Lahana Kürünün Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 15 Ocak 2017 Ekleyen: Suna KAYA


– Lahana kürü kan şekerini dengeler. Bu nedenle şeker hastalığını önleyici özelliği olduğunu söylemek yanlış olmaz. Diyabetliler için tavsiye edilir.

– Çok güçlü bir antioksidan olduğu için özellikle kolon kanseri başta olmak üzere tüm kanser türlerine karşı koruyucu özelliği vardır.

– Antioksidan özelliği ve A vitamini içeriği sayesinde egzamaları iyileştirir, sivilce oluşumunu önler, düzenli tüketilmesi durumunda sağlıklı, parlak bir cilt elde edilir.

– Selülit önleyicidir, var olan selülitleri üç haftada yok eder.

– Zayıflamaya yardımcı olur. Fazlalıkları atmanızı sağlar.

– Saçları güçlendirir ve parlatır.

– Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur.

– Gözler için çok faydalıdır.

– Lahana yaprağı varisler için de çok faydalıdır. Lahana kürü de varislerin oluşumunu engeller. İşi gereği uzun süre ayakta duran insanların bu kürü ihmal etmemeleri tavsiye edilir.

lahana kuru faydalari

 İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü

Uzmanlara göre, sağlık için saymakla bitmeyecek kadar çok yararı olan beyaz lahanaya mucize besin diyenler çoğunlukta. Hepimizin bildiği en dikkat çekici özelliği ise lahananın her türlü kullanımının zayıflamayı kolaylaştırdığı, ödem atmaya yardımcı olduğu. Üstelik oldukça kısa süreli olarak uygulanan lahana diyetlerinde bile hemen olumlu sonuçlar verdiğini biliyoruz. Aslında beyaz lahana bütün diyet listelerine girse belki de kilo vermeyi hızlandıracak, aynı zamanda da antioksidan özelliği ile hem sağlığımızı koruyacak hem de kan dolaşımını hızlandırarak selülitleri yok edecek.

Peki, zayıflamak ve sağlıklı kalmak ve daha nice faydalarından yararlanmak için her gün beyaz lahana ile sarma yapıp, kapuskalar yiyemeyeceğimize göre, tüm bu sayılan faydaları pratik ve kompakt bir şekilde nasıl elde edebiliriz? Bunun en pratik ve en kolay yolu beyaz lahana kürü uygulaması gibi görünüyor. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkilerden yararlanarak şifa dağıtma konusundaki çalışmalarını ve buna yönelik olarak hazırladığı faydaları kanıtlanmış olan kürlerini hepimiz biliyoruz artık. Bu kürlerden biri de Lahana Kürü. Daha çok zayıflama amacıyla diyet yapanların gözdesi olan bu kür aslında tam bir şifa kaynağı. Oldukça kısa sürede çok hızlı sonuçlar veren lahana kürünün faydalarını sizin için sıraladık. Fakat öncekısaca bu kürü nasıl uygulayacağımıza değinelim.

ibrahim saracoglu lahana kuru nasil yapilir

Bir miktar su kaynatılır. Kaynayan suya lahana yaprakları atılır ve (3-4 tane) yapraklar kapak kapalı olarak kısık ateşte 10-15 dakika kadar haşlanır. Lahanaların suyu çıktıktan sonra yapraklar atılır. Lahana suyu aç ya da tok karnına içilebilir. Su günlük olarak hazırlanmalı ve taze olarak tüketilmelidir.

Beyaz lahana kürü 21 gün uygulanır. Sabah ve akşamları birer bardak lahana suyu içilir. İşlem üç gün uygulanıp üç gün ara verilerek ilerlenir. Bu şekilde üç gün uygulayıp üç günlük aralar vererek 21 gün boyunca kür devam ettirilir. 21 günün sonunda kür tamamlanmış olur.

15 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...