İngiliz Karbonatının Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2017 Ekleyen: Suna KAYA


İngiliz karbonatı faydaları saymakla bitmeyecek ürünlerden bir tanesidir. Genellikle sodyum karbonat ile karıştırılan bu karbonat türü zayıflamadan temizliğe kadar her alanda oldukça etkili olan bir maddedir. Özellikle zayıflamada kullanılan bu karbonat ender saraç tarafında tavsiye edilen bir üründür. Birçok insan İngiliz karbonatının faydalarını ender saraç ile duymuştur. Peki, İngiliz karbonatı ne işe yarar? İngiliz karbonatı içine girdiği her maddeye alkali özelliği katmaktadır. Bu da vücudun çok daha sağlıklı ve dinç olmasını sağlamaktadır. Bu özelliği ile kişilerin kilo vermesine de yardımcı olmaktadır. İngiliz karbonatının faydaları sadece kilo verme ile sınırlı kalmamaktadır. Bunun dışında bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır. Bu nedenle kilo verme gibi bir hedefi olmayan fakat sağlıklı olmak ve bağışıklığını güçlendirmek isteyen kişiler tarafından da tüketilebilmektedir. Bunun dışında ağızda oluşan kötü kokulara da oldukça iyi gelen İngiliz karbonatı bir miktar su ile karıştırılarak düzenli olarak tüketilmelidir.

İngiliz Karbonatının Zayıflamaya Olan Etkisi

Zayıflama konusunda birçok ürün ve yöntem piyasa sürülmektedir. Son yıllarda ortaya çıkan İngiliz karbonatı da onlardan biridir. İngiliz karbonatı faydaları Ender Saraç tarafından televizyonlarda sürekli anlatılmaktadır. En güvenilir diyetisyenlerden bir olduğundan çoğu kişi İngiliz karbonatına bir şans vermek istemektedir. İngiliz karbonatın zayıflamaya olan etkisi alkali kelimesiyle doğrudan bağlantılıdır. Vücutta belirli bir asit seviyesi vardır. Bu asit seviyesinin normal sınırların üzerine çıkması bazal metabolizma hızında azalmalara neden olmaktadır. Bu da kişinin kilo almasını sağlamaktadır. Alkali ise vücuttaki asit dengesinin yerine gelmesine yardımcı olmaktadır.

Bu noktada devreye İngiliz karbonatı girmektedir. İngiliz karbonatı belirli bir miktar su ile karıştırılarak içildiğinde vücuttaki asit baz dengesini düzenlemektedir. Bu suyun düzenli olarak tüketilmesi kişinin kilo verme sürecine destek olacaktır. Bunun için yapılması gereken tek şey 1 litre içme suyuna 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatının karıştırılmasıdır. Bu karışım her gün düzenli olarak içilirse hem bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan koruyacak hem de alkali özelliği ile kilo verimine yardımcı olacaktır. Alkali suyun özellikle sabah kalkar kalkmaz içilmesi tavsiye edilmektedir. Bu güne daha dinç başlanmasına yardımcı olacaktır. Diyet sürecinde herkesin yaşadığı ve birçok kişinin çözüm bulamadığı kabızlık problemi de İngiliz karbonatı ile ortada kalmaktadır. İngiliz karbonatı ile hazırlanan bu alkali su sindirim sistemine destek olarak kabızlık gibi problemleri tamamen ortadan kaldırmaktadır. İngiliz karbonatlı bu suyun tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biride suyun içilme süreçleridir. Yemek esnasında içilmemelidir. Yemeklerden sonra ya da önce içilmesi çok daha doğru olacaktır.

İngiliz Karbonatının Faydaları 1

 

İngiliz karbonatı sadece zayıflamada kullanılan bir üründür değildir. Daha birçok faydası ve kullanım alanı bulunmaktadır. Peki, İngiliz karbonatı faydaları nelerdir? Karbonat etkili bir maddedir. İlk bilinen etkisi kilo verme ile ilgili olsa da başka faydaları da bulunmaktadır. Bunlardan ilki temizlik ile ilgili faydalarıdır. Karbonat temizleyici özelliği olan bir maddedir. Bu nedenle temizlik sırasında kullanılabilmektedir. Dibinde yemek artıkları kalan ve bir türlü temizlenemeyen yemek tencereleri ve tavaları karbonat yardımı ile temizlenebilmektedir. Bunun için tek yapılması gereken karbonat ve sıcak su karışımının yapılmasıdır.

İngiliz Karbonatının Faydaları 3

Bu karışım tencereye dökülmeli ve bir süre bekletilmelidir. Yemek artıklarının çok daha kolay bir şekilde temizlendiği görülecektir. Bunun dışında bir diğer kullanım alanı ise banyo temizliği ile ilgili olmaktadır. Banyodan çıkmak bilemeyen su lekeleri İngiliz karbonatı ile kolaylıkla temizlenebilmektedir. Vücut içinde birçok faydası bulunan karbonatın kullanım alanı bundan çok daha geniştir. Bu nedenle her evde bulunması gereken ürünlerden bir tanesi olmaktadır.

17 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...