Müsli Diyeti

Yayınlanma Tarihi: 24 Mayıs 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Kişilerin son dönemlerde yaşadıkları sağlık sorunlarından biri de aldıkları aşırı kilolar olmaktadır. Günlük hayatta alınan kalorilerin, verilen kaloriden fazla olması demek kişilerin kilo almalarına neden olduğundan dolayı gün içerisinde yenilen besinlere dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle masa başı iş yapan kişilerin günlük yaşamlarında aldıkları kalori miktarına daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Kilo verebilmek için mutlaka bir diyetisyen eşliğinde kişilerin vücut endekslerini, vücut ölçülerine göre yağ oranlarını belirlemeli ve daha sonrasında fazla kilolarının ne kadar olduğunu bilmeleri daha iyi olmaktadır.

Kilo vermek ve diyet yapmak konusunda kişilerin doğru bildiği pek çok yanlış olduğundan dolayı bu durumları engelleyebilmek için diyetisyen ile görüşmek daha sağlıklı olmaktadır. Kısa sürede sağlıklı kilo vermek için yapılan diyet çeşitlerinden biri de müsli diyeti olmaktadır. müsli diyeti yapanlar son dönemlerde en sağlıklı şekilde kilo veren kişiler olmaktadır. Ancak hala müslinin tam olarak ne olduğunu bilmeyen olduğundan dolayı henüz yaygınlaşmamaktadır. Müsli; kişilerin gün içerisinde tüketmesi gereken tüm tahılların birleşmiş olmaktadır. Buğday, çavdar, yulaf ve mısırın birleşmiş hali olarak da bilinmektedir.

Kilo vermek isteyen kişilerin müsli tüketmesinin en önemli nedenlerinden biri yağ oranının diğer besinlere oran ile çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca besin lifi fazla olduğundan dolayı kişilerin uzun süre tok kalmasını ve bu sayede alınacak kalori oranının düşmesini de sağlamaktadır. Müsli tek başına tüketilebileceği gibi aynı zamanda farklı meyveler ya da yoğurt ile de tüketilerek hem gün içerisinde alınması gereken vitamin ve mineraller alınmakta hem de daha lezzetli bir tat oluşması sağlanmaktadır.

Müsli Diyeti 1

Kişilerin kilo verebilmesi için gün içerisinde belirlenen 6 öğünlerden hiç birinin atlanmaması gerekmektedir. Bu öğünlerden özellikle en önemlisi kahvaltı olmaktadır. Sabah kahvaltı yapıldıktan sonra gün içerisinde metabolizma daha sağlıklı çalışmakta ve bu sayede kilo verim hızı da artmaktadır. müsli de genel olarak kişilerin sabah kahvaltısında tercih ettikleri besinler arasında yer almaktadır. Hem hazırlanması diğer yiyeceklere göre daha kolay olmakta hem de besin lifi fazla olduğundan dolayı daha uzun süre tok tutmaktadır. Müsli sadece kilo verdirmez, aynı zamanda bağışıklık sistemi açısından da önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Kış aylarında kişilerin hareketsiz yaşamlarından dolayı kilo alım daha hızlı olduğundan hem kilo almayı engellemekte hem de bağışıklık sistemini koruyarak kişilerin hasta olmasını engellemektedir. müsli diyeti ile zayıflayanlar tamamen gün içerisinde ki öğünlerine dikkat ettiklerini ve sabah kahvaltılarında müsli tükettiklerini dile getirmektedir.

Müsli Diyeti 2

Müsli Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Müsli genel olarak kişilerin gün içerisinde almaları gereken kalori miktarına göre nasıl tüketilmesi gerektiği de kalori miktarlarına göre değişkenlik göstermektedir. 1 kâse meyveli müsli 300 ile 350 kalori arasında olurken, sade tahıllı müsli ise 200 ile 250 kalori arasında değişmektedir. Müsli diyeti yapanların yorumları genel olarak meyveli şekilde tüketilmesi yönünde olmaktadır. Tat olarak daha lezzetli olmasının yanı sıra daha doyurucu olduğu söylenmektedir.

Müsli Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Müsli diyeti uygularken kişilerin normal diyet listelerine de sadık kalmaları gerekmektedir. Gün içerisinde en az 2 litre su içilmesi hem daha sağlıklı bir yaşam yaşanmasına hem de kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca kilo vermek isteyen kişilerin sadece diyet yapmaları yeterli olmamaktadır. Sadece diyet yapmak daha uzun sürede daha az kilo verilmesini sağlarken, gün içinde yapılan yarım saatlik egzersizler daha kısa sürede kilo verilmesini sağlamaktadır. Sabah kahvaltılarında müsli yemekte zorlanan kişiler eti müsli diyeti ya da form müsli diyeti ile gün içerisinde ara öğünler yapabilmektedirler.

24 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...