Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı, Göbek Eritme Diyeti ve Egzersizleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Haziran 2018 Ekleyen: Suna KAYA


Ne kadar kilo verirse versin hala küçülmeyen göbeğinden mustarip olan o kadar çok insan var ki. Vücudunuz ne kadar ince olursa olsun eğer düz bir karnınız yoksa kendinizi yeterince fit hissedemezsiniz. Peki ne yapmak gerekiyor? Vücudun bazı bölgelerindeki yağ stokları oldukça ısrarcı ve inatçıdır ve adeta sabrı taşırma noktasına getirir. Göbek eritmek için her şeyden önce sabırlı ve kararlı bir tutum izlemek gerekiyor. Hem göbek yağlarını eritmeye yönelik özel diyetler hem de göbek eritme egzersizleri yaparak istenilen sonuca ulaşmak mümkün. Gelin ne yapılması gerektiğine hep birlikte göz atalım.

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Göbek eritmek sanılandan da zordur; zaten bunu kilo vermenize rağmen bir türlü erimeyen göbek yağlarınızdan anlarsınız. Ama elbette imkansız değil.

  • Düz bir karın için dikkat edilmesi gereken en önemli husus beslenmedir.
  • Ve elbette kan şekeri seviyesinin olması gereken düzeye çekilebilmesi. Glisemik indeksi yüksek gıdalar kan şekerini hızla yükseltip düşürür ve bu da insülin salınımı ile birlikte, vücutta yağ depolanmasına sebebiyet verir.
  • Günlük alınan kalorinin büyük kısmı karbonhidratlardan karşılanıyorsa, düz bir karna sahip olmak hayal olabilir.
  • Ekmek, pirinç pilavı, patates, şeker ve şeker içeren yiyecek ve içecekler, işlenmiş ve paketli ürünler, abur cubur olarak bilinen atıştırmalıklar basit karbonhidrat içerir ve bunlar da düz bir karna sahip olmanızı hayal haline getirir. Kanda şeker seviyesi yükseldiğinde yağ yakımı da duracaktır.
  • Haftada 3-5 gün yapılacak kardiyovasküler egzersizler sayesinde yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.

Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı Göbek Eritme Diyeti ve Egzersizleri

Göbek Eritme Diyeti

Düz bir karın hayal eden herkesin rafine şekeri hayatından ebediyen çıkarması gerekiyor. İhtiyaç duyulan şekeri meyve ve sebzelerden almak mümkün. Size önereceğimiz örnek liste ile göbek bölgenizdeki yağların erimesini sağlayabilirsiniz. İşte göbek eritmek için etkili bir diyet.

  1. Gün

Kahvaltı: 2 yumurta ile yapılmış yağ ilavesiz sebzeli omlet.

Ara: Yarım kase light yoğurt üzerine 1 çorba kaşığı yabanmersini, çilek yahut salatalık.

Öğle Yemeği: Ton balıklı yahut ızgara tavuk dilimli salata

Ara: 15-20 adet çiğ badem.

Akşam Yemeği: 150 gram ızgara tavuk göğüs, haşlanmış yarım patates 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edilmiş bol salata yahut haşlanmış kuşkonmaz.

  1. Gün

Kahvaltı: 2 adet çırpılmış yumurta ile hazırlanmış yağsız omlet ve haşlanmış yarım patates.

Ara: Yağsız 1 bardak sütün içine 2 çorba kaşığı yabanmersini yahut çilek atıp mikserden geçirin.

Öğle Yemeği: Ton balığı yahut ızgara tavukla hazırlanmış ıspanak salatası.

Ara: 3 çay kaşığı kaşığı fıstık ezmesi

Akşam Yemeği: 150 gram ızgara et ve 1 kase haşlanmış taze fasulye.

  1. Gün

Kahvaltı: İçine 1-2 adet mevsim meyvesi doğranmış 1 kase light yoğurt.

Ara: 15 adet badem ya da 4-5 adet ceviz.

Öğle Yemeği: Haşlanmış veya ızgara edilmiş 150 gram kadar hindi eti ve 1 kase haşlanmış brokoli.

Ara: 2 adet rendelenmiş ve üzerine limon sıkılmış havuç.

Akşam Yemeği: 150 gram ızgara balık ve 2 çay kaşığı zeytinyağında sotelenmiş karnabahar.

3 günlük bu diyeti kendi istediğiniz süre boyunca ve sonuç alana kadar uzatabilirsiniz. Diyetteki yiyeceklerin mantığına göre muadili olan besinlerden kendinize bir liste hazırlayabilirsiniz.

Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı Göbek Eritme Diyeti ve Egzersizleri 1

Göbek Eritme Egzersizleri 

Göbek eritme diyetinin yanı sıra göbek eritme egzersizleri ile, bu bölgedeki yağ stoklarının parçalanarak atılmasını sağlayabilirsiniz. Göbek egzersizleri tek başına göbek bölgesi yağlarını eritmez. Ama bu bölgedeki kasların sıkılaşmasını ve kendini toparlayarak daha ince görünmesini sağlar. Yağların yakılması için en önemli husus, nabzın egzersiz sırasında yükselmesi ve 30 dakika boyunca da yüksek kalmasıdır.

Eğer sağlık probleminiz yoksa kardiyo çalışması yapabilirsiniz. Vücudu yavaş yavaş alıştırarak yapacağınız bu kardiyo egzersizleri ile göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ama bu hususta bir uzmana danışmak ve hareketleri ona göre belirlemek daha iyi bir seçim olacaktır.

Haftada en az 150 dakika yapılacak egzersiz ile yağları yakmak kolaylaşacak.

Göbek Eritme İçin Ne Yapmalı Göbek Eritme Diyeti ve Egzersizleri 2

Göbek Eritme Kürleri

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği göbek eriten kürlerden de faydalanabilirsiniz.

  • Akla ilk gelen kür yoğurt kürü pek tabii. Bunun içim yarım limonu suyunu, 1 çay kaşığı pul biberi ve 3 çorba kaşığı yarım yağlı yoğurdu bir kasede bir araya getirip karıştırın. Bu kürü gece yatmadan 3 saat evvel tüketebilirsiniz. Kürü tükettikten sonra başka bir şey yiyip içmemeye özen gösterin. Yoğurt kürünü en az 2 hafta uygulamalısınız.
  • Göbek eritmek için Profesör Saraçoğlu’ndan bir kür tarifi daha: 2 su bardağı suyu kaynatıp içine 4 adet taze lahana yaprağı atın. En az 3 dakika kaynatın ve 25 dal taze maydanozu da kaynayan suya ilave edin ve 3 dakika daha kaynatmaya devam edin. Süre tamamlanınca kürü soğuması için bir kenara alın ve süzerek için. İçine limon da sıkabilirsiniz. Bu kürü günde 2-3 sefer taze taze hazırlayarak içmelisiniz. Bu kürü 3 hafta uygulamanız yeterlidir.

Göbek yağı eritmek için çaba ve zaman gerekiyor. Tüm bu diyet ve egzersizlerle göbek yağlarını eritme hususunda çok yol katedebilirsiniz.

2 Temmuz 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...