Crunch Hareketi

Yayınlanma Tarihi: 5 Ağustos 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Crunch hareketi nasıl yapılır ve ne gibi incelikleri vardır önemlidir. Zayıflamak için ve özellikle karın yağlarını eritmek için yapılan bir egzersizdir. Kilo problemi son zamanların en büyük problemlerinden biridir. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamın etkisi ile kolay bir şekilde alınan kiloların verilmesi zordur. Evde oturarak kilo vermek ise imkansızdır. Özellikle karında biriken yağlar, alt karın yağı ve üst karın yağı olarak ikiye ayrılır. Yağ eritmede en zorlanılan bölge karın yağlarıdır. Bu nedenle karın yağlarını vermek için etkili egzersizler yapılmalıdır. Bu anlamda en etkili egzersiz olan reverse crunch hareketi ile alt karın yağları kolayca eritilir.

Bu hareketi yapmak için düz bir yere sırtüstü uzanılır. Kollar her iki yana koyulur ve eller kalçanın altına alınır. Dizler ise 90 derecelik bir açı olacak şekilde bükülür. Ayaklar ise birbirine paralel olarak zemine basılır. Kalçalar yukarı doğru kaldırılacağı için kollardan güç alınır ve kalça yukarıya kaldırılır. 15 kere 3 set halinde yapılan bu hareketin bir değişik versiyonu ters crunch hareketi vardır. Bu hareket içinde aynı pozisyon alınır. Diğer hareketten farkı, bacakların yukarıya doğru kaldırılmasıdır. Bu harekette etkili bir karın yağı eritme yöntemidir.

Crunch Hareketi 1

Side crunch hareketi ise karın yağı eritmede en etkili olan egzersizdir. Diğer hareketlerde olduğu gibi aynı pozisyonda uzanılır ve eller boyun kısmında birleştirilir. Daha sonra şınav çeker gibi kafa kaldırılır ve bir sağa bir sola hareketlendirilir.

Crunch Hareketi 2

Crunch hareketi ile yapılan egzersizler sayesinde karın yağları kısa sürede erimektedir. Ancak bu hareketin etkili olması için düzenli olarak her hafta yapılmalıdır. 15 defa ve 3 – 4 set halinde yapılan tüm crunch hareketleri karın kaslarının tamamını çalıştırarak karın yağlarını eritmektedir.

Crunch Hareketi 3

5 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...