Meditasyon Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 11 Temmuz 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Meditasyon, birçok kişinin ön yargı ile yaklaştığı ve işe yaramadığını düşündüğü fakat aslında doğru yapıldığında birçok faydası bulunan bir rahatlama yöntemidir. Meditasyon uzak doğu bölgelerinde oldukça yaygın olan ruhun arındırılması ve rahatlatılması işlemidir. Düşünce gücü ile yapılan meditasyonlar zihnin tüm streslerinden ve endişelerinden arınmasına yardımcı olacaktır. Meditasyon yapmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Doğru yer ve ortam ayarlandıktan sonra herkes meditasyon yapabilmektedir. Evde yapılan meditasyonlar genellikle meditasyon videoları aracılığı ile yapılmaktadır.

Meditasyonun Temeli

Meditasyonun temeli uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Bu işlemin uzak doğudan batıya gelmesi çok daha uzun sürmüştür. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan meditasyon psikolojik olarak sorunlar yaşaya kişilerin tedavi sürecine destek olarak iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bunun yanı sıra günlük streslerinden arınmak isteyen kişiler tarafından da yoğun talep gören meditasyon ruhu tüm kötü enerjilerden arındıracaktır.

İnternetten ya da meditasyon kitapları aracılığı ile öğrenilebilen meditasyon için özel kurslarda bulunmaktadır. Nasıl bir yöntem izleneceği kişiye bağlı olarak değişecektir. Kurslarda yapılan meditasyonlar öğreticinin başarısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kişinin kendini iyice odaklaması meditasyonun amacına ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Meditasyon Nasıl Yapılır 1

 

Meditasyon nasıl yapılır sorusunun cevabı internetteki videolarda ve resimli anlatımlarda saklıdır. Meditasyon nasıl yapılır resimli anlatım aracılığı ile de kolaylıkla cevaplanabilen bir sorudur. En az videolar kadar etkili olan bu yöntemde tercih edilebilmektedir. Meditasyon yapımı için vücudun hazır olması gerekmektedir. Bu sebeple ne aşırı tok ne de aç olunmalıdır.

Meditasyon Nasıl Yapılır 2

Meditasyona geçmeden önce rahatlama amacı ile kısa süreli bir duş yapılması da oldukça etkili olacaktır. Daha sonra hafif loş ışıkla aydınlatılmış sessiz bir ortama geçilmeli ve videolar aracılığı ile meditasyona başlanmalıdır. Meditasyon sırasında rahatsız edilmemek oldukça önemlidir. Bu sebeple tüm telefonlar ve ses çıkarabilecek elektronik aletler kapatılmalıdır.

Meditasyon Nasıl Yapılır 3

11 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...