Adaçayı Zayıflatır Mı

Yayınlanma Tarihi: 26 Şubat 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Adaçayı zayıflatır mı içeriğine verilecek en mantıklı yanıt evettir zira normalde çoğu açıdan yararı olan adaçayının asli özelliklerinden birisi toksin ve ödem gibi bedene zararı olan maddelerin birikmelerine engel olarak süratle uzaklaştırılmalarını sağlamaktır. Adaçayı zayıflatır mı sorusuna bunun haricinde verilecek olumlu yanıtlardan biri de yalnızca ödem ve toksin maddelerin bedenden uzaklaştırmaları ile sınırlı kalmayarak bağırsakların daha süratli çalışmasını sağlamaktadır. Adaçayı zayıflatır mı konusu ile ilgili verdiği bu bilginin ne tür bir faydaı olacağı sorulabilir. Çalışması süratlenan bağırsaklar gıda aldıktan ardından sık sık tuvalet ihtiyacı oluşmasını sağlamaktadır. Daha sık tuvalete çıkmak demek daha hızlı kilo vermeniz manasına gelir.

Adaçayı kuşkusuz yalnızca çok kiloların bedenden uzaklaştırılması konusu ile ilgili fayda sağlamamaktadır. Hem de mide ve bağırsakları gevşeterek alınan gıdaların basitçe hazım edilmesini sağlar. Hazmı basitleştirmesi sebebiyle uzun vakit tok tutar. Zayıflamaya yardımcı olan başka türden bitkiler de bulunmaktadır ama adaçayı tok tutma ve yağ yakıcı tesirde bulunması özelliklerinin ikisini bir arada taşıması sebebiyle zayıflamak niyetinde olan kişilerin kolay kolay vazgeçemeyecekleri bir bitkidir. Bu aşamada değinilmesi gereken mühim bir noktayı hatırlatmak gerekir, adaçayı tek başına zayıflatmaz ama zayıflamayı basitleştirici bir tesir gösterir.  Kendisinde barındırdığı kimyevi faktör maddeler sebebiyle çoğu alanda fayda sağlamaktadır. Verilen bulgular kadar adaçayının hazırlanma konusunun doğru yapılıp yapılmaması da mühimdir.

Adaçayı Ne Şekilde Hazırlanır?

Adaçayının hazırlanması son derece basit bir işlemdir. Aktarlardan almış olduğunuz kurutulmuş adaçayı yapraklarından 2 yemek kaşığı ölçüsünde miktarı kaynayan 2 lt suda demleyiniz. Çay için ideal demlenme zamanı kaynatılan suda 3-4 dk kadar bekletmektir. Demlenmiş adaçayını isteğinize göre bal veya limon ile tatlandırarak içebilirsiniz.

Adaçayı Ne Şekilde Hazırlanır?

Adaçayını İçmeden Evvel Bilmeniz Gerekenler

Gün ortamında en çok 1 bardak çay tüketmeniz önerilmektedir. Çünkü daha çok içilen çay kan basıncını düşürücü tesir yapar. Bu amaçla kan basıncı sorunu olanların kullanması önerilmez. Adet görülmesi evvel alındığı zaman çok kuvvetli adet söktürücü özellik gösterir. Hem de gebelik devresi süresince muhakkak bu çayın tüketilmemesi önerilmektedir.

Adaçayını İçmeden Evvel Bilmeniz Gerekenler

Adaçayı Bitkisi Çay Gerçekleştirme Dışında Nasıl Kullanılır

Yağ yakmak ve tok tutmak özelliklerini bir arada bulunduran adaçayı bitkisinin yapraklarından çay gerçekleştirme dışında diyet yemekleri içinde kullanmak, diyet çorbalarına katmak gibi amaçlarla kullanarak zayıflatma tesirini yükseltmek mümkündür. Adaçayı bitkisini çay şeklinde kullanılabileceğiniz gibi yeşil çay, sinameki, elma sirkesi ve biberiye ile bir arada kullanabilmek mümkündür .

Adaçayı Bitkisi Çay Gerçekleştirme Dışında Nasıl Kullanılır

Adaçayının diğer bir yararı:

Güçlü bir antibakteriyel olması sebebiyle emzirme devresinde annenin bu çaydan içmesi etken maddenin süt yolu ile bebeğe geçirilmesine sebep olur. Bu şekilde bebek daha sıhhatli olur ve mikroplara karşı daha sağlam olur

24 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...