Şeyda Coşkun Diyeti Nasıl Yapılır, Haftada Kaç Kilo Verilir?

Yayınlanma Tarihi: 25 Temmuz 2018 Ekleyen: Suna KAYA


Türkiye’de diyet denildiğinde ünlü isimler de dahil pek çok kişiyi zayıflatmış bir isim var. Hem kişiye özel beslenme reçeteleri, hem de tempolu yürüyüşlerle hazırladığı diyet programı sayesinde pek çok ismi zayıflatan Şeyda Coşkun, bu sebeple haklı bir üne sahip. Yaşam koşu Şeyda Coşkun tarafından hazırlanan bu programda kurallara riayet edildiği takdirde 1 hafta gibi kısa bir sürede 4 kilogram vermek mümkün. Tabii buna günlük 1 saatlik tempolu yürüyüşleri de ilave etmek lazım. 1 saatlik yürüyüşler sayesinde hızlanan bir metabolizma ve düşük kalorili diyetle süratle eriyen yağ stokları. Şeyda Coşkun diyeti en belirgin özelliği bu. Diyetlerde verilen yiyecekler protein ağırlıklı ve destekleyici olarak sağlıklı karbonhidratlar var. Sözgelimi taze mevsim meyveleri. Bu meyveler vücudun hem karbonhidrat hem de şeker ihtiyacını karşılıyor. Şeyda Coşkun diyetlerinin mantığı ne gelin bir göz atalım.

Şeyda Coşkun Diyeti Nasıl Yapılır?

Gelelim bu etkili diyetin nasıl yapıldığına… Şeyda Coşkun diyetinde neler var, listede hangi yiyecekler mevcut, diyet sırasında açlık yaşanıyor mu? Şeyda Coşkun diyetinin sert bir diyet olduğunu söyleyebiliriz zira öğünlerde verilen miktarlar oldukça az. Ama besin değerlerinin yüksek olduğu düşünüldüğünde  “Aç kalıyorum ama gıdasız kalmıyorum” diyorsunuz. Meyve, yulaf ezmesi, ızgara etler; ara öğünlerde meyveli yoğurtlar, kahvaltılarda protein oranı hayli yüksek yumurta, yumurta beyazı, lor peyniri gibi hayvansal ürünler vücudun direnci düşmeden sağlıklı şekilde kilo vermeyi sağlıyor. Ve mutlaka her gün diyeti destekleyen uzun yürüyüşler var.

Şeyda Coşkun Diyeti Nasıl Yapılır Haftada Kaç Kilo Verilir 1

Şeyda Coşkun Diyeti İle 6 Günde Kaç Kilo Verilir?

Şeyda Coşkun diyetleri kişiye özel hazırlanan ve uygulanan diyetlerden olduğu için, kişinin diyete başlarkenki kilosu ve  metabolizma hızı da kilo verme sürecinde oldukça önemlidir. Ama diyet kurallarına riayet eden ve her gün gerekli olan egzersizleri yapan kişilerde 6 gün içinde 5 kilogramlık bir yağ kaybından söz edilebiliyor.

Şeyda Coşkun Diyet Listesi

  • Birinci Gün:

Kahvaltı: 15 adet çilek ve 2 çorba kaşığı yulaf

Ara Öğün: 6 adet çilek

Öğle: 15 adet çilek ve 1 çorba kaşığı yulaf

Ara Öğün: 6 adet çilek

Akşam: 15 adet çilek ve çok az yağla hazırlanmış tavuk ızgara

Ara Öğün: 6 adet çilek yahut frambuaz

  • İkinci Gün:

Kahvaltı: 2 adet yumurta beyazı ile yapılmış yağsız omlet yahut 1 adet haşlanmış yumurta

Ara Öğün: 1 dilim ananas

Öğle: 1 adet haşlanmış yumurta ve 1 kase yoğurt

Ara Öğün: 1 dilim ananas

Akşam: Haşlanmış et yahut tavuk ve 1 kase çorba + 1 dilim kepek ekmeği

  • Üçüncü Gün:

Kahvaltı: 1 dilim füme hindi ve 1 çorba kaşığı lor peyniri (Lor peynirini füme ete sararak yiyebilirsiniz.)

Öğle: 100 gram tavuk göğüs etinden yapılmış yağsız tavuk ızgara

Ara Öğün: 1 bardak tuzsuz ayran

Akşam: Tavada yağsız olarak sotelenmiş 60 gram hindi göğüs eti ve 5-6 adet mantar

Bu diyet programı iki kez tekrar edilecek.

 Şeyda Coşkun Diyeti Nasıl Yapılır, Haftada Kaç Kilo Verilir 2

Çok Hızlı Kilo Verdiren Şeyda Çoşkun Diyeti Zararlı Mıdır?

Hızlı kilo verdiren diyetlerin bünye için sağlıksız olduğu söylenir. Gerçekten de vücuda ihtiyacı olan vitamin ve mineraller verilmediğinde, uzun süreli açlıklar yaşandığında, hızlı kilo vermek adına uzun süre sadece proteinle beslenildiğinde vücutta geri dönüşsüz hasarlar oluşması muhtemeldir. Ama Şeyda Coşkun diyetlerinde kalori her ne kadar düşük de olsa güçlü protein ve sağlıklı karbonhidrat harmanlaması ile sağlıklı ev hızlı kilo vermek mümkün olabilmektedir. Kişinin herhangi bir sağlık problemi de yoksa Şeyda Coşkun diyetinin zararlı olduğunu kanıtlayacak bir delilden söz etmek mümkün olmuyor.

Şeyda Coşkun hamilelik diyeti de çok aratılan başlıklardan birisi. Şeyda Coşkun kendi hamileliğinde sadece 11 kilogram aldığını belirtiyor. Şeyda Coşkun’un hamilelikte diyet başlığını taşıyan bir diyet listesi yok ama elbette bu dönemde anne adaylarının daha yoğun protein içeriği alması gerekiyor.

Şeyda Coşkun detoksları da yine taze sebze ve meyve suları kullanılarak yapılan son derece arındırıcı detokslar ve bu detokslar sayesinde karaciğer ve tüm sindirim sistemi toksin ve fazlalıklardan arınıyor.

25 Temmuz 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...