Elma Sirkesi Zayıflatır Mı, Elma Sirkesi Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2018 Ekleyen: Suna KAYA


Elma sirkesinin ne kadar faydalı olduğu gün gibi aşikar. Bağışıklık sistemini korumadan, iltihapları gidermeye, vücuda direnç vermekten sivilceleri kurutmaya kadar pek çok derde iyi gelen elma sirkesi bir işe daha yarıyor: Kilo verdirmek. Elma sirkesinin metabolizmayı harekete geçirdiği, sindirime yardımcı olduğu ve kilo vermeyi hızlandırdığı bir gerçektir. İçeriğinde bulunan asetik asit metabolizma hızını artırır ve yağ yakımını hızlandırır. Elma sirkesini evde doğal olarak yapabiliyorsanız yapın. Yapamıyorsanız güvenilir markaların sirkelerinden satın alarak kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı Elma Sirkesi Zayıflama Yöntemleri Nelerdir 1

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı?

  • Elma sirkesi zayıflatır mı İbrahim Saraçoğlu tarafından da ele alınmış bir husustur. İbrahim Saraçoğlu 1 bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırarak içmemin faydalı olabileceğini belirtiyor. Sirke miktarını daha sonra 2 yemek kaşığına çıkartabilirsiniz. Tabii yine belirtiyoruz; mideniz sağlamsa!
  • Sabah uyanınca kahvaltıdan önce içilen elma sirkesi hem kilo kaybına yardımcı olur hem de uzun müddet tokluk hissi vererek açlık krizlerinin önüne geçer. Yemekten evvel ve yemek sırasında tüketildiğinde tokluk hissini artırır. Yemekle birlikte sirke tüketenlerin bir sonraki öğüne kadar yemek yeme isteklerinin azaldığı ve sonraki öğünde daha az yedikleri görülmüş.
  • Elma sirkesinin kan şekeri dengesini koruyan ve düzenleyen bir tarafı da vardır. Yemekten sonra yükselen kan şekeri kısa bir süre sonra hızla düşer. Kan şekeri düştükçe kişide bir tatlı yeme isteği belirir. Elma sirkesi kan şekerinin birden yükselip düşmesini önlediği için, tatlı krizlerinin de atlatılmasını sağlar.
  • Elma sirkesi ve bal karışımını iştah kesen bir özelliği vardır. Sirke-bal karışımı metabolizmayı uyarır, ödemin atılmasını sağlar, damarları açıcı etki yapar.
  • Elma sirkesi zayıflama kürü ile başlangıçta bir miktar kilo vererek motivasyon sağlayabilirsiniz. 1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal ilave edin, karıştırın ve için. Bu karışımı gün aşırı için. Yani 1 gün için 1 gün ara verin.  Bu karışım kilo vermeyi hızlandırdığı gibi cildin yaşlanmasını geciktirir, cildi diri tutar.
  • Bir zayıflama kürü de şöyledir; 2 tatlı kaşığı elma sirkesini 1 bardak su yahut papatya çayının içine dökün. Arzu ederseniz bal ve sinameki tozu da ilave edebilirsiniz. Bu karışımı yemeklerden yarım saat önce 1 çay bardağı ölçüsünde içerseniz metabolizmanızdaki hareketlenmeyi hissedebilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Kaç Kilo Verilir?

Elma sirkesi tüketerek ayda 8 hatta 10 kilogram verdiğini söyleyenler bile vardır. Bu her zaman kişinin metabolizma hızına bağlıdır ama ayda 8-10 kilo zayıflayanlar da vardır.

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı Elma Sirkesi Zayıflama Yöntemleri Nelerdir 2

Elma Sirkesinin Zararları Var Mıdır?

  • İçerisinde bulunan asit midedeki yanma hissini artırabilir. Yemek borusunda tahriş yapabilir.
  • Herhangi bir ilaç kullananların bu sirkeyi kullanmaya başlamadan evvel hekimlerine danışmaları gerekir. Kandaki potasyum, kolesterol, yahut diğer değerleri dengelemek için düzenli ilaç alan kişilerde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Elma Sirkesini Kimler Kullanmamalı!

Midesinde reflü, gastrit, ülser gibi rahatsızlıklar ve bağırsaklarında ülser ve kolit gibi şikayetler olanlar kullanmamalıdır. Hele ki midesi sağlam olmayan kişilerin aç karna sirke tüketmeleri son derece tehlikelidir.

23 Kasım 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...