiş ve tüm dünyaya yayılmış önemli bir tariftir. Sezar salata nasıl yapılır sorusunun en net cevabı Amerika’da verilmektedir. Ülkemizde yapılan Sezar salata tarifleri biraz daha değiştirilerek kolay hale getirilmiştir.

Sezar Salata Sosu Tarifi

Sezar salata yapımı denince akla Sezar sos gelmektedir. Sezar salata sosu yapıldıktan sonra gerisi son derece pratik olmaktadır. Sezar salata sosu için malzemeler; 1 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı mayonez, 6 çorba kaşığı zeytinyağı ya da sıvı yağ, limon suyu, karabiber ve tuzdur.

Yapılışı: Mayonez ve zeytinyağı iyice karışana kadar çırpılmalıdır. Üzerine 1 diş sarımsak rendelenmeli ve 1 limonun suyu sıkılmalıdır. Son olarak karabiber ve tuz da eklenen Sezar salata sosu kullanıma hazırdır.

Sezar Salata Tarifi

Sezar salata nasıl yapılır sorusunda sorulan şey Sezar salata sosunun nasıl yapıldığıdır. Sos yapıldıktan sonra salatanın yapılması oldukça kolay olmaktadır.

Malzemeler: 1 parça tavuk göğüs ya da bonfile, 3 yaprak göbek, salatalık, domates, 1-2 dilim tost ekmeği, sıvı yağ, rende kaşar peyniri

Sezar Salata Tarifi

Yapılışı: İlk olarak tavuk bonfile ızgarada iyice kızarana kadar pişirilmelidir. Daha sonra ayrı bir tabağa göbek salata, domates ve salatalık ufak bir şekilde doğranmalıdır. Bonfilenin piştiği ızgaraya bir miktar sıvı yağ konarak küp küp doğranana tost ekmekleri kıtırlaşana kadar kızartılmalıdır. En son aşamada tüm bu malzemeler birleştirilmelidir. İlk olarak sebzeler, üzerine ızgara tavuklar ve en üst katmana kıtır ekmekler eklenmelidir. Tüm bu malzemelerin üzerine önceden yapılan Sezar salata sosu ve rende kaşar peynirleri de eklenmeli ve iyice karıştırılmalıdır. Tüm bu aşamalar sonunda Sezar salata servise hazır hale gelecektir.

Sezar Salata Tarifi

Sezar Salata Kaç Kalori

Sezar salata en kalorili salata olarak bilinen meşhur salatalardan biridir. Sezar salata kalori oranı 1 porsiyonda 450 kalori civarındadır. Birçok ana yemekten daha kalorili olan tavuklu Sezar salata diyet yapan kişiler için uygun değildir.

Sezar Salata Kaç Kalori

15 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...