Ölüm Diyeti

Yayınlanma Tarihi: 19 Eylül 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Ölüm diyeti, çok sayıda fert tarafınca tercih edilen ve kişilerin diyetin arkasından hızla zayıfladığı bir rejimdir.  Ölüm diyeti bir diğer adı ile de İsveç diyeti olarak da bilinmektedir. 13 gün olarak belirlenen İsveç rejiminin zor bir tek çok etkili olduğu belirtiliyor. Ölüm diyetini uygulama eden her insanın iki hafta içinde 7 ile 20 kilo içinde verebildiği vurgulanıyor. Diyetin en önemli özelliği ise metabolizmayı tamamen değiştirdiği için 2 yıl süresince ferdin hiç kilo almıyor olması. Amerikan Kalp Vakfı, acilen zayıflaması gerekseme duyulan kalp hastalarına ölüm diyetini önerirken, bir tek 35 yaş üstü kişilerin ya da sağlık problemi olan kişilerin ölüm diyetini yapmamaları icap ettiğini açıklıyor.

Ölüm diyetini yaparken kişilerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan bazı kurallar var. Örneğin, çay, kahve yahut içecek içmemelisiniz. Günde 2 litre su içmelisiniz ve rejimi ancak 6’ncı gün kesmelisiniz şeklinde.  Ölüm diyeti nasıl yapılır? Sorusu, daha çok kısa süre içerisinde çok yüksek miktarlarda kilo vermek isteyen kişiler tarafından yöneltilmektedir.

Ölüm diyeti listesi, son derece sıkı olmak ile birlikte kişilerin kesinlikle bu listenin dışına çıkmaması da gerekiyor. 6 ile 13 gün arasında süren bu diyet listesi, diğer listelere nazaran çok daha zorlu ve de risklidir. Herhangi bir sağlık problemi olan kişilerin ya da kronik hastalıkları olanların bu gibi diyetleri kesinlikle yapmaması önerilmektedir. Bütün bunların yanı sıra yine diğer listelerinde olduğu gibi kişilerin bu diyeti yapmadan önce de muhakkak bir uzmana danışması gerekmektedir.

Ölüm diyeti nedir? Sorusuna karşın, en az 6 gün en fazla da 13 gün olacak şekilde yapılan bir şok diyet çeşididir. Kolesterol seviyesi yüksek olan, diyabet hastalığı olan ve buna bağlı Metabolik rahatsızlığı olan kişiler, gut hastalığı riski taşıyanlar, tanısı konulmuş herhangi bir sıhhat problemi olan bireyler, 18 yaş altı ve 60 yaş üstü grup İsveç rejimini uygulamamalıdır. Aksi takdirde Metabolik problemleri tetiklerken, gerilim düşüklüğü vb. Ataklar, halsizlik şikâyetleri ile sağlıklarından olabilirler. Tüm bu durumlar haricinde yer edinen sağlıklı bireyler kolesterol, karaciğer enzimleri ve böbrek testleri 13 gün öncesi ve daha sonra uzman denetiminde yapılmış olduktan derhal sonrasında bu rejimi uygulayabilirler. Tüm popüler rejimlerde olduğu üzere fert bazlı değildir, bu nedenle sağlıksız olduğu söylenebilir. Ölüm rejimi en hızlı sonuç alınan diyetlerden bir tanesi olup en önemli artısı ise erişilen kilonun uzun süre muhafaza edilebilmesi. Bu rejimi uygulayanların 13 gün sonucunda 7 ila 20 kilo içinde zayıfladığı gözlenmektedir.

Ölüm Diyeti 1

Herhangi bir ilaç kullanmaksızın olağanüstü bir halde zayıflamanıza yardımcı olan bu rejim sistemi kimi hastaların acil kilo vermelerinin gerektiği durumlarda doktorlar tarafınca da uygulatılmakta ve ciddi anlamda geri dönüş sağlamaktadır. Ölüm diyeti yapanlar, genellikle kısa süre içerisinde çok fazla kilo kaybı yaşasa da, bu diyet son derece sakıncalı olduğu için uzun süre yapılmamalıdır. Aksi takdirde çok daha ciddi problemler meydana gelebilmektedir.

Ölüm Diyeti 2

Natürel olarak ki belli bir yaşın üzerinde olunması ve sağlık durumunun el vermemesi durumunda tabip onaylama olmaksızın bu şekilde bir rejime kalkışmak pek de tavsiye edilecek bir konum değildir.  Rejim sonunda araştırma neticelerine göre rejim meydana getiren kişilerde averaj yağ oranlarında %3 düşüş gözlenmiştir. Bunun yanında kolesterollerinde ve kanlarındaki yağ oranında da düşüş gözlenmiştir. Yani ölüm rejiminin zayıflama haricinde da esenlik için pozitif yönde neticeleri da gözlenmiştir.

Ölüm Diyeti 3

19 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...