Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı

Yayınlanma Tarihi: 4 Nisan 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Alternatif tıp alanında doğal bitkiler ile çaylar, yağlar ve kremler fazlası ile kullanılmaktadır. Bu ürünler hem saç bakımında hem cilt bakımında hem de vücudun ihtiyacı olan ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Bu bitkilerden biri de hibiskus bitkisi olmaktadır. hibiskus bitkisinin ana vatanı daha çok Güney ve Orta Amerika, Meksika, Jamaika ve Karayip adaları olmaktadır. Türkiye’de hibiskus adı yerine narçiçeği olarak da bilinmektedir. Hibiskus krem olarak da çay olarak da farklı alanlarda fayda sağlamaktadır. Hibiskus bitkisi kurutulduktan sonra çayı yapılmaktadır. Tek başına çayı yapılabildiği gibi zencefil ve limon ile yapıldığında daha çok etkili olmaktadır. Kişilerin hibiskus çayını tercih etmelerinin en önemli neden kilo verdirme özelliği olması olmaktadır. hibiskus faydaları arasında kilo verdirmenin dışında vücutta yer alan fazla ödemin atılması da yer almaktadır.

Hibiskus çayı ile zayıflayanlar yorumları ile diğer kişilerin de bu çayı içmelerine yönelik olmaktadır. Çay tek başına kilo verilmesine tabi ki de etkili olmamaktadır. Ancak yapılan diyet ve spor ile beraber vücutta yer alan fazla yağın atılmasına yardımcı olmaktadır. hibiskus çayı diyete başlıyorum diyen kişilerin yanında ayırmadıkları ve severek içtikleri çaylar arasında yer alır.

Hibiskus çayının kilo verdirmesinin yanı sıra faydaları da olmaktadır. hibiskus çayının faydaları;

  • Tip 2 diyabet hastalarının yaşadığı yüksek kan basıncını düşürmekte ve dengelemektedir.
  • Yüksek tansiyonu önleyerek, tansiyonu düşürmektedir.
  • Kalp ve damar sağlığını korumaktadır.
  • Kafeinsiz bir içecek olduğundan dolayı bağışıklık sistemi açısından faydalı olmaktadır.
  • Zengin antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir.
  • Vücudun ihtiyacı olan C vitaminini karşılamaktadır. Kış aylarında meydana gelen soğuk algınlığı, grip ya da nezle gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
  • İçerisinde yer alan mineral, bileşen ve vitaminler sayesinde antidepresan özellikte olmakta ve sinirleri yatıştırmaktadır.
  • Vücudun ihtiyacı olan sıvı ihtiyacını karşılamakta ve susuzluğu gidermektedir. Ayrıca vücutta fazla olan ödemin atılmasını sağlamakta ve şişkinliği önlemektedir.
  • Ayrıca metabolizmanın daha hızlı bir şekilde çalışmasını da sağlamaktadır.

Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı 1

Hibiskus çayı zayıflatır mı diye sorular bu çayı içmeye yeni başlayan kişilerin sordukları sorular arasında yer almaktadır. hibiskus çayı içildikten sonra kişilerin yediklerine dikkat etmeleri ve sporu bırakmamaları gerekmektedir. Bu sayede kilo verilme hızı daha iyi olmaktadır. Ayrıca diğer bitki çaylarına oran ile hibiskus çayının içilmesi kişiler de sakinlik hissini de ortaya koymaktadır.

Hibiskus çayı ile zayıflayanlar bu çayı tek başına içmek yerine zencefil ve limon ile içerek hem yağ yakımını hızlandırmakta hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Kaynamış bir fincanın içerisinde 1-2 çay kaşığı kurutulmuş hibiskus bitkisi, bir adet zencefil ve 3 ya da 4 damla limon koyarak demlenmesi beklenmektedir. Daha sonrasında 15 dakika beklenmeli ve süzülmektedir. Hibiskus çayı demlenirken 15 dakikadan fazla demlenmemesi önerilmektedir. Bu kadar uzun demlenen hibiskus çayının tadı acılaşmaktadır. Tadı hoşuna gitmeyen kişiler içerisinde bir çay kaşığı bal koyarak da içebilmektedirler.

Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı 2

Hibiskus çayı kaç kilo verdirir soruları genel olarak diyete başlandığında sorular arasında yer almaktadır. Bu kilo oranı daha çok kişilerin günlük yaşamlarında ki hayatlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yapılan diyete uyulur ve spor programları aksatılmaz ise kısa süre içerisinde göz ile görülür şekilde kilo verilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bu çay yapılırken içerisine konulan tarçın da çayın etkisini daha çok göstermesine ve yağların daha hızlı yakılmasını sağlamaktadır. Hibiskus çayı içilmeden önce bir uzmana sorularak içilmesi daha sağlıklı olmaktadır.

4 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...