Zumba Dansı İle Zayıflama

Yayınlanma Tarihi: 14 Temmuz 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Zumba 1990 yıllarında Kolombiya’da ünlü dansçı Alberto Bete Perez tarafından ortaya çıkarılan bir Latin dansıdır. Ayrıca Dünya çapındaki en meşhur fitnes aerobik programıdır. Zumba dansı nasıl yapılır bunun eğitmenleri tarafından öğrenilmesi gerekir. Zumba dansında kullanılan hareketler şunlardır:

-Kumbiya

-Hip – hop

-Samba

-Salsa

-Merenge

-Mambo

-Savaş sanatları

-Oryantal

-Lunge

-Squat

Zumba salonları ve fitness merkezleri zumba eğitimi için lisans ücreti ödememektedir. Hızlı ve yavaş ritimlerle müzikte dans edilerek yapılan zumba dansı videoları mevcuttur.

Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba dansı sadece dans etmek amacıyla yapılmamaktadır. Zumba dansı ile zayıflama videoları milyonlarca vardır. Hareketli bir dans türü olduğu için kolay kalori yakmayı sağlar. Zumba dansının faydaları şunlardır:

Zumba dansı iyi bir stres atma yöntemidir. Canlı zumba hareketleri hem moral yükseltir hem de endişelerden arındırır. Zumba koordinasyonu artırır. Yaş ilerledikçe koordinasyona olan ihtiyaç artmaktadır. Sürekli hareket etmeyi sağlayan zumba bu konuda çok etkilidir.

Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba çok etkili bir kilo verme yöntemidir. Bir kere yapılan zumba dersinde 600 ile 1000 arasında kalori yakılır. Bu nedenle birçok salonda zayıflamak için zumba yapılmaktadır. Zumba sayesinde kilo vermenin yanında vücutta sıkılaşmaktadır. Kilo veren çoğu kişide vücut sıkılaşmazsa kilo verdiği belli olmaz. Ancak zumba ile az sayıda kilo verilse bile daha sıkı ve daha ince bir görünüme sahip olunur. Zumba dersinde birçok farklı insan bulunduğu için arkadaş çevresini genişletir.

Zumba Nasıl Yapılır? 1

Zumba sadece gençler için değildir. Her yaş gurubundaki kişiler zumba dersi alabilirler. Yaşlı grup için özel sınıflar veya çocuklar için özel sınıflar oluşturulmaktadır. Zumba kişinin duruşunu düzelterek kendine daha güvenli bir hale gelmesini sağlar. Zumba insanlara kendilerini daha iyi hissettirerek ruh hallerini düzeltir.

Zumba Nasıl Yapılır? 2

14 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...