Yeşil Elma Diyeti

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Dünya üzerinde çok sayıda kişi, fazla kilolarından mustarip bir şekilde hayatlarına devam etmektedir. İdeal kilonun üzerinde olmak, kişilerin hayat kalitelerini de etkilemekte ve bu durum hayatlarına olumsuz yönde yansımaktadır. Her geçen gün çok küçük yaşlardaki çocuklardan, ileri yaşlardaki kişilere kadar milyonlarca kişinin tek sorunu olan kilo problemi, tıp dünyasını da sürekli olarak atağa geçirmektedir. Bu kapsamda birbirinden farklı diyet programı ve zayıflama tekniği de geliştirilmeye devam etmektedir.

Zayıflamak isteyen kişiler, genellikle çok fazla spor yapmadan ve aç kalmak istemeden kilo vermek istemektedir. Fakat bu istek, kişilerin kilo vermesini engellemektedir. Çünkü sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sık sık ve azar azar yemek yenmelidir. Aynı zamanda kişilerin haftanın en az 3 günü sağlıklarının müsaade ettiği sporları yapması gerekmektedir. Böylelikle hem sağlıklı hem de kalıcı bir şekilde kilo vermek mümkün olabilmektedir. Kişilerin zayıflama süreci boyunca istikrarlı ve sabırlı olmaları, son derece büyük bir önem teşkil etmektedir.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil elma, içerisindeki yararlı bileşenlerden dolayı kişilerin sağlıklarını da olumlu şekilde etkilemektedir. Birbirinden farklı faydalara sahip olan yeşil elma, birbirinden farklı diyet programı içerisinde yer almaktadır. Lifli olması sebebi ile kişilerin uzun süre boyunca tok hissetmelerini de sağlamaktadır. Aynı zamanda cildi güzelleştirmesi ve iç organlara olan faydası ile birlikte kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmeye devam etmektedir.

Elma diyeti deneyimleri, kişilerin bu diyete olan ilgisini de beraberinde getirmektedir. Düşük kalorili bir diyet olması sebebi ile de kişilerin hızlı bir şekilde yüksek miktarlarda kilo vermesini sağlamaktadır. Fakat kişilerin bu gibi diyetleri uzun süreler boyunca uygulamaları, birbirinden farklı sağlık problemlerini de beraberinde getirebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da, belirtilen süreden daha uzun süreler boyunca bu gibi şok diyetlerin kesinlikle uygulanmaması gerekmektedir.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Faydaları olduğu kadar yeşil elma diyeti zararları da söz konusudur. Düşük kalorili bir diyet olması sebebi ile kişilerde halsizlik ve yorgunluk gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir.

Kişilerin bu gibi durumları şiddeti bir şekilde görmesi halinde, diyeti muhakkak bırakmaları ve daha yüksek kalorili diyetlere yönelmeleri önerilmektedir. Genellikle 3 gün boyunca yapılması önerilen yeşil elma diyeti, kişilerin 3 gün sonunda kilo vermesini sağlamaktadır. İlk gün kahvaltıda 3 adet yeşil elma, bir dilim tam tahıllı ekmek ve bir kibrit kutusu kadar yağsız beyaz peynir yenmesi gerekmektedir. Ara öğünde bir yeşil elma ve öğle yemeğinde de balık ya da tavuk ile birlikte bir kâse yoğurt ve bir yeşil elma yenmelidir. Akşam yemeğinde de, kahvaltının aynısı yenmektedir. İkinci gün kahvaltıda yeşil elma ile hazırlanan sütlü yulaf ezmesi yenmelidir. Ara öğünler yine aynı olurken ikinci günün öğle yemeğinde yalnızca bir kâse yoğurdun yenmesine izin verilmektedir. Akşam yemeğinde ise, 3 yağsız yemek kaşığı pilav ile yarım muz ve bir yeşil elma yenmesi önerilmektedir. Yeşil elma diyetinin son gününde ise kahvaltı, ara öğün ve öğle yemekleri diğer iki gündeki besinlerden dinlenilen şekilde yapılabilmektedir. Akşam yemeğinde ise bir kâse yağsız havuçlu salata, yarım çay bardağı kuru üzüm ve bir kibrit kutusu peynir yenmelidir. 3 gün boyunca gün içerisinde en az 2,5 litre su ve en az 2 kupa yeşil çay içilmesi de gerekmektedir. Daha fazla miktarda kilo verilmesi için ise günde en az yarım saat yürüyüş yapılması da önerilmektedir.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır? 1

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...