Meditasyon Teknikleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Temmuz 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda veya sinirli, bitkin hissettiğinizde evde meditasyona başvurabilirsiniz. Meditasyon iç dünyanızı keşfetmeniz haricinde yaşadığınız kronik ağrılarınızdan da kurtulmanıza yarar. Aynı zaman da uzun süreli bir depresyon halinde iseniz meditasyon size iyi gelecektir. Meditasyon insana ben kimim sorusunu sorduran ve kendi benliğini tanımasını sağlayan bir tekniktir. İnsanların bakış açısı kazanmasını, hayata pozitif ve inanç dolu bakmasını, umudu kalmayan durumlarda yeni yollar aralamasını sağlar. Meditasyon tekniklerine gelince birçok meditasyon tekniği mevcuttur fakat yeni başlıyor iseniz bir kaç uygulamanız gereken teknik mevcut. İlk olarak oturma pozisyonunuzun dik ve rahat olması gerekiyor çünkü dikkat dağınıklığı yaşamanız sağlıksız bir meditasyon yaşamanıza yol açar.

Sırt, baş ve boyun aynı hizada olunca yavaşça vücudunuzu gevşetmeye başlayın. Düzenli bir şekilde nefes alıp verin, nefesinizin vücudunuzda dolaşmasını hissedin, sadece nefesinize odaklanın. Gözlerinizin kapalı olması daha iyi dikkat verebilmenizi sağlar. Sürekli şişip inen karnınıza odaklanın. Yaklaşık 20 dakika kadar devam ettikten sonra gözlerinizi açın ve yerden kalkma hızınız olabildiğince yavaş olsun. Huzur ve ferahlık hissi için eviniz de kısa meditasyonlar yapmak zihninize iyi gelecektir.

Günümüz de oldukça popüler olan ve artışa geçen bir odaklanma tekniğidir. Günlük hayatın stresinden, sıkıntısından ve yoğunluğundan bunalan insanlar kendilerini meditasyonun kollarına atıp huzura, dinginliğe ve içselliğe kavuşurlar. Evrenle bir olmak, kendini evrenin bir parçası olarak hissetmek ve bunu özümsemek meditasyonun temel kaynağıdır. İnsanlar meditasyon yapmak için meditasyon videoları izler ve meditasyon kitapları okur.

Meditasyon Teknikleri 1

Bu işi düzenli bir şekilde yapan ve hayat tarzı haline getirmiş olan insanlar da meditasyon merkezlerinde veya evlerinde bilinçli bir şekilde doğru nefes teknikleri ile bu odaklanma tekniğini yaparlar. Odaklanma tekniğinde yapılması gereken meditasyon teknikleri bulunur.

Meditasyon Teknikleri 2

12 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...