Vücut Geliştirme Federasyonu

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Günümüz koşullarında hemen herkes fit bir görünüme sahip olabilmek için spor salonlarına gitmektedir. İstediği kiloya düşen kişilerin bir kısmı ise vücudunun daha güzel ve fit görünmesini istemekte bu sebeple de vücut geliştirme antrenman programı içerisine dâhil olmak istemektedir. Ülkemizde de vücut geliştirme federasyonu kurulmuş olup kişilerin bu konuda daha profesyonel bir destek alabilmesini de sağlamaktadır. Bütün bu sebeplerden dolayı da her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından da federasyon hizmetleri yakından incelenmekte ve kişiler bu vücut geliştirme federasyon tarafından verilen imkânları değerlendirmek istemektedir.

Vücut geliştirme beslenme ile son derece yakından ilgili olmakta olup kişilerin bu konuya son derece dikkatli olması da gerekmektedir. Beslenmesine dikkat eden kişilerin aynı zamanda vücut geliştirme aletleri ile birlikte programlarını desteklemesi gerekmektedir. Yeterli imkâna sahip olunmaması durumunda ise oldukça fazla sayıda kişi tarafından vücut geliştirme TV imkânları da kullanılmak istenmektedir. Böylelikle kişiler ulaşamadıkları her türlü bilgiye ya da ipucuna ulaşabilme olanağına sahip olabilmektedir. Kişilerin bu yolda oldukça sabırlı ve azimli olması gerekmektedir. Aksi takdirde kısa süre içerisinde pes etmeler ya da vazgeçmeler doğrultusunda hiçbir başarı elde edilememektedir. Bu kapsamda ise kişilerin yedikleri ya da uyguladıkları programın yanı sıra bu konuda alabilecekleri çok sayıda takviye de söz konusudur. Birçok vücut geliştirici, daha kapsamlı ve etkili bir sonuç alabilmek amacı ile kaliteli bir vücut geliştirici takviyesi almaya devam etmektedir. Fakat bu kapsamda dikkat edilmesi gereken husus, tercih edilecek olan takviyenin kaliteli ve etkili olmasıdır. Kalitesiz ya da sağlıklı olmayan her türlü takviye ya da besin, çok daha ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına muhakkak kapsamlı bir şekilde araştırılma yapılması gerekmektedir.

Gün geçtikçe çok daha fazla sayıda kişi tarafından vücut geliştirme programları yapılmaktadır. Bu sebeple de hem antrenörler hem de spor salonları tarafından hemen herkese uygun olan çeşitli programlar hazırlanabilmektedir. Böylelikle kişiler, kendilerine ne uygun olan programı oldukça kolay bir şekilde tercih edebilmektedir.

Vücut Geliştirme Federasyonu 1

Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu

Vücut geliştirme, daha çok kişilerin kalori miktarları ve ağırlık kaldırma gibi işlemleri ile birlikte vücudundaki kas kütlelerinin harekete geçirilmesidir. Bu programa uyan ve yapan kişilere ise vücut geliştirici ismi verilmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından da vücut geliştirme programları yakından takip edilmeye devam etmektedir. Türkiye vücut geliştirme federasyonu da, bu konu ile yakından ilgili olan kişilere birbirinden farklı destekleri sunmaya da devam etmektedir. Ülkemizde ilk olarak 1950 yıllarında Halter Federasyonu adı altında ortaya çıkmış olup daha sonrasında ise 15 yıl içerisinde kendi ismi ile kurulmuştur. Bu kapsamda ise Fitness federasyonu antrenörlük kursları da düzenlenmektedir.

Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu

Gerekli olan şartların yerine getirilmesi halinde federasyon tarafından kişilere gerekli olan sertifikalar verilmekte ve böylelikle kişiler sertifikalı bir şekilde işlerini yapabilme imkânına sahip olmaktadır. Aynı zamanda vücut geliştirme antrenörlük belgesi ise, farklı derecelere sahip olan antrenörlüğe göre farklı şartlara sahiptir. Bu şartları sağlayan kişiler ise, federasyon tarafından verilen belgeye sahip olarak oldukça kaliteli hizmetler verebilme olanağına sahip olabilmektedir.  Federasyon tarafından verilen imkânlar ve federasyon aracılığı ile katılan yarışmalar sonrasında ülkemizi temsil eden birçok şampiyon da söz konusudur. 2016 yılında vücut geliştirme şampiyonu olan Alican Kubur, başarısının sırrının düzenli beslenme ve kapsamlı bir ağırlık çalışması olduğunu da belirtmektedir. Bütün bunların yanı sıra Fitness federasyonu da, kişilere çeşitli imkanlar sağlamaya devam etmektedir.

Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu 1

19 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...