Dr. Murat Topoğlu

Yayınlanma Tarihi: 26 Ocak 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Murat Topoğlu kimdir?  9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Murat Topoğlu İsviçre ve Sri Lanka da Akupunktur akademisinde eğitim alarak Çin’ de akupunktur master ını tamamladı. Daha sonra Amerika’ da araştırma ve çalışmalarına devam etti. Akupunktur ile obezite ve migren tedavileri konularında bildirileri ile dünya çapında tanınan bir hekim oldu.

Uluslar arası akademik çalışmaları ve akupunktur konusunda uzmanlığı ile tanınan ülkemizin değerli uzman doktorlarından Murat Topoğlu 1991 yılından beri Akupunktur Derneği’nin Genel sekreterliğini yapmaktadır.  Şişli’ de Akupunktur Tedavi Kliniği’nin sahibidir.

Murat Topoğlu Diyet Listesi

Murat Topoğlu kimdir dendiğinde ilk akla gelen sağlıklı diyet listeleri ile birçok kişinin kilo vermesini sağlayan akupunktur uzmanı akla gelmektedir.

Murat Topoğlu zayıflama konusunda oldukça başarılı çalışmalar yaparak adını dünyaya duyurmuştur. Birçok hastasının üzerinde uyguladığı diyetler ile hem hastalarına sağlıklı kilo verdirmekte hem de sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaktadır.

Üç haftada 6 kilo verdiren diyet listesiyle protein ağırlıklı beslenerek hastalarını zayıflatan diyetisyen Murat Topoğlu, özellikle kortizona bağlı kilo alan hastaları üzerinde başarılı tedavi yöntemleri gerçekleştirmektedir.

Murat Topoğlu zayıflama diyet listesini merak edenler için makalemiz de kısaca diyetin özelliklerinden bahsedeceğiz.

Hafta sonu:

SABAH: Bir dilim tahıl, kepek, buğday, çavdar yada yulaf ekmeği, iki dilim az yağlı beyaz peynir yada 60 ila 80 gram yağsız kaşar peyniri, üç tatlı kaşığı şekersiz reçel, bir adet taze salata yada hormonsuz domates, iki ila dört adet yeşil yada tercihe göre siyah zeytin.

ÖĞLE: Domates, salatalık, marul, maydanoz, roka, çiğ ıspanak ve karnabahar ile hazırlanmış salata yağsız salata, yoğurt.

AKŞAM: 150 gram tavuk eti, kırmızı et ya da balık ( haşlanmış, közlenmiş ya da fırında hazırlanmış), 2 yumurtadan yağsız menemen ya da omlet, 1 tabak ya da kase yoğurt, salata

Hafta içi:

SABAH: Bir dilim tahıl, kepek, buğday, çavdar ya da yulaf ekmeğİ, iki dilim az yağlı beyaz peynir yada 60 ila 80 gram yağsız kaşar peyniri, üç tatlı kaşığı şekersiz reçel, bir adet taze salata yada hormonsuz domates, dört adet yeşil yada tercihe göre siyah zeytin

ÖĞLE: Domates, salatalık, marul, maydanoz, roka, çiğ ıspanak ve karnabahar ile hazırlanmış salata yağsız salata, yoğurt

AKŞAM: Domates, salatalık, marul, maydanoz, roka, çiğ ıspanak ve karnabahar ile hazırlanmış salata yağsız salata, yoğurt.

Görüldüğü gibi protein yönünden oldukça zengin olan Murat Topoğlu zayıflama diyeti ile aç kalmadan zayıflamak mümkün olabilmekte.

murat topoglu

Murat Topoğlu Hakkında

Murat Topoğlu kimdir? Birçok obezite hastasını kişiye özel diyet listeleri, akupunktur desteği ve tedavi yöntemleri ile hayata kazandıran uzman doktor ve diyetisyendir.

Zayıflamak isteyen kişilerin güven içinde başvurdukları diyetisyen Murat Topoğlu, kişilerin rahatsızlıklarına, kilo alma sebeplerine ve yaşam biçimlerine uygun özel yöntemler ve diyetler ile zayıflamalarını sağlamaktadır.

Şişmanlık ve obezite yanında birçok hastalığı da birlikte getirmektedir. Murat Topoğlu zayıflama yönteminde öncelikle şişmanlığa neden olan sebepler ortadan kaldırılmakta ve hastanın ihtiyacına uygun besinleri alarak zayıflaması sağlanmaktadır.

murat topoglu

Diyetisyen Murat Topoğlu ile veremediğiniz kiloları verebilir, Murat Topoğlu zayıflama yöntemleri ile hem sağlıklı hem de fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Diyetisyen Murat Topoğlu ile temasa geçmek ve randevu alarak kararlı bir şekilde kilo vermeye odaklanmaktır. Diyetisyen Murat Topoğlu ile aç kalmadan kilo vermenin mutluluğunu yaşamak ve sağlığınızı kazanmak düşündüğünüzden çok daha kolay olacak.

26 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...