Zayıflamak İstiyorum

Yayınlanma Tarihi: 14 Mayıs 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Özellikle yaz aylarında daha ince kıyafetlerin giyilmeye başlanması ve deniz, havuz sezonunun açılması ile birlikte fazla kiloları saklamanın imkânı kalmıyor. Hal böyle olunca zayıflamak istiyorum ne yapabilirim sorusu daha fazla gündeme geliyor. Eğer sıkı bir diyet programına hemen başlanıp, bu diyet sporla desteklenirse kilo vermemek için hiçbir engel yoktur. Ancak diyet yaparken bazı hususları dikkate almak gerekiyor.

Zayıflamak istiyorum ne yapmalıyım diyenler için birçok diyet listesi var. Fakat hangi diyet uygulanırsa uygulansın, bol su içmek kilo vermenin ilk kuralıdır. Günde 2.5 hatta 3 litre kadar su içmek, vücuttaki yağ yakımını hızlandıracak ve diyetin daha etkili olmasına yardım edecektir. Hatta su içmekte zorlananlar, sularına bir parça limon eklerlerse, hem suyun lezzeti değişecek hem de limonun mucizevi etkileriyle tanışmak mümkün olacaktır.

Diyetlerde içilecek olan su, zayıflamaya yardımcı olan birçok meyve ve bitki ile zenginleştirilebilir.

Tarçın, kilo vermek için en etkili bitkilerden biridir. Bunun için bir sürahi içme suyuna bir iki adet kabuk tarçın, hatta birkaç dilim de limon koyarak mükemmel lezzette bir içecek elde edebilirsiniz. Tamamen doğal olan bu içecek, hem kilo vermeye yardımcı olacaktır hem de vücuttaki zararlı maddelerin hızlıca atılmasını sağlayacaktır. Birçok sağlık uzmanı bu tarçınlı ve limonlu suyu detox için önermektedir. Hem tarçın, vücuttaki şekeri dengeleyen bir üründür. Üstelik karaciğer sağlığı için de çok önemli maddeler içermektedir.

Su içmeye yardımcı olmak için içilecek olan suya birkaç adet çilek veya zencefil ve salatalık gibi yiyecekleri de ekleyebilirsiniz. Bu yiyecekler de yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmanın yenilenmesine yardımcı olurlar.

Zayıflamak İstiyorum 1

Zayıflamak İstiyorum Ama Başaramıyorum

Zayıflamak istiyorum acilen kilo vermeliyim diyerek birçok yöntem deneyip, türlü başarılı olamayanlar, mutlaka bir uzman kontrolüne başvurmalıdır. Çünkü vücuttaki bazı hormonların eksikliği ya da hormon üreten organların yavaş çalışması, kilo almaya ve alınan kiloları vermekte zorlanmaya neden oluyor.

Örneğin, tiroit bezlerinin çalışmaması ya da hızlı çalışması, vücutta yeterli miktarda östrojen hormonunun üretilmemesi veya kişinin menopoz döneminde olması gibi etkenler, fazla kiloların nedeni olabilir. Bu durumda başvurulacak olan uzman, hastadan isteyeceği basit kan tahlilleri ile vücuttaki sorunun kaynağını tespit edebilir. Sorun tespit edildikten sonra doktorun vereceği ilaçlar ile birlikte uygun bir diyet programı, kilo vermeyi sağlayacaktır.

Zayıflamak İstiyorum Ama Başaramıyorum

Uygulanan diyetlerde kilo verememenin bir diğer nedeni de kişinin hızlı zayıflamak istiyorum düşüncesidir. Birdenbire kilo vermek, sağlıklı değildir. Her diyet, adım adım ilerler ve haftalara bölünerek bazı programları uygular. Bu, kişinin metabolizmasının birdenbire zayıf düşmemesi içindir. Kişi diyeti uygularken bir anda kilo veremediği için, zayıflamadığını düşünür. Fakat aslında azar azar kilo vermektedir. Bunu farkına varmadığından, kilo veremediğini zanneder. Bir diyet programından olumlu bir sonuç almak için en az üç ay boyunca o diyeti uygulamak ve biraz sabırlı olmak gerekiyor.

Zayıflamak İstiyorum Ama Başaramıyorum 1

Zayıflamak İstiyorum Ama Hangi Diyetle?

Zayıflamak istiyorum diyet listesi için sayısız diyet programları var. Bunların hangisini uygulayacak olursanız olun, her diyet programında karbonhidrat ve şeker içeren yiyeceklerden uzak durmak, sebze ve lif içeren yiyeceklere ağırlık vermek elzemdir. Zaten bu açıdan diyetlerin çoğu birbirine benzemektedir. Önemli olan sizin kararlı oluşunuzdur.

Zayıflamak İstiyorum Ama Hangi Diyetle?

Diyet programlarına başlamadan önce, şekeri bırakmak etkili olur. İşlenmiş şekerin zararları, bütün uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Ayrıca ekmek seçiminde, tam buğday veya tahıllı ekmekleri tüketmek, zayıflama programlarının vazgeçilmezidir. Yemeklerde tuzu ve yağı da mümkün olduğunca azaltmak oldukça önemli…

14 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...