Karın Kası Egzersizleri, Karın Kası Beslenme Programı

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2018 Ekleyen: Suna KAYA


Düz ve çelik gibi sert bir karın kadın erkek hemen herkesin hayalidir. Karın bölgesinde biriken yağlar hem estetik açıdan gözü rahatsız eder hem de karın ve özellikle bel çevresi yağları sağlığı tehdit eden bir problem olarak görülür. İşte bu yüzden karın bölgesinin yağdan arınmış ve kaslı olması için metabolizmaya uygun bir diyet ve egzersiz programı ile herkes bu hedefe ulaşabilir. Bunun için irade, kararlılık ve çalışma disiplini yeterlidir. Uygun bir diyetle desteklenen karın kası hareketleri kişiyi belli bir süre zarfında aynada görmek istediği görüntüye kavuşturacaktır. Erkekler için karın kası hareketleri ile kadınlar için karın kası hareketleri temelde aynıdır; ancak erkekler için uygun olan karın kası hareketleri biraz daha zorlayıcı olabilir.

Karın Kası Egzersizleri Karın Kası Beslenme Programı 1

Kasın Kası İçin Yapılması Gereken Hareketler

En bilinen ve etkili karın kası hareketleri arasında plank hareketi gelir. Çapraz karın, rektus, yan karın ve kalça kaslarını etkili bir şekilde çalıştırır.

  • Süpermen hareketi, bisiklet hareketi, mekik ve ters mekik hareketleri karın kası için yapılması gereken hareketler arasında sayılabilir.

Karın Kası Beslenme Programı

Eğer karın kaslarınızın çelik gibi sert olmasını istiyorsanız bunu sadece egzersiz ile sağlamanız güçtür. Bunun için özel bir beslenme disiplinine de girmeniz şarttır. Karın yağlarının eriyip kasların belirgin hale gelmesi için bazı besinlerden yardım alabilirsiniz. O besinleri elma, balık, badem, yumurta, peynir, tavuk ve kırmızı et, yulaf, fıstık ezmesi, Hindistan cevizi yağı, şekersiz yulaf ezmesi, ıspanak, yumurta beyazı olarak sıralayabiliriz. Bu yiyecekleri düzenli olarak tükettiğinizde ve egzersizle desteklediğinizde karın kaslarınızın daha belirgin hale geldiğini göreceksiniz.

Karın Kası Egzersizleri Karın Kası Beslenme Programı

Kolay Bir Şekilde Karın Kasına Sahip Olmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Her şeyden evvel kardiyo egzersizlerinin tüm vücuttaki yağları erittiği bir gerçek. Kalp ritmini normalin üzerinde bir seyirde çalıştıran egzersizler vücutta yağ yakımını hızlandırdığı için karın bölgesinden hızla kilo verilmesini sağlar. Buna ek olarak yağ yaktıran bir diyet programı; karbonhidrat oranı düşük, protein oranı yüksek yiyecekler de karın kaslarına kavuşmanın püf noktalarındandır.

27 Aralık 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...