Zayıflatan Yiyecekler

Yayınlanma Tarihi: 13 Ağustos 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Zayıflatan yiyecekler, zayıflamaya yardımcı besinler, hızlı zayıflatan yiyecekler metabolizmanızı canlandırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlarlar. Sadece yemek yemeyi keserek zayıflanamaz. Spor, yürüyüş ve tok tutan besinlerden de tüketmek gerekmektedir. Hızlı yağ yakan ve tok tutan besinler yiyerek, en çok zayıflatan yiyecekler tüketerek kilo verip, formda kalabilirsiniz.

Zayıflatan yiyecekler, hem sağlığa faydalı hem de zayıflamada etkili yiyeceklerdir. Zayıflatan yiyecekler ve içecekler deyince ilk akla gelen yeşil çay, Türk kahvesi ve yoğurttur. Zayıflamada büyük etkisi olan yeşil çay, metabolizmayı harekete geçirerek, zayıflamanıza yardımcı olur. Günde iki fincan tüketebilirsiniz. Sabahları aç karnına içilen Türk kahvesi de metabolizmayı canlandırma etkisiyle, zayıflamada yardımcı içecekler arasındadır. Yoğurt, kahvaltıda, ana yemekte, ara öğünde tükettiğiniz tok tutan bir besindir. Meyve, kuruyemiş ya da taze otlarla tatlandırarak tüketebilirsiniz.

Formda kalmanıza yardımcı olan süper yiyeceklerdir. Zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler deyince yeşil sebzeler, salatalık, tarçınlı süt akla gelmektedir. Her acıktığınızda bol bol salatalık tüketebilirsiniz. Yeşil sebzelerle yapılan salataları yemeklerden önce tüketebilirsiniz. Sebzeler lifli yapıları sayesinde hem tok tutuyor hem de içeriğindeki mineral ve vitaminlerden dolayı size zindelik veriyor. Bol bol meyve tüketin. Yeşil elma, kayısı, muz lifli meyveler uzun süre acıktırmıyor. Tatlı krizlerinizde dilimlenmiş muzun üzerine biraz tarçın serperek tüketebilirsiniz. Akşam yatmadan iki saat önce tarçınlı süt içerek, hem tok tutması hem de güzel bir uyku için, zayıflatan içecekler arasındadır.

Zayıflatan Yiyecekler 1

Zayıflatan yiyecekler arasında acı biber metabolizmayı canlandırarak, hızlı bir zayıflama sağlamaktadır. Ve su, sabahları kalktığınızda aç karnına içilen bir bardak su, güne hızlanmış bir metabolizma ve zinde olarak başlarsınız. Günde sekiz bardak su içilmelidir. Sağlıklı zayıflamada suyun yeri ve önemi tartışılamaz. Yemeklerden önce su içmek, tokluk hissini arttırarak daha az yemenizi sağlar.

Zayıflatan Yiyecekler 2

13 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...