Lahana Suyu Zayıflatır Mı?

Yayınlanma Tarihi: 7 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Lahana suyu ile kilo verme günümüzde en çok uygulanan kürler arasında yer alıyor. İbrahim Saraçoğlu’nun sağlıklı kilo vermek için önerdiği beyaz lahana suyu, çağımızın en sık görülen hastalıklarının önlenmesi ve tedavisine yardımcı olması yönü ile de fazlaca tüketiliyor. Özel olarak hazırlanan ve belirli bir düzene göre tüketilmesi gereken lahana suyundan en yüksek verimi almak için her gün taze olarak hazırlanması gerekiyor. Merak eden ve denemek isteyenler için lahana suyu ile ilgili detayları aşağıda ayrı başlıklar halinde paylaşıyoruz.

Lahana kürünü denemek isteyenlerin ilk aklına gelen beyaz lahana suyu zayıflatır mı sorusudur. Lahana suyunun zayıflattığına dair bugüne kadar bilimsel bir açıklama yapılmamasına rağmen deneyenlerin büyük kısmı olumlu sonuç aldıklarının bilgisini vermiştir. Taze olarak hazırlanıp aç karnına tüketilen bir bardak beyaz lahana suyu, vücutta oluşan ödemlerin ve biriken antioksidanların uzaklaştırılmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırması ile doğru orantılı olarak biriken vücut yağlarını eriten lahana suyu egzersiz hareketleri ile desteklendiğinde kısa sürede kilo vermeyi sağlıyor. Tüketilmeye başlandığı ilk haftadan itibaren belirgin şekilde kilo vermeyi sağlayan beyaz lahana suyu ile kişinin fazla kilosuna göre ortalama bir kilo verme sağlanır.

Lahana suyu ile zayıflama sırasında beyaz lahana suyunu tüketmenin yanında yağlı besinler, un, şeker ve tuzdan da uzak durulmalı. Doğal ve sağlıklı besinler ile beslenip düzenli egzersiz yapılarak lahana suyunun yağ yakma özelliğini destekleyerek kısa sürede kilo vermek ve fit bir vücuda kavuşmak mümkün.

Lahana Suyu Zayıflatır Mı 1

Lahana Suyu ile Zayıflama Tarifi

Lahana suyu ile zayıflama fazla kilolardan kurtulmak için uygulanabilecek en sağlıklı yöntemlerden biridir. Zorlanmadan, fazla yemek kısıtlaması yapmadan kısa sürede kilo vermek isteyenler için ideal olan bu kür, belirli süre uygulaıp daha sonra bırakılmalıdır. Küre başladıktan sonra mutlaka sonuna kadar devam edilmeli, kesinlikle yarıda kesilmemelidir. Eğer beyaz lahana kürüne başlayıp yarıda keserseniz, bir sonraki denemenizde tamamlasanız bile fayda görmeyebilirsiniz. Bu nedenle beyaz lahana suyu diyetine başlamadan önce kendinizi tamamen hazır hissetmeli ve egzersizler için yeterli vakit ayırabilecek durumda olmalısınız. Kendinizi ve vaktinizi ayarladıktan sonra doğal beyaz lahana suyu tarifini hazırlayıp kürünüze başlayabilirsiniz.

Lahana suyu ile zayıflayanlar kür boyunca tükettikleri lahana suyunun hazırlanışı hakkında değişik miktarlarda malzemeler verebilir. Uygulanacak olan kürde tüketilecek lahana suyuna göre değişen bu miktarı siz kendi kürünüze göre ayarlayabilirsiniz. Biz şimdi beş günlük periyotlar ile uygulanan lahana kürü için hazırlanan 2 bardaklık lahana suyu tarifini vereceğiz. Bu tarif ile elde ettiğiniz lahana suyunu 5 gün ara vermeden sabah ve akşamları için. 5 gün sonunda dinlenmek için 8 gün ara verin ve sonrasında yeniden aynı şekilde 5 günlük bir kür daha uygulayın. Fazla kilolarınızdan kurtulana kadar 5 gün lahana suyu tüketip 8 gün tüketmeyerek kür seanslarını uygulamaya devam edin.

Lahana Suyu ile Zayıflama Tarifi

Lahana suyu kürü için doğal lahana suyu hazırlarken uygun büyüklükte bir tencere kullanmaya dikkat edin. Tencere içine yarım litre içme suyu koyun ve yüksek ateşte kaynamaya bırakın. Su tam kaynamaya başlamadan 10 adet beyaz lahana yaprağını tencere içine bırakın. Su kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kısıp orta dereceli ateşte 10 dakika kadar kaynatın. Su soğuduktan sonra içinden lahana yapraklarını çıkarın ve biraz dinlendirdikten sonra tüketin. Lahana suyu ile zayıflama kürü esnasında hazırladığınız lahana suyunun mutlaka günlük yapılmış olmasına dikkat edin. Fazla yapıp 2-3 gün tüketirim diye düşünmeyin. Çünkü lahana suyu bekledikçe içeriğindeki zayıflatıcı özelliği kaybeder.

13 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...