Yağ Yakan Çaylar

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Yağ yakan çaylar ile kilo vermenin ve yağları yakmanın mümkün olduğunu ifade edebiliriz. Bitkisel içerikli bu çaylarla yağ yakımı yapılabilmektedir. Daha çok sindirim sisteminin hızlı çalışmasına ve yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır. Metobolizmayı hızlandırmakta ve bununla birlikte birikmiş yağları yakmaktadır. Gün içinde almış olduğunuz pek çok besinde yüksek kalori ve yağlar bulunmaktadır. Alınan kalorilarin yağa dönüşmeden vücut içerisinde yakılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun içinde yağ yakan çaylar ahmet maranki önerilerini tercih edebilirsiniz. Ahmet Maranki zayıflama ve yağların yakılması konusunda uzman bir diyetisyendir. Pek çok ünlüye bu konuda yardımcı olmuştur.

Yağ yakan pek çok farklı çay bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ve ne çok bilineni yeşil çaydır. Vücut için başta yağların yakılması olmak üzere farklı şekillerde faydaları bulunmaktadır. Metobolizmayı hızlı çalıştırması sayesinde alınan kalorilerin yağa dönüşmesini engellemektedir. Ada çayı yine bilinen ve pek çok kişi tarafından tüketilen bitkisel yağ yakan çaylardan biridir. Yazımızın devamında yağ yakan çaylar nelerdir konusu üzerine bilgiler vermeye devam ediyor olacağız. Vücudun direncini arttırması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve sindirim sistemini daha hızlı çalışmasını sağlaması gibi faydaları bulunmaktadır. Diyet limonata bir diğer yağ yakan içecekler arasında yer almaktadır.

Yaprak ve kaynar suyu karıştırarak 2 dakika kadar kaynatın. 10 dakika kadar demlendikten sonra içilebilmektedir. Biberiye çayı yine yağlarınızdan kurtulmak için iyi bir alternatiftir. Mete ve maydonoz çaylarının özel tariflerini öğrenerek günlük düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Sindirim sistemini kolaylaştırmak ve motobolizmayı daha hızlı çalıştırmak için kekik çayı içilmelidir. Soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerine de iyi gelecektir. Funda çayı çok bilinen ve son derece faydalı olan bitkisel yağ yakan çaylar arasında yer almaktadır. Anne sütünü arttırması, böbrek taşlarının dökülmesi, idrar söktürmesi gibi faydaları bulunmaktadır. Funda yapraklarını 10 dakika kadar suda kaynatmanız ve demleye bırakmanızla hazırlanmaktadır.

Yağ Yakan Çaylar 1

Yağ yakan çaylar için pek çok özel tarifte bulunmaktadır. Bu tariflerden kısaca bahsedelim istiyoruz. Özellikle bu tarifler hızlı yağ yakan çaylar grubunda yer almaktadır. Yazımızın başında da bahsetmiştik. Zayıflama konusunda Ahmet Maranki çok ünlü uzmanlardan biridir. Maranki’nin özel olarak hazırlamış olduğu çay tarifi bulunmaktadır. Özel zayıflama çayının yapılışı şu şekildedir. 1 litre kadar suyun içine 30 gr arpa, 30 gr ayrık kökü, 30 gr mısır püskülünü katmanız gerekmektedir. Yaklaşık 10 dakika kadar kaynatmanız ve süzmeniz gerekmektedir. Gğn içinde 3 bardak olacak şekilde düzenli olarak tüketebilirsiniz. Yağların yakılmasında çok faydalı olduğunu kısa sürede görmüş olacaksınız.

Yağ Yakan Çaylar 2

Bir diğer özel tarif ise misket limonlu zayıflama çayıdır. 1 litre demlenmiş yeşil çaya ihtiyacınız olacaktır. Çeyrek su bardağı kadar akçaağaç şurubu, bir tutam tarçın, bir tutam zencefil, 2 adet misket limonu suyu ve 2 çay kaşığı limonun krendelenmiş kabuğu eklemelisiniz. Çok özel olan bu tarif ile hızlı bir şekilde yağlarınızı yakabilirsiniz. Limonlu elma çayı da bilinen zayıflama çaylarından biridir. Etkisi çok hızlı ve pratiktir. Elma çayını hazırlamak için 2 adet elmaya ihtiyacınız olacaktır. Kabuklarını soymadan ince dilimlere ayırmanız gerekir. İnce dilimleri çaydanlık içine koyuyoruz. Daha sonra 1 adet limonu ince parçalara ayırarak çaydanlığın içine ilave ediyoruz. Bu karşımın içerisine 3 bardak kadar saf su ekliyor ve kaynatıyoruz. Ortalama 15 dakika kadar kaynatmanız yeterlidir. Daha sonra karışım içine karanfil ve karabiber atılabilir. Son olarak 5 dakika kadar daha kaynattıktan sonra çayımız içmeye hazır hale gelmiş olacaktır.

Yağ Yakan Çaylar 3

28 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...