Zayıflama Yöntemleri Evde

Yayınlanma Tarihi: 3 Şubat 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Zayıf ve fit bir vücuda sahip olmak hemen hemen tüm bayanların ortak isteklerindendir. Bu konuda uzman bir destek alarak istedikleri kiloya kavuşan bayanların yanında evde zayıflama yöntemleri deneyerek de kilo veren ve istedikleri forma kavuşan bayanların da sayısı yüksektir. Bugünkü yazımızda sizlerle, evde uygulanabilecek, kolay kilo verme yöntemlerini ve bu yöntemler hakkında kısa bilgileri paylaşacağız.

Evde Nasıl Zayıflanır?

Evde kilo vermek çoğu bayanın merak ettiği konulardan biridir. Sizin de bu konuyu merak ettiğinizi düşündük ve evde kolay zayıflama yöntemleri konusunu araştırdık. Araştırma sonuçlarımızı şimdi maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

 • Kilo vermenin en etkili yolu harekettir. Gün içinde sürekli oturmak yerine ufak bahaneler ile hareket etmeyi tercih edin. Asansör yerine merdiven kullanmak, yakın mesafelerde araç yerine yürümeyi tercih etmek, sizin için son derece etkili olacaktır.
 • Kilo vermek için mutlaka kendinize bir hedef belirleyin. Ancak bu hedefin gerçekçi düzeyde olmasına dikkat edin. Örneğin 1 haftada 4-5 kilo vermeyi hedeflemek yerine ayda 2 kilo vermeyi hedeflemek gibi. Gerçekleşen hedefler motivasyonunuzu yüksek tutmanıza ve dolayısı ile daha kolay kilo vermenize neden olacaktır.
 • Yemeklerden 20 dakika önce 1 su bardağı su tüketin. Bu suyu sade içebileceğiniz gibi limonlu ya da nane yapraklı olarak da tüketebilirsiniz. Yemeklerden önce tüketeceğiniz bu bir bardak su sizin kendinizi tok hissetmenizi sağlayacak ve daha az yemek yemenizi etkileyecektir.

Evde Nasıl Zayıflanır?

 • Güne mutlaka zinde ve bol proteinli bir kahvaltı ile başlayın. Bu gün içinde daha az açlık hissi duymanızı ve dolayısı ile daha az yemek yeme isteğini doğuracaktır. Özellikle yumurtalı kahvaltılar, bunda çok etkilidir.
 • Kendinize bir gıda günlüğü tutun. Yediğiniz, içtiğinizi bu günlüğe yazın ve gün sonunda okuyun. Bu şekilde en az 3 gün günlük tutmaya özen gösterin. Daha az yemek için etkili olacaktır.
 • Dolap ve buzdolaplarını boşaltın. Sadece yiyebileceğiniz kadar ve az kalorili besinleri dolaplarınızda bulundurun. Bu sayede aklınıza geldikçe dolaba yönelmek ve atıştırmak huyunuzu törpüleyebilirsiniz.
 • Abur cubur tüketmeyi seviyorsunuz ancak kilo almanıza neden oluyorsa bu alışkanlığınızı biraz değiştirebilirsiniz. Örneğin televizyon izlerken cips tüketmek yerine daha az kaloriye sahip olan patlamış mısır tüketebilirsiniz.
 • Bazen susuzluk ile açlık hissi karıştırılabilir. Çok açlık hissettiğinizde ilk olarak bir bardak su tüketmeyi deneyin. Çoğu zaman açlık hissinizin giderildiğini göreceksiniz.

Evde Nasıl Zayıflanır? 1

 • Evde mutlaka hafif egzersiz yapın. Her gün 15 dakikalık hafif ya da orta tempolu egzersiz kilo vermek için çok etkilidir. Bölgesel zayıflama için inceltmek istediğiniz bölgelere özel egzersizler ile zayıflama sağlayabilirsiniz.
 • Akşam yemeklerini fazla kaçırdığınız için kilo alıyorsanız, iştahınızı kesecek bir önerimiz var. Bunun için yemeklerden bir saat önce 1 adet elma tüketebilirsiniz. Elma midenin rahatlaması ve toklu hissi için önemlidir.
 • Günde 7-8 saat uyumak düzenli bir hayat ve düzenli beslenmeyi de beraberinde getirir. Bu etkili ve kalıcı kilo vermek için pozitif bir etkidir.
 • Kilo verme aşamasında motivasyon çok önemlidir. Bunun için kilo verdikçe kendinizi ödüllendirin. Kilo vermeye başlamadan önce bu durumu mutlaka yakınlarınıza söyleyin ve destek isteyin. Onların desteği ile motivasyonunuz daha yüksek olacaktır.
 • Uzun süre aç kalmamaya gayret edin. Uzun süre aç kalma sonucunda yenilen yemek daha fazla olacak bu da kilo almaya neden olacaktır.

Evde Nasıl Zayıflanır? 2

Bu yazımızda sizlerle basit zayıflama yöntemleri hakkında bilgileri paylaştık. Bu bilgiler ile siz de kısa sürede kalıcı ve etkili kilo verebilirsiniz. Günlük hayatınızda dikkat edeceğiniz bir kaç bilgi ile kısa sürede istediğiniz ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

3 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...