Keten Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 16 Şubat 2017 Ekleyen: Suna KAYAZayıflamak, tüm dünyadaki hemen herkesin ortak problemleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple de oldukça fazla sayıda kişi tarafından da birbirinden farklı yöntem ile zayıflanmak istemektedir. Fakat bu kapsamda kişilerin dikkat etmesi gereken husus, sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermektir. Aksi takdirde kilo verebilmek amacı ile çok daha ciddi sağlık problemleri meydana gelebilmektedir. Kişilerin herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmaması ve daha sağlıklı bir şekilde kilo verebilmesi için keten tohumu gibi yardımcı besinlerden destek alabilmektedir. Böylelikle bu süreç çok daha etkili ve sağlıklı olabilmektedir.

Keten tohumu, aktar ya da marketlerde toz halinde ya da tohum halinde bulunabilmektedir. Toz formuna getirilen keten tohumu bünyesinde bulundurduğu yağ asitlerinin bir kısmını kaybeder. Bu nedenle uzmanlar keten tohumunun tohum şeklinde tüketilmesinin daha verimli bulunduğunu belirtirler. Keten tohumu nasıl yenir? Sorusu da, bu gibi sebeplerden dolayı da sürekli olarak yöneltilmektedir. Keten tohumu çok farklı şekilde tüketilir ve yöntemlerin her birinde faydası değişkenlik gösterir.

Keten Tohumu İle Zayıflama

Toz halindeki keten tohumu spor meydana getirecek olan kişilere enerji vermesi ve kasların yakılmasının önlenmesi için mütevazı şekilde tüketilebilir. Sade şekilde toz keten tohumu tatlı kaşığı ile 2 tatlı kaşığı yenilip arkasına su içilmelidir. Böylece mide de derhal etkileşime geçerek sindirim sistemine giden keten tohumu kısa süre de enerji sağlayarak spor esnasında uzun süreli spor yapmanızı yâda yürüyüşlerinizde daha çok kalori harcamanızı sağlar.

Zayıflamak için spor meydana getiren ve rejimle sporunu destekleyen kişiler akşam sporundan sonrasında gece yatarken kalori yakmaya devam ederler. Gece metabolizmalarının çalışması sonucunda yakılan kaloriler alınmaz ise sabahları aşil tendonu kısmı, kalça bağ kısımlarında şiddetli ağrılar doğar Bu ağrıların önüne geçmek ve sağlıklı zayıflamak için yatmadan önce 1-2 kaşık keten tohumu yenilmeli ve üzerine su içilmelidir.

Keten Tohumu İle Zayıflama

Keten tohumu zayıflama konusunda olduğu kadar, kişilerin vücudunda bulunan yağların yakılmasında da oldukça etkili bir görev görmektedir. Yakılarak tüketilen keten tohumu, kimyasal ürünlerin sağladığı kadar etkili olmak ile birlikte aynı zamanda oldukça da doğal olmaktadır. Spordan otuz dakika kadar önce bir cezve içine 3 kaşık toz haldeki keten tohumu eklenip bir su bardağı su eklendikten sonra 5 dakika kadar kaynatılır. Kaynama işleminden ondan sonra içine isteğe bağlı 1 çay kaşığı bal eklenmiş olur ve içilir. Bu karışım 20 dakika içinde etkisini göstermeye başlayacaktır.

Yemeklerde keten tohumunu salatanın içine tohum halinde serpiştirebilirsiniz. Salatanın yerine yoğurt yemeyi tercih ediyorsanız bir yiyecek kaşığı keten tohumunu bir kâse yoğurt ile karışmasını sağlayarak yemeğin yanında yiyebilirsiniz. Bu şekilde tüketimi kalsiyum açısından varlıklı olan yoğurt ve keten tohumunun ihtiyacınız olan kalsiyum miktarından daha fazla kalsiyum almasını sağlar.

Keten Tohumu İle Zayıflama 1

Fazla kilo probleminiz varsa ve yüksek kolesterole sahipseniz ve keten tohumu nasıl tüketilir? Sorusunun cevabı hakkında bir fikriniz yok ise,  az bir miktarda keten tohumunu orta ateşte kavurarak tüketmeniz de mümkündür.  Kavrulan keten tohumu, yağ asitlerinin bir kısmını bırakacağı için yağ oranı daha azca olacaktır. Bu şekilde tüketmeniz halinde daha azca yağ alacak ve kolesterol sorununuz giderilene kadar zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Keten tohumunu ağıza direkt olarak alarak da tüketebilirsiniz. Bu şekilde tüketecekseniz ağzınıza attığınız tohum taneciklerini iyice çiğnemeniz gereklidir. Ağızda başlamış olan mekanik sindirim keten tohumunun içeriğinin kısa zamanda emilerek vücudumuza girmesini sağlar. Çocuklarınıza keten tohumu yedirmek için farklı yollar deneyebilirsiniz. Toz halindeki keten tohumunu bisküvi, kek şeklinde yiyeceklerin içine katarak habersiz bir halde çocuklarınıza yedirebilirsiniz.

14 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...