Zumba Nedir

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Zumba dansı nedir sorusu son dönemlerin popüler sorularından bir haline gelmiştir. Özellikle kadınlar tarafından yoğun ilgi gören zumba erkekler tarafından da yapılabilmektedir. Zumba dans temelli bir spordur. Yapılan hareketler sayesinde tüm kas grupları aynı anda çalışmaktadır. Bu sayede yağ yakımına yardımcı olduğu bilinmektedir. Zumba eğlenerek zayıflatan tek spor dalıdır bu sebeple spor salonlarında yoğun talep görmektedir.

Zumba dans ederek zayıflamak anlamına gelen zevkli bir spor dalıdır. Zumba nedir nasıl yapılır gibi sorular için internette bulunan zumba videolarını incelemek yeterli olacaktır. Zumbada amaç kişinin sporu sevmesini ve spor salonuna istekli bir şekilde gelmesini sağlamaktır. Oldukça eğlenceli olan bu spor dalı eğlenceli olduğu kadar faydalı ve yararlı bir aktivitedir. Evde bile yapılabilen zumba için internetten indirilen videolar baz alınmalıdır. Eğitmenin yaptığı hareketler aynen uygulanır ise hem sıkılaşmak hem de kalori yakmak mümkün olacaktır.

Zumbanın Faydaları

Zumba nedir faydaları nelerdir gibi soruların cevapları birçok sporseverin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Zumba tahmin edildiğinden çok daha faydalı bir spordur. Sadece dans etmekmiş gibi görünse de vücut ve zihin sağlığı için pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan ilki stres ile ilgilidir. Zumba stres atmak için ideal bir spor dalıdır. İş yerinde veya okul hayatında stres yaşayanlar tarafından yapılan 1 saat zumbanın tüm bu endişeleri ve stresleri ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Zumba bunun yanı sıra kalori yakmak içinde ideal olan bir spor dalıdır.

Zumba Nedir 1

Zayıflamak isteyenler ve diğer spor dallarından sıkılanlar için ideal olan zumba, hem eğlenceli hem de oldukça yararlı bir aktivitedir. Zumba genellikle spor salonlarında yapılmaktadır. Bu sayede sosyalleşmek ve yeni kişilerle tanışmak mümkün olacaktır. Ev ortamında da yapılabilen zumba yalnızca bir saatte 300 ile 500 arası kalori yakılmasını sağlayacaktır.

Zumba Nedir 2 Zumba Nedir 3

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...