Karatay Diyeti Yapanlar

Yayınlanma Tarihi: 6 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Ünlü Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın sağlıklı beslenme üzerine verdiği bilgilerin bütününe verilen ad olan Karatay diyeti, günümüzde en çok uygulanan diyetlerin başında geliyor. Diyet olarak adlandırılmasına rağmen yaşam boyu sağlıklı beslenme düzenini esas olan Karatay beslenme düzeni ile zaman içinde vücutta fazla olan yağların yakılması ve dolayısı ile zayıflama meydana gelir. Klasik diyet menülerine göre daha esnek ve besin türleri olarak daha fazla çeşit barındıran bu beslenme düzenini hem daha sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler, hem de kilo vermek isteyenler uygulayabilir. Bu beslenme düzenini oluşturan menü ve yemeklerin büyük kısmı bilimsel verilere dayalı olarak ortaya çıkarılıyor. Bu nedenledir ki Canan Karatay diyeti yapanlar ve zayıflayanların sayısı gün geçtikçe daha da fazla artıyor.

Canan Karatay’ın sağlıklı beslenme önerilerini dikkate alarak daha mutlu bir hayata ulaşanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Diğer diyet uygulamaları ve sağlıklı beslenme önerilerinin neredeyse tam tersinin savunan ünlü kardiyolog, yıllarca araştırıp elde ettiği bilgilerini daha fazla insana yaymak için geçtiğimiz yıllarda Karatay diyeti adı verdiği bir kitap çıkardı. Bu kitap sayesinde daha fazla insana ulaşan bilimsel veriler tamamen Türk beslenme yapısına uygun şekilde ve insanlarımızın damak tadına uygun şekilde düzenlenmiş. Miktra belirtilmeden genelde doyana kadar ifadesinin kullanıldığı kitap sınırlandırılmayı sevmeyenlerin oldukça hoşuna gitmiş ve tavsiye edilmesine neden olmuştur. Kısa sürede pek çok kişinin uygulamaya başladığı Karatay diyeti ile kilo verenler arasında ünlü isimler de yer alıyor. Eğer siz de kısa sürede geçici kilo vermek yerine uzun vadede sağlıklı ve kalıcı kilo vermeyi istiyorsanız, aşağıda farklı kaynaklardan edindiğimiz diyeti uygulayanlara ait yorumların derlemesini inceleyebilirsiniz.

Karatay Diyeti Yapanlar 1

Canan Karatay Diyeti Yapanlar Yorumlar

Prof. Dr. Canan Karatay’ın uzun süre yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya koyduğu bilgilerine yer verdiği diyet kitabı sayesinde çok sayıda insan zorlanmadan kilo verirken daha sağlıklı bir hayata kavuşmuştur. Edindikleri bu özel deneyimi farklı ortamlarda yakınlarına ya da aynı sorunlardan şikayet edenlere aktarmak isteyenlerin Karatay diyeti yorumları incelendiğinde en hoşa giden noktanın, “Doyana kadar yemek” ifadesi oluyor. Çoğu diyet yapmak isteyen kişinin daha başlamadan diyeti bırakmasına neden olan “aç kalma” düşüncesini ortadan kaldıran bu diyette günde 2 ya da 3 öğün doyana kadar yemek yenmesi ara öğün olarak ise hiç bir şey yenilmemesi öneriliyor.

Canan Karatay diyeti ile zayıflayanlar tarafından yapılan yorumlarda dikka çekilen bir diğer nokta ise bu diyet ile kilo vermek hakkında küçük ancak etkili ipuçlarının öğrenilmesi oluyor. Diğer diyetlere oranla daha fazla besin tüketilmesine rağmen kalıcı kilo vermeyi sağlayan beslenme düzeninde özellikle kahvaltıya çok önem veriliyor. Belirtilen şekilde doyana kadar doğal besinler ile yapılan bir kahvaltı ile güne başlandığında gün içerisinde daha az acıkma hissi duyduklarını belirten Karatay diyeti yapanlar, bu açlık hislerini çoğu zaman yararlı içecekerden olan çay ya da kahve ile bastırdıklarını da yorumlarına ekliyor. Yıllardır uyguladıkları yanlış yöntemler ve beslenme düzenleri nedeni ile kilo veremeyen ancak Karatay diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilo verenlerin değindikleri bir diğer nokta ise diyet sırasında stres ve sıkıntının olmaması. Her zaman tüketilen besinlerden uzak kalmadan, açlık hissi duymadan ve porsiyon sınırlaması düşünülmeden yapılan bu diyet ile sizde stressiz ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği Karatay diyeti ile sağlıklı bir hayata adım atarken, uykusuzluk, stres, yorgunluk hatta depresyon gibi günümüzün yaygın rahatsızlıklarından da arınabilirsiniz.

Canan Karatay Diyeti Yapanlar Yorumlar

6 Aralık 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...