Diyet Yemekleri ve Kalorileri

Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Diyet yemekleri ve kalorileri sürekli olarak değişebilir. Diyet listesinde geçen birçok besinin kalorisi aşağıda listelenmektedir. Aşağıda görüldüğü üzere diyet yemekleri ve kalorileri sürekli değişim göstermektedir. Diyet listesinde aşağıda yazan sebzeler ve kırmızı etler için kalori bilgisi verilmektedir. Mutlaka bir diyetisyen kontrolünde olması gereken diyet yemekleri ve kalorileri,  listesi için sizlere program hazırlanır. Kişinin kilosuna özel hazırlanan bu liste fayda sağlar.

Haşlama ve ızgaranın diyet yemekleri listesinde yer alması kaçınılmaz durumdur. Haşlamanın zarar yoktur. Etlerin azda yağlı olması zaten problem teşkil etmez. Özellikle hanımların çok takip ettikleri diyet yemekleri tarifleri ve kalorileri listesinde umarız sağlıklı bilgiler almışsınızdır. Yapılması kolay olan sebze yemekleri diyet yemeği olarak kullanılabilir. En etkili olan diyet salatası ise kaçınılmaz karnabahar salatasıdır. Karnabahar ve brokoli haşlaması yoğurt ile birlikte tüketildiğinde en güzel diyet yemeği olmaktadır. Dolayısıyla kalorisi oldukça düşük olacaktır.

Haşlama Et ve Sebze Kalorileri

  • Haşlanmış Kırmızı et: 15 Kalori
  • Haşlanmış Beyaz et: 15 Kalori
  • Balık ve balık çeşitleri: 5 kalori
  • Haşlanmışı tavuk: 10 kalori
  • Izgara tavuk: 20 kalori
  • Haşlanmış Sebze Brokoli: 9 kalori
  • Haşlanmış Sebze karnabahar: 8 kalori
  • Haşlanmış Sebze patates: 19 kalori
  • Haşlanmış Sebze yumurta: 25 kalori

Diyet Yemekleri Tarifi Ve Kalorileri

Diyet Yemekleri ve Kalorileri 1

 Diyet Enginar yemeği 

Diyet enginar yemeğinde her kül olarak tanımlanan enginarları haşlayarak kullanmak gereklidir.  Suda haşlanan enginarların üzerine sizler havuç koyabilirsiniz. Enginarları suda haşlayıp içesine haşlanmış bezelye ve havuç taneleri koyabilirsiniz. Toplamda 110 kalori alacaksınız. Diyet enginar karaciğer içinde çok etkili olan yiyecektir.

Sütlü Diyet Kadayıf

Diyet yapanların mutlaka sütlü tatlılar tüketmesi gerekmektedir. Sütlü tatlılar arasında ocakta kavrulan kadayıflar çok etkilidir. Ocakta tereyağı ile kaynatılan ve Antep fıstıkları ile süslenen kadayıfları sakızlı sütlü muhallebi ile süsleyiniz. Toplamda 40 kalori alacaksınız: ilgili tatlı sadece günde 2 dilim tüketilmelidir.

Peynirli Ispanak

 Ispanak kalorisi en düşük yemeklerdendir. Ispanağı haşlayarak içerisine, lor peyniri veya normal peynir koyabilirsiniz. Ülkemizde en fazla tüketilen cebiz ile de süsleme yapabilirsiniz. Toplamda, 60 kalori alacaksınız. Peynir diyet yapanlar için çok önemlidir. Her sabah tüketmek gereklidir. 

Diyet Yemekleri ve Kalorileri 2

Meyve Salatası Diyeti 

Meyvelerle yapılan diyette kilo vermek için çok ideal ve aynı zamanda sizleri gün boyunca ayakta tutacak kadar etkilidir. Meyve salatası ile diyet yapmak için mutlaka kivi, çilek, muz, elma ve karpuza ihtiyacımız var. İlgili meyveleri güzelce bir tabağa dizip üstüne sos olarak portakal suyu ekleyebilirsiniz. Toplamda 15 kalori alacaksınız. Meyveler diyet için çok uygundur. Diyet yapanların düzenli tüketmesi gerekir.

Zencefilli Diyet Çay

Sadece yemeklerden değil içecekler aracılığıyla da diyet yapabilirsiniz. Evde çok kolaylıkla hazırlanan diyet çay için; zencefil, kuru nane yaprakları, tarçın çubukları, dilimlenmiş salatalar, zencefil ve zerdeçala ihtiyacımız var. Sizler her sabah bir kabın içerisine bu yiyecekleri koyunuz. Ertesi gün tüm vitaminini suya bırakacak olan besinlerin ne derece sağlıklı bir kişi yapacağınızı anlayacaksınız. Toplamda 30 kalori alacaksınız.

Kurutulmuş Sebzeli Diyet Pilav

Kurutulmuş sebzeli diyet pilavda ise kuru patlıcan kullanılır. Kuru patlıcan ve bulgurun değişmez uyumu sizlere diyet konunda yardımcıdır ve zayıflamak içinde çok etkili olacaktır. Kuru patlıcanlar haşlandığında soğanlı pişirilen bulgur ile buluşturulur bulgur ince taneli ve çok iyi pişmiş olmalıdır. Bulgurların üstüne kuru patlıcan ile birlikte top halinde hazırlanan patatesleri de atabilirsiniz. Üzerine muhakkak kuru nane ve pul biber ekleyiniz.

25 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...