Lahana Kürü Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Kan şekeri dengesizliğinden fazla kilolara, C vitamini eksikliğinden bağırsak kanserine kadar birçok hastalığa ve soruna şifa olan lahana kürü yılda iki kez kullanıldığında tüm vücut toksinlerini dengeler ve hormonları düzene sokar. İçinde bulunan anti bakteriyel özelliklerin sayesinde bağırsak kanseri riskini yüzde sıfıra kadar indirgeyebilir. Ayrıca selülit sorununu tamamen ortadan kaldırır. Bunun yani yanı sıra baldırlarda oluşan kılcal damar çatlakların yok eder. Kolon kanseri riski taşıyan ve akrabalarında kolon kanseri bulunan kişilerin mutlaka kullanması gerekmektedir. Havuç ile beraber karıştırılıp içildiğinde tam bir enerji deposu haline gelmektedir. Eğer ki bahar yorgunluğu ve mevsimsel semptomlara sık sık yakalanıyorsanız lahana kürünü kesinlikle öneririz. Kulak çınlaması ve bağırsak atıklarını yok eder. Günün yorgunluğunu ve bitkinliğini alır. Şekerinizi düzenler. Daha saymakla bitmeyen faydaları ve eşsiz yararlarıyla bahsettiğimiz bu lahana kürünün nasıl hazırlandığını görelim:

Kaynamaya başlayan yarım litre suya 6- 7 adet kadar beyaz lahana yaprağını 10 dakika kadar ağzı kapalı şekilde hafif olan ateşte pişirmeye başlayın.

Sabah ve akşam olarak aç karnına günde iki defa uygulayın. Bu işlemi yaklaşık olarak beş gün devam ettirin. Beş gün devam ettirdikten sonra küre üç gün ara verin. Bu üç gün aradan sonra bir beş günlük daha lahana kürü tüketin ve böylelikle on günlük lahana kürü tedavinizi uygulayın. Daha çabuk sonuç elde etmek için ve daha yararlı olması için bu on günlük tedavide lahana kürünü her gün tazeleyin.

Lahana Kürü  Hastalıklara Karşı Uygulanabilir

Lahana kürü her hastalığa farklı olarak uygulanmaktadır. Kan dolaşımını düzenlemek için kullanıldığında ise; 3- 4 adet beyaz lahana yaprağını yarın litrelik suda hafif kısık ateşte 15 dakika kadar pişirin. Sabah ve akşam olmak üzere birer bardak için. Üç günde bir, üçer gün ara verilerek toplamda 21 gün uygulanması gerekir. Aynı şekilde ikinci kez 21 gün uygulandıktan sonra üçüncü kez 21 gün uygulanır ve tedavi sona erer.

Lahana Kürü Yapım Aşamaları

Zayıflamak için;
4- 5 tane beyaz lahana yaprağını kaynamakta olan 750 ml. Suyun içine koyuyoruz. Daha sonra ağzı kapalı biçimde hafif kısık ateşte 7 dakika kadar pişirin. Ve de şu şekilde tüketin; ilk beş gün olmak üzere her sabah ve akşam birer su bardağı için.

  • İkinci hafta ise her gün bir su bardağı olarak tüketin. Üçüncü hafta da iki günde bir birer su bardağı tüketin. Dördüncü haftada da üç günde bir birer su bardağı tüketin. Beşinci haftada ise 7 günde bir olarak birer su bardağı tüketin.  Altıncı haftada ise tüketilmeyecek. Yedinci haftada ise bir su bardağı olarak tüketilecek.

Çeşitli Sebzeler ile Karıştırabilirsiniz

Lahana Kürü Yapım Aşamaları

Çeşitli sebzelerle karıştırıp enfes bir kış deposu haline getirebilirsiniz.

İşte vitamin deposu tarif;
Kaynayan suya 4 adet lahana yaprağını doğramadan, sadece elinizle parçalara ayırarak koyun. Ağzı kapalı biçimde lahanayı Üç dakika kadar pişirin. Üç dakika tamamlandıktan sonra kapağı kaldırın ve içerisine tarım demet maydanozu saplarından ayırmadan tencereye koyun ve ikilinin iyice katılmasını sağlayın ve iki dakika kadar kaynatın. Toplamda beş dakika kadar kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve dinlenmeye bırakın. Ilır ılımaz malzemeyi duydan ayırarak bir güzel süzün.

Kaşık ile veya geniş bir aparatla maydanoz ve lahanaların suyunu süzün. Cam kaba ayırmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayırdığınız kürü ister üçe ayırın sabah öğle ve akşam olmak üzere üç defada tüketin. Ya da iki ye ayırıp sabah ve akşam için. Aç karnına tüketilirse etkisini daha iyi ve kısa sürede gösterir.

 • Eğer ki aç karna içmek istemezseniz öğünlerinizden en az iki saat sonra tüketin. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise her içimde içerisine iki yemek kaşığı limon ekleyerek karıştırın ve öyle tüketin. Yani suyunu süzdükten sonra ılık bir şekilde iki yemek kaşığı limon suyu ilave edilmelidir. İçilecek miktara limon suyu eklenmesi daha iyidir. Bu kür günlük olarak hazırlanırsa daha da faydalı olur. Tarif içinde yarım demet maydanozdan söz etmiştim. Demet içindeki maydanoz sayıları değişkenlik gösterebilir

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...