Dr. Osman Müftüoğlu

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Yapılan beslenme hataları, bazen de sürekli hareketsiz bir yaşamdan kaynaklı olarak fazla kilo ve yağlarla baş başa kalmak durumunda olabiliyoruz. Bu tür yanlışlıkların bir arada yapılması durumunda ise obeziteye kadar devam eden kilo problemi yaşanabilmektedir. Bu kilolardan kurtulmak için osman müftüoğlu diyet listelerine kendinize uygun bir model olarak görebilirsiniz. Gİ diyeti olarak bilinen ve çok ses getiren bu diyet ile insülin direncini yüksek tutmak ve glisemik yükünü düşürmek amaçlanmıştır. Fazla besin tüketmenin çok fazla kilo almaya neden olduğu düşüncesi toplumun önemli bir kesiminde yaygındır. Anca, çok besin tüketmek aslında kilo almanıza neden olan etken değildir. Kilo almanızı tetikleyen kalorisi yüksek ve yağlı besinleri tüketmenizdir. Bunun yanında tatlılar ve hareketsiz bir yaşam kilo almaya davetiye çıkarmaktadır.

Az öncede belirttik. Fazla yemek yiyebilirsiniz. Önemli olan sağlıklı olanları tüketmek ve fazla kalori almamaktır. İlle de ben tatlı yemek istiyorum diyorsanız, baklava yerine gidin süt tatlısı yiyin. Olayı anlamanız için bu örneği veriyorum. Her zaman hafif olanları ve sindirmesi kolay olanları tüketmeye özen gösterirseniz kilo alma gibi bir sorununuz olmayacaktır. Bu yazımızda osman müftüoğlu zayıflama teknikleri hakkında bazı detayları bu şekilde paylaşıyor olacağız. Osman Müftüoğlu aynı zamanda cilt bakımı üzerine de ciddi çalışmalar yapmıştır. Hemen herkesin doğru olarak bildiği yanlışları anlatmış ve doğru olan osman müftüoğlu cilt bakımı tariflerini anlatmıştır. İnsan vücudunda insülin direncinin düşük olması şarttır. Aksi halde kilo almaktan kurtulamazsınız. Bunun içinde insülin direncini düşük seviyede tutacak besinler tüketmek ve buna göre bir beslenme alışkanlığı geliştirmek gerektiğini Osman Müftüoğlu savunmaktadır. Osman Müftüoğlu’nun çok bilinen Gİ diyetini kısaca listeleyelim.

Sabah Kahvaltısı

 • Menemen
 • 50-60 gr di peyniri
 • 2 dilim kepek veya buğday ekmeği
 • 5 adet siyah zeytin
 • Domates, salatalık ve bol yeşillik

Öğle Yemeği

 • Zeytinyağlı ve sirkeli bol çoban salata
 • 1 porsiyon tavuk şiş
 • 1 adet kepekli lavaş

Akşam Yemeği

 • 1 kepçe kadar mercimek çorbası
 • Peynirli sandal sefası
 • 1 su bardağı yoğurt
 • Zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata

osman muftuoglu

Osman Müftüoğlu Muayene Ücreti

Osman Müftüoğlu sağlıklı beslenme, diyet ve fazla kilolarla mücadele konusunda hastalara hizmet vermektedir. Özel bir çalışma kliniğinde hizmet veren ünlü doktorun muayene ücretleri konusunda net rakamlar telaffuz etmek doğru olmayacaktır. Bu nedenle doktorun kendisine veya asistanına ulaşarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Osman Müftüoğlu’na ait bir web sitesi bulunmaktadır. İstediğiniz bilgilere buradan da ulaşabilirsiniz.

Dr. Osman Müftüoğlu Hakkında

osman muftuoglu

Osman Müftüoğlu 10 Mayıs 1955 yılında Mersin’in Anamur ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sağlıklı yaşamın nasıl olması gerektiği, hastalıklardan korunmak için ne tür besinlerin tüketilmesi gerektiği gibi konularda sayısız kitabi olan Müftüoğlu’nun 1978 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olduğunu belirtmek isteriz. Yazımızın sonuna doğru gelirken osman müftüoğlu kimdir diye soranlara son detayları veriyor olacağız. 1984 yılında iç hastalıkları uzmanı olarak göreve Rize’de başlamıştır. Rize’nin Pazar ilçesinde ilk görevini yerine getirmiş olan ünlü isim daha sonra eşinin işinden dolayı Ankara Numune Hastanesinde görevine devam etti. Amerika’da doktora eğitimi de alan Müftüoğlu, Süleyman Demirel’in özel doktorluğunu da yapmıştır. Yaşasın Hayat Kliniği adında bir muayene merkezi bulunmakta ve burada halen aktif bir şekilde mesleğini sürdürmektedir. Sağlıklı yaşam ve zayıflama konularında kendisine sizde her zaman güvenebilirsiniz.

25 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...