Lahana Suyu

Yayınlanma Tarihi: 6 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Lahana suyu, sağlık açısından çok faydalı bir formüldür. Kanseri önlemede önemli bir faktör olan lahana suyundan en yüksek verimi almak için her gün taze olarak hazırlayıp tüketmek gerekir. Vücut için yararlı olmasının yanında bazı hastalıkların tedavisinde de etkili olan lahana suyu aynı zamanda kilo vermede de etkilidir. Özellikle lahana suyu kürü ile çok sayıda insanın fazla kilolarından sağlıklı ve hızlı bir şekilde kurtulduğu bilinen bir gerçek.

Lahana suyu, vücut için çok faydalı bir doğal içecektir. Pek çok hastalığın tedavisinde ve engellenmesinde rol oynayan lahana suyu özellikle aç karnına içildiğinde midede oluşan açık yara ülserlerine çok iyi geliyor. Yine benzer şekilde düzenli olarak tüketilen lahana suyunun akciğer, kolon ve mide kanseri başta olmak üzere çok sayıda kanser türünün ilerlemesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. Zaman zaman oluşan baş ağrısı, astım, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde günde 1 su bardağı kadar içilmesi tavsiye edilen doğal sebze suyu, havuç suyu ile birlikte tüketildiğinde diş etine bağlı kanamaların durdurulmasını sağlıyor. Güzellik açısından da önemli bir yere sahip olan lahana suyu cildin pürüzsüz ve güzel görünmesinde etkili oluyor.

Lahana Suyu 1

Lahana Suyu ile Nasıl Zayıflanır?

İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği zayıflama yöntemlerinden olan beyaz lahana suyu ile zayıflama, kilo problemi yaşayan pek çok kişinin denediği ve başarıya ulaştığı bir yöntemdir. Zayıflamak için uygulanan diyetlere ek olarak tüketilebilen lahana suyunu kür olarak tek başına uygulamak da mümkün. Lahana suyunu kür şeklinde uygulayarak kısa sürede kilo vermeye ve vücudunuza şekil vermeye başlayabilirsiniz. Bunun için 5 gün süre ile hazırladığınız beyaz lahana suyunu sabah ve akşamları bir bardak olmak üzere tüketin. 5 günün ardından 8 gün kendinize dinlenme süresi verip 8 gün sonunda yeniden 5 günlük bir kür daha uygulayın. Bu şekilde tüm fazla kilolarınızı verene kadar 5 günlük kür ve 8 günlük dinlenme şeklinde devam edebilirsiniz. Lahana kürü ile fazla kilolarınızdan kurtulurken aynı zamanda fit ve selülitsiz bir vücuda sahip olabilirsiniz. Vücutta detoks etkisi yaratarak zararlı maddelerden arındırılmasını sağlayan lahana suyu kürünü uygularken un, tuz ve şekerden de uzak durmanız gerekli. Sağlıklı ve kilo yapmayan besinler almak doğal sebze suyunun etkisini daha da yükseltecektir. Aksi halde lahana suyunun faydası azalıp etki göstermeyecektir.

Lahana Suyu ile Kaç Kilo Verilir?

Lahana Suyu ile Kaç Kilo Verilir?

Lahana kürü ile zayıflamak kilo problemi olan kişilerin mutlaka denemek istedikleri bir yöntemdir. Pek çok ünlü ismin de uygulayıp olumlu sonuç aldığı lahana suyu kürü ile kısa sürede kilo vermeye başlamak mümkün. Deneyen kişiler tarafından verilen bilgilere göre haftada 4 kilo zayıflamaya kadar çıkan lahana kürü ile zayıflama, diğer zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi kişinin fazla kilosuna bağlı olarak değişiyor. Örnek vermek gerekirse 90 kilodan 60 kiloya düşmek isteyen bir kişi ile 70 kilodan 60 kiloya düşmek isteyen birisinin arasında vermek istedikleri kilo fazlalılığı ile doğru orantılı olarak değişiklik olabilir. Başka bir deyişle 20 kilo fazlalığı bulunan biri lahana suyu ile haftada 4 kilo verebilirken 10 kilo fazlalığı olan birisi haftada 2 kilo verebilir.

Lahana suyu ne işe yarar ve lahana suyu ile zayıflama hakkında verdiğimiz bilgiler ile sizde bilinçli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Çok sayıda beslenme uzmanı tarafından tavsiye edilen beyaz lahana suyu küründe en çok dikkat edilmesi gereken nokta, suyun her gün taze olarak hazırlanması ve tüketilmesidir. Eğer yeni hazırlanmayan lahana suyu ile bu kürü uygulamaya kalkarsanız, başarılı sonuç elde etmeyebilirsiniz.

13 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...