Lahana Suyu Diyeti

Yayınlanma Tarihi: 7 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Lahana suyu diyeti İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflamak isteyenler için önerdiği mucizevi bir doğal sebze suyudur. Düzenli olarak kullanıldığında vücutta oluşan selülit ve yağlanmanın önüne geçen lahana suyu, günümüzde pek çok kişi tarafından kür ya da diyet şeklinde uygulanıyor. Kilo verdirmenin yanı sıra vücutta bulunan toksinlerin atılmasında da etkili olan lahana suyu, bu özelliği ile kişilerin yaşam kalitelerini de büyük ölçüde yükseltiyor. Lahana kürü ile zayıflamak ve daha sağlıklı bir hayata adım atmak isteyenler için bugün lahana suyu kürü diyeti ile zayıflama nasıl yapılır sorusunun cevaplarını vereceğiz.

Lahana suyu diyeti kış aylarında uygulanan metabolizma hızlandırıcı özelliği bulunan bir diyettir. Tam mevsimi olmasından dolayı daha çok kış aylarında gündeme gelen lahana suyu kürü, beyaz lahana yapraklarının kaynatılması sonucu elde edilen doğal suyun tüketilmesi ile uygulanıyor. Diğer diyet ve kür uygulamalarında olduğu gibi lahana diyetinde de bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bu önemli noktaları aşağıda maddeler halinde sizler için sıraladık.

 • Diyet sırasında tüketilen beyaz lahana suyu mutlaka günlük olarak hazırlanıp tüketilmeli. Aksi halde sebze suyunun etkisi kalmayacak ve zayıflamaya yardımcı olmayacaktır.
 • Bazı diyetlerde olduğu gibi örnek menüsü bulunmayan lahana suyu kürü diyetinde mutlak suretle un, şeker ve tuzdan uzak durulması gerekli.
 • Gün içinde alınan besinlerin sağlık için faydalı ve kilo aldırmayan özellikte olması, diyette dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör.
 • Günlük 1-2 saat süre ile yapılan egzersizler lahana suyunun harekete geçirdiği moleküllerin daha hızlanmasını ve daha hızlı şekilde kilo verilmesini sağlar. Bu nedenle diyet süresince düzenli olarak egzersiz yapılmalı.
 • Diyet sırasında hazırlanan yemeklerin çok fazla yağlı olmamasına, mümkünse buğulama ya da haşlama yöntemleri ile pişirilmesine dikkat edilmeli.

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır? 1

Lahana suyu diyeti yorumları geneline baktığımızda uygulayanların büyük kısmının kısa sürede kilo vermeye başladıkları ve ideal kilolarına ulaştıkları sonucuna varılıyor. Bilimsel olarak da sağlık açısından çok faydalı olduğu kanıtlanmış olan beyaz lahana, diyeti sırasında da bu etkisini gösterip kişilerin daha sağlıklı ve dolayısı ile daha pozitif olmalarını sağlıyor. İlk haftadan itibaren etkisini göstermeye başlayan lahana diyetinin özel içeceği olan lahana suyunun hazırlanması için 5 adet beyaz lahana yaprağı 700 ml suyun içinde kaynatılır. Hazırlanan bu lahana suyunun 7 hafta boyunca nasıl tüketileceğini, aşağıda hafta hafta sizlerle paylaşıyoruz.

 • Lahana suyu diyetinin ilk haftasında beyaz lahana suyunu 5 gün boyunca her sabah ve her akşam olmak üzere günde 2 kere tüketin.
 • Sonraki 7 gün her sabah 1 bardak olarak tüketin.
 • Sonraki 7 günlük periyotta 2 günde bir kere 1 bardak olarak beyaz lahana suyunu tüketin.
 • Daha sonraki 7 günde ise 3 günde 1 bardak lahana suyu tüketin.
 • Lahana suyu diyetinin beşinci haftası olan bir sonraki 7 gün içinde sadece 1 bardak lahana suyu tüketin.
 • Daha sonraki hafta hiç lahana suyu tüketmeyin ancak diyet beslenmesi ve egzersizlere devam edin.
 • Lahana suyu diyetinin son haftasında ise sadece 1 bardak lahana suyu tüketerek 7 haftalık lahana suyu kürünü tamamlayın.

Lahana suyu diyeti yapanlar tarafından verilen bilgilere göre bu 7 haftalık lahana suyu diyeti ile haftada 4 kiloya kadar kilo vermek mümkün. Lahana suyu ile yapılan diyet ya da kürler uygulanan süre ve verilmek istenen kiloya göre zaman zaman değişiklik gösterebilir. Bu aşamada seçim yaparken kendi vücudunuz, kilonuz ve diyete ayırabileceğiniz zamanı göz önünde bulundurup kür ya da diyeti yarıda kesmeyecek şekilde bir seçim yapmalısınız.

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır? 1

13 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...