3 Günde 3-4 Kilo Verdiren Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 13 Temmuz 2020 Ekleyen: Suna KAYA


Kısa sürede hızlı kilo vermek istiyorsanız ve vermeniz gereken kilo 3-4 kilo civarındaysa bir tür şok diyet olan leblebi diyetini uygulayabilirsiniz. Bu aynı zamanda bir detosk diyetidir. Bu tür diyetleri 3 günden fazla yapmak tehlikelidir. Metabolizmayı yavaşlatarak kas yıkımına sebep olur. Bağışıklık sistemini zayıflatır ve ciddi hayati risklerin oluşumuna sebebiyet verir. O yüzden bu tip şok ve detoks diyetleri 3 günden fazla yapılmamalıdır. Leblebi diyeti de 3 günden fazla yapılmaması gereken bir diyet. 3 gün boyunca leblebi tüketerek vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmanın ilk adımını atabilirsiniz. Leblebi açlık duygusunu bastıran bir yiyecektir. Yanı sıra içilen limon suyu da vücudun ihtiyacı olan C vitaminini karşılar.

Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır?

Leblebi diyetini yapmak için ihtiyacınız olan şeyler limon, leblebi ve sudur. 5 adet limonu 2,5 litrelik suyun içine sıkın ve gün boyunca tüketin. Limonlu suyunuzu her gün taze olarak hazırlayın.

  • Sabah:

1 çay bardağı leblebi

  • Öğle:

1 çay bardağı leblebi

  • Akşam:

1 çay bardağı leblebi

Bu şekilde 3 gün boyunca sadece leblebi ve limonlu su tüketin.

3 Günde 3 4 Kilo Verdiren Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır 1

Açlığa dayanıklı değilseniz bu diyet önerilmez. 3 günlük leblebi diyetini çalışmadığınız, evde olduğunuz günlerde yaparsanız bitkinlik şikayetiniz de olmayacaktır.   Eğer 3 günün sonunda verdiğiniz kiloların da motivasyonuyla diyete devam ederseniz sağlığınızı riske atarsınız. Dikkat edilmesi gereken bir diyettir.

Leblebi faydaları olan bir kuruyemiştir. Magnezyum, kalsiyum, manganez, fosfat, çinko gibi mineraller açısından zengin olan leblebi besin değeri açısından hiç  yabana atılacak bir yiyecek değil. Bu minik toplar minerallerin yanı sıra B6 ve K vitaminlerini de içerir. Nohuttan elde edildiği için iyi bir protein kaynağı da olan leblebi, yağ içermediğinden kalorisi yüksek bir besin de değildir. Leblebi kalori açısından mütevazı bir besin. 1 avuç leblebide aşağı yukarı 54 kalori vardır.   Limon suyu ve leblebi diyeti dışında yoğurt leblebi diyeti ve beyaz leblebi diyeti de yapabilirsiniz.

Leblebi Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Leblebi diyeti ile günde 3-4 kilogram vermek mümkündür.

9 Temmuz 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...