Aristo Diyeti Listesi, Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 15 Aralık 2019 Ekleyen: Suna KAYA


Kilo vermek isteyenler için o kadar çok diyet alternatifi var ki, adeta diyeti keyifli hale getiriyor. Et ve hayvansal gıda sevenler için olanı ayrı, bakliyat seveni için ayrı, sebze meyve sevenler için ayrı diyet listeleri fazla kilolardan kurtulmayı keyifli hale getiriyor. İşte o diyetlerden birisi de Aristo diyeti. Çiğ sebze meyve yeme mantığında olan bu diyet ile 10 günde 6 kiloya kadar verebilirsiniz. Aristo diyeti yapanlar kaç kilo verir sorusunun yanıtı budur ama yine de bu rakam ve sonuç her bünyeye göre değişkenlik gösterir. En katı kuralı glutenli gıda tüketmemek olan Aristo diyetinin en avantajlı tarafı ise verdirdiği kiloları bir daha geri almanın zorluğudur. Aristo diyetinin adı ünlü filozof Aristoteles’ten alır.  Aristotales’in de vejetaryen beslenme biçimini benimsediğini biliyoruz. Gelin 3 hafta süren Aristo diyeti örnek menü nasıldır, hangi yiyecekleri kapsar, diyet nasıl yapılır hep birlikte bakalım.

Aristo Diyeti Listesi, Aristo Diyeti Nasıl Yapılır 1

Aristo Diyeti Listesi

  • Kahvaltı: 2 adet haşlanmış yumurta, az yağlı peynir, bol yeşillik VEYA 1 tam 3 adet beyazla yapılmış omlet.
  • Ara: 2 adet salatalık yahut 1 çay bardağı sarı leblebi yahut 1 adet yeşil elma yahut 1 fincan rezene çayı
  • Öğle: Kırmızı ya da beyaz et ve yanında roka, marul gibi tek tip yeşillik olan salata
  • Ara: 2 adet salatalık yahut 1 adet yeşil elma yahut 1 kase dolusu taze çilek
  • Akşam: Kırmızı ya da beyaz et ve yanında roka, marul gibi tek tip yeşillik olan salata
  • Ara: Yeşil elma ve 2 adet ceviz ile 1 fincan rezene yahut melisa çayı

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Aristo diyetindeki mantık sebze meyve tüketime ağırlık vermektir. Protein olaraksa yumurta, az yağlı süt, peynir, yoğurt ve beyaz et tüketilebilir. Bu diyette yasaklı olan gıdalar çok az miktarlarda bile tüketilmemelidir. Bilhassa glüten içerikli gıdalar tüketilmemelidir. Diyet süresinde haftada 2 sefer detoks yapılmalıdır.

Aristo Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Her bünye farklı olsa da Aristo diyetiyle 10 günde ortalama 4 ila 6 kilogram verilmektedir. 3 hafta sonunda da diyet yapan kişide 1-2 beden incelme görülür. Aristo diyeti yorumları oldukça iyidir. Hafifleten ve bünyeyi arındıran bir diyet olduğundan Aristo diyeti yapanlar sonuçtan oldukça memnun olduklarını belirtiyor.

15 Aralık 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...