Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Bacak hareketleri ile kısa sürede daha zarif, uzun, çekici ve ince bir bacak yapısına kavuşacağız.  Birkaç basit bacak boyu uzatma egzersizleri resimli anlatımları takip etmeniz ve ilgili hareketleri bilmeniz dahilinde işi başarmış olabilirsiniz. Hareketleri bilmek ve hareketleri düzenli olarak uygulamanız durumunda kısa boydan ve kısa bacaklardan kurtulabilirsiniz.  Bacak egzersizleri çerçevesinde   bacak boyu uzatma  arka, üst, alt, yan ve iç bacakları forma sokar. İlgili egzersizler ve hareketler yaşa uygun olmalıdır.

  • Voleybol ve Basketbol : Voleybol ve Basketbol oynamak kısa sürede bacak boyunu uzatır. Bacakları kısa olanlar için çok idealdir.
  • Kayak yapmak: Kayak yapmak bacak boyu uzatmak için çok gereklidir. Bacakları ve bacak kasını mümkün mertebe genişletmek için işe yarar. Kayak bacakları fit yapar sizi dengede tutar. Çok kolaydır Korkmadan ve kendinizi kasmadan yapınız. Bu bacak boy uzatma kategorisinde yapılan en basit olan spordur.
  • Halter,Pvc Jimnastik : Halter,Pvc Jimnastik sporları bacak boyu uzatmak için çok gereklidir. Bu egzersiz ve jimnastik hareketleri ile boy uzar. PVC jimnastik egzersizleri ve bale hareketini her gün günde en az 1 saat yapmak boyu uzatır.. Bacak fitnes hareketleri jimnastik sporlarında çok oluyor.

Ön ve iç bacakları ve bacaklardaki yağları yok ederek boy uzatabiliriz. Bacak boyu uzatma hareketleri ile ilgili olarak  mutlaka aletli pilates kullanırız. İnternetten de bacak boyu uzatma egzersizleri video  ve resimli anlatımları araştırabilriiz. Sizler bacak boyu uzatma egzersizleri videoları dizinizi 90 derece kırarak yaptığınız hareketler olarak tabir edebilirsiniz.

İnternet sayfamızın içerisinde bacak eritme hareketleri resimli olarak anlatılmaktadır. Bir sandalyenin önüne geçerekde egzersiz yapabilirsiniz. Fakat önemli olan doğru işlemi yapıyor olmaktır.  Makalemizde, boy uzatmak için geçerli olan egzersizler kategorisine örnekler vermiş olacağız.

 

  • Gym Home Aleti : Gym Home Aleti kullanmak evde bacakları uzatmak için gerekir. Gym Home Aleti her 20 saniyede bir yere bacakları yukarı doğru hareket ettiren alettir. Yere sırt üstü uzanarak kullanırız. İlgili alet en etkili bacak boyu uzatma egzersizleri yapmanızı sağlar.
  • Delüx Spor Aleti : Bale yapar gibi bacağı açmaya yardımcı olan alettir. İki katlı olan aleti sağ ve sol kısma doğru bacaklar ile itmeye çalışırız. İki tarafı sağ ve sol kısma iteriz. Delüx Spor Aleti mümkün mertebe 20 saniyede bir bacakları açarak boyu uzatmak için idealdir.

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri 1

  • Dambıl Sürmek: Ayakta dambıl sürerek bacak boyunu uzatırırz. Genelde kondisyon bisikleti kullanır gibi hareket yapmanızı sağlar. dambılın üstünde hareket edersiniz. Bacak boy uzatmak için başlangıç seviyesinde spor yapanlar dambıl sürme ile işe başlayabilirler. Dambıl yukarı dopru da tutulabilir. Dambıl tutarken kollarınızı dik bir şekilde ileriye doğru uzatın ve bacakları da genleştirmeye çalışınız.
  • Yükselme: Kendinize bir nokta belirle örneğin yüksek bir demire uzanmaya çalışalım ve hergün o demire doğru yükselmeye devam ediniz. Voleybol ile de çok kolay yükselebilirsiniz.

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri 2

  • Bacak Fitnes Hareketi : Sağ dizinizi olabildiğince kırmak gerekir. Bacak boyunu uzatmak için 90 derece kırın dizi kırınız ve aşağı yukarı indirip kaldırın. Bu hareket arka bacaklarınızı forma sokarak boy uzatmaya başlatacaktır. Bacakları dizden kırmaya başlayarak kas gerilimi yapabiliriz.
  • Sandalyeyi Kaldırma: Bacak ve basen eritme hareketleri için sandalye gibi ağır dambıl ürünlerinin önemi çok fazladır. Bu egzersiz sonucunda üst bacak boyunuz kısa sürede artış gösterir. Bu hareket ağırlık ile boyu yükseltme ve bacak kasını doğrultma hareketidir diyebiliriz.

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri 3

12 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...