Kendall Jenner Beslenme ve Egzersiz Programı

Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2020 Ekleyen: Suna KAYA


Güzellik denildiğinde her dönemde öne çıkan isimler hep vardı ve var olmaya da devam edecek. Fiziki özellikleri ile yaşadıkları döneme damga vuran kadınlar çağdaşı olan kadınlara da emsal teşkil ediyor. Beslenme şekilleri, yaptıkları diyetler, kiloları, giyim tarzları ve stilleri örnek alınan ve hatta taklit edilen bu kadınlar popüler kimlikleriyle pek çok kadına ilham veriyorlar. İşte son dönemde adından sıkça söz ettiren kadınlardan birisi de ünlü model ve televizyon yıldızı Kendall Jenner. 24 yaşında olan model ideal vücut denildiğinde ilk akla gelen isimlerin başında geliyor. Kendall Jenner vücut ölçüleri, Kender Jenner’in ölçüleri, Kendall Jenner’in diyet sırları gibi başlıklar en çok aranan başlıklar arasında yer alıyor.

Kendall Jenner Beslenme ve Egzersiz Programı 1

Kendall Jenner Nasıl Besleniyor?

Kendall Jenner aslında sanılanın aksine oldukça serbest bir beslenme stiline sahip. Yani sahip olduğu ince fizik aslında biraz da genetik yapısına bağlı. Spor yapmayı asla aksatmayan Jenner, çok katı bir diyet uygulamasa da sağlıklı beslenmeye özen gösteriyor. Sözgelimi makarnayı çok sevdiğini söyleyen Jenner yine de bu yemeğin kendisini yorgun hissettirdiğini söylüyor. Güne yumurta, avokado ve yulaf ezmesi ile başlayan Jenner sağlıklı beslendiği günlerde kendisini daha iyi hissettiğini söylüyor.

Peki genç model nasıl besleniyor, bir gün içinde neler yiyor? İşte Kendall jenner diyet planı.

  • Sabah kahvaltısı: Avokado üzerine yumurta ve büyük bir kase yulaf ezmesi
  • Öğlen: Yağsız tavuk ve esmer pirinç ile yapılmış pilav
  • Ara Öğün: Dip sos ile çiğ sebze ve hmus
  • Akşam: Vegan spagetti bolognes, Margarita pizza ve suşi
  1. Kendell Jenner eğer biraz kaçamak yapmak isterse akşam yemeğinde ızgara tavuk ve pilav yediğini söylüyor. Ve aslında pizza, kızarmış tavuk gibi sağlıksız yiyecekleri çok daha lezzetli bulduğunu ve arada kaçamak yaparak yediğini söylüyor.
  2. Sadece sporun yetmediğini, sağlıklı beslenmenin de önemli olduğunu söyleyen model mate, yeşil çay, limon ve limon otu karışımı ile hazırlanan Kusmi detoks tea çayını da sıklıkla tükettiğini söylüyor.
  3. Gün içinde 12 fincan çay içtiğini söyleyen model enerjisini yüksek tutmak için yanında elma taşıyor.
  4. Başarılı model Victoria’s Secret defile öncesi tavuk, tatlı patates, avokado ve yumurta beyazı yediğini söylüyor.

Kendall Jenner Beslenme ve Egzersiz Programı 2

Egzersiz Programı

Ağır sporlar yapmak yerine kardiyo ve koşuyu tercih ettiğini söyleyen Kendell Jenner bunun dışında düzenli olarak plank, düz kol plank, yan plank, bacak kaldırmalı yan plank, alternatif plank, sallanan plank, diz kaldırmalı plank, mekik, oblique, vertical crunch, frog crunch, twisted crunch, bacak kaldırma gibi egzersizleri her gün düzenli olarak yapıyor.

9 Eylül 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...