Zumba İle Zayıflama

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Zumba dansı, Kolombiyalı ünlü bir dans öğretmeni tarafından tesadüfen bulunan, içerisinde birçok farklı dans figürünün olduğu bir dans türüdür. Zumba dansı zayıflatırmı konusu pek çok zumba severler ve kilo sorunu yaşayanlar tarafından merak edilmektedir. Zumbada Latin müziğinin ve hareketlerinin dışında salsa ve samba gibi hareketli müziklerin dans figürleri de yer almaktadır. Zumba yapmak için belli bir müzik tarzı yoktur. Hareketli olan her müzik ile zumba yapılabilmektedir. Zumba dansı ile zayıflayanlar kilo vermenin yanında dans müzikleri ile eğlenmenin de keyfine varmaktadır.

Zumba yapmayı bilmeyenler de bu dansı kolayca yapabilmektedir. Birçok dans okulunda verilen zumba dersleri için lisans ücreti ödenmemektedir. Zumba dersi düzenli olarak gidilmesi gereken bir programdır. Zumba ile zayıflayanlar bu derse düzenli olarak aksatmadan giden kişilerdir. Zumba dersleri ile temel anlamda zumba 2 hafta gibi kısa sürede öğrenilmektedir. Tam anlamıyla zumbayı öğrenmek ise yaklaşık 1 ayı geçmektedir. Zumba dersleri genelde haftada 2 veya 3 gün yapılmaktadır.

Kilo problemi yaşayan birçok kişi zumba zayıflatırmı araştırmaktadır. Zumba fitness programının zayıflattığı ve incelttiği yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Zumba dersinde sürekli hareketli müzik kullanılması ve bu müzikler ile yapılan dans sonucunda tüm vücudun hareket ettirilmesi kısa sürede kilo verilmesini sağlamaktadır. 1 saat zumba yapıldığında verilen kalori ortalama 700 ile 1000 arasında kişiye göre değişmektedir.

Zumba İle Zayıflama 1

Zumba dansında sadece bir müzik türü ve hareketleri kullanılmaz. Göbek dansı, roman dansı, hip hop dansı oryantal ve diğer dansların hareketleri birleştirilmektedir. Bu sayede hem daha çok eğlenilerek stres atılmakta hem de tüm bölgeler hareket ettirilerek kilo verme zamanı hızlandırılmaktadır. Zumba dansı kursa gitmeden videolar yardımıyla evde de yapılabilecek bir danstır.

Zumba İle Zayıflama 2 Zumba İle Zayıflama 3

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...