Dukan Testi

Yayınlanma Tarihi: 22 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Dukan testi, dukan diyeti uygulamak isteyen herkes tarafından yapılması gereken bir testtir. Dukan diyeti evrelerinin sürelerini belirlemede ve diyetin nasıl yapılması gerektiği konusunda kişiye özel bilgi veren farklı internet sitelerinde yapılabiliyor. Ancak dukan diyeti testi için en doğru bilgiyi ve yönlendirmeyi, dukan diyetinin resmi sitesinden bulabilirsiniz.

Dukan Testi Nedir

Dukan diyeti testi, bir çeşit sanal testtir. Sanal olmasına karşılık gerçek bilgiler ile gerçek sonuçlar veren test, sağlıklı kilo vermek için önemlidir. Eğer dukan diyeti uygulamak istiyorsanız bu testi uygulamanızı öneririz. Testten elde ettiğiniz sonuçlara göre dukan diyeti evrelerinin süresini belirleyebilirsiniz.

Dukan diyeti testi için istenilen bilgileri doğru şekilde verdiğinizde sonuç olarak 4 ana evrenin süresinin size verecektir. Bu evreleri uygun şekilde ve testte belirtilen sürelerde uyguladığınızda muhtemelen vereceğiniz kilo miktarını da test sonucunda veri olarak alabilirsiniz. Dukan diyeti yapmak istiyorum ancak diyetteki evreleri ne kadar süre ile uygulamam gerekli bilmiyorum diyorsanız, mutlaka bu testi uygulamalısınız.

Dukan Testi Nasıl Yapılır

Dukan diyeti testi, en emin şekilde kendi resmi sitesinden yapılır. Bunun için ilk olarak dukandieti.com adresine giriş yapın. Sitenin ana dili İngilizce’dir. Genelde bilinen kelimeler kullanıldığı için bu şekilde kullanabilirsiniz. Ancak arada takıldığınız yerlerde yardım almak için çeviri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sitede yer alan farklı alanlardan dukan diyeti testi yap bölümünü bulun. Bu bölümde önünüze çıkan sorulara gerçek bilgilerinizi vererek cevap verin. Bu cevaplar sonucunda yapılan hesaplama ile kişisel dukan diyeti süreleriniz size gönderilecek. Her zaman kullandığınız bir e-mail adresini vermeyi aklınızda bulundurun.

Dukan Testi Nasıl Yapılır

İngilizce bilmeyen ya da çeviriden yararlanamayanlar için sitede yer alan bölümler ve Türkçe anlamlarını aşağıda paylaştık.

First Name: Ad

Gender: Cinsiyet

Current Weight: Kilonuz

Your Height: Boyunuz

Your Birthdate: Doğum Gününüz

Your Target Weight: Diyet sonunda olmak istediğiniz hedef kilo girilir

The Most You’ve Ever Weighed: Şimdiye kadar olduğunuz en yüksek kilo ( Hamilelik hariç tutulmalıdır )

The Least You’ve Ever Weighed: Şimdiye kadar olduğunuz en az kilo ( Herhangi bir hastalık durumu hariç tutulmalıdır )

Your Average Weight: Ortalama normal kilonuz ( Diyet ve egzersiz hariç tutulmalıdır )

Is there a tendency to put on weight in your family: Ailenizde  kilo alma eğilimi var mı? Evet(Yes) yada Hayır(No)

How many diets have you ever followed? :  Bugüne kadar yapmış olduğunuz diyet sayısı? (None/Hiç – One/Bir Kere – Two/İki Kere – Three/Üç Kere – More/Daha Fazla)

How many times have you been pregnant ? : Kaç kez hamilelik yaşadınız?  (None/Hiç – One/Bir Kere – Two/İki Kere – Three/Üç Kere – More/Daha Fazla)

Your Body Frame Size: Kemik yapınız hangisine uygun? Bileğiniz aracılığıyla şekilde gösterildiği gibi ölçebilirsiniz

Email: Mail adresi girilir

Password: Şifre girilir

Confirm Password: Tekrar aynı şifre girilir.

Forum Nickname: Kendi otomatik sizin için bir nick oluşturur.

Sözleşme onayı ( “I agree” kısmındaki kutucuk işaretlenir )

Yukarıdaki açıklamalara göre bilgilerinizi girdikten sonra “Calculate” butonuna basıp hesaplama yaptırabilirsiniz. Bu hesaplama sonucu ekranda belirtilen verilerde yer alan bilgilerde atak, seyir ve güçlendirme evrelerinin süreleri hakkında bilgi verilir. Bu evrelerde verilmesi muhtemel kiloyu da ayrıca tabloda ilgili bölümlerde bulabilirsiniz.

Bu bilgilere göre kişisel dukan diyeti uygulaması yapabilirsiniz. Duka diyeti hesaplaması ile daha kısa sürede ve daha sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Genel bilgilerdense bu şekilde bir hesaplama ile kişisel uygulamalarla daha sağlıklı kilo verebilirsiniz.

22 Aralık 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...