Yağ Yakan Diyet

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Yağ yakan diyet ile vücudunuzun farklı bölgelerinde birikmiş olan fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Daha güzel ve estetik görünmek ve de sağlıklı olabilmek için yağ yakımı büyük önem arz etmektedir. Özellikle kış aylarından çıktığımız şu günlerde vücudun yağlanma oranı artmıştır. Aşırı hareketsiz kalan vücudumuz yüksek kalori besinler ve hareketsizlikten dolayı yağlanmış durumdadır. Kışın ardında yaz aylarına bomba gibi girmek ve sahillerde rahatça dolaşabilmek için yağ yakan diyet listesi yayınlıyoruz. Özellikle bayanların tercih ettiği diyetlerden biridir. Karın, göbek, kalça ve bacak bölgelerinde oluşan yağlanmaları kısa sürede yok etmektedir.

Kilo vermeye odaklı bir listedir. Kilo verirken yağların yakıldığını biliyoruz. Kilo vermek ve yağları yakmak sağlıklı bir vücut için olmazsa olmazdır. Bunu yaparken sağlıklı besinleri tüketmek, sporu ihmal etmemek ve bol sıvı tüketmek olmazsa olmazdır. Bununla ilgili olarak çok sayıda yağ yakan diyet listeleri mevcuttur. Yağları yok etmek için örnek diyet listemizi sizinle paylaşmak istiyoruz. Kahvaltınızda tarçınlı su, haşlanmış yumurta, kepekli ekmek, greyfurt, maydanoz salatası, 1 fincan limonlu yeşil çay bulunmalıdır. Öğle yemeğinde yine tarçınlı suyunuzu hazırlamalısınız. Her öğünde 1 bardak yeterlidir. Bunun yanında 1 kase kadar sebze çorbası içebilir, 200 gr kadar ızgara balık ve 1 kase haşlanmış brokoli yiyebilirsiniz. Devam eden süreçte hızlı yağ yakan diyet için ara öğün bulunmaktadır. Ara öğünde de tarçınlı suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yanında yarım ayva ve limonlu yeşil çay içebiliyorsunuz.

Akşam yemeğine geldiğimizde menüye farklı başlıyor olmayacaksınız. 1 bardak tarçınlı suyunuz yine masanızda bulunmalıdır. Tarçınlı su yağ yakan diyet programı için çok önemlidir. Yağların yakılmasında en temel etken tarçındır. Bu nedenel gün boyu tarçınlı su içmeniz gerekmektedir. Akşam yemeğiniz sadece tarçınlı su ile kısıtlı değildir. Bunun yanında 1 porsiyon zeytinyağlı olmak üzere bulgurlu lahana yiyebilirsiniz. Lahananın yanında az yağlı olmak üzere 1 kase yoğurt fena olmayacaktır. Elma sirkeli olacak şekilde 1 tabak marul salatası akşam yemeğinde tüketmelisiniz. Gece yatmadan önce tarçınlı suyunuzu yine içmek zorundasınız. Bu listede günde 5 bardak tarçınlı su içilmelidir. Yatarken 1 su bardağı az yağlı süt ve 1 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi yemeniz gerekmektedir.

Yağ Yakan Diyet 1

Yağ Yakan Diyet Yemekleri

Yağ yakan diyet yemekleri ile kilo verebilir ve birikmiş yağlarınızı yakabilirsiniz. Kilo vermek veya sadece yağ yakan diyet uygulaması yapmak size kalmıştır. Yağ yakan yemekler içinde lahana, marul, yeşil mercimek, roka salatası, pırasa, kereviz ve pazı gibi yemekler bulunmaktadır. Bu yemeklerin zeytinyağlı olmasına özen göstermelisiniz. Yağ yakmak için sadece bu besinleri tüketmeniz yeterli olmayacaktır. Spor her zaman karşımıza çıkan bir zorunluluktur. Yağ yakmak içinde spor yapmaya ihtiyacımızın olduğunu ifade etmek isteriz.

Yağ Yakan Diyet Yemekleri

Fazla ve birikmiş yağların yakımında her gün düzenli yürüyüş yapmanın çok büyük önemi bulunmaktadır. Yapılacak olan yürüyüşün tempolu olmasına özen göstermelisiniz. Spor egzersizlerine çok fazla önem vermenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için spor salonlarına gidebilirsiniz. Spor salonlarına gitme durumu olmayanların evlerinde basit olanları yapmalarını önermekteyiz. Yağların insan sağlığı için çok büyük tehdit olduğunu yazımızın son bölümünde hatırlatmak istiyoruz. Pek çok önemli hastalığın başlıca nedeni vücudumuzda fazla olan yağlardır. Şeker, kolestrol, tansiyon, kalp ve damar problemlerinin hemen hepsi yakılmayan yağlardan kaynaklanmaktadır. Bunun dışında görüntüyü de bozan bir etkendir. Her açıdan sğalıksız olan bu yağların yakılmasında yukarıda sıralamış olduğumuz besin ve diğer önerileri uygulamanız gerekmektedir.

28 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...