Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

Yayınlanma Tarihi: 29 Mayıs 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Günümüzde Obezitenin cerrahi tedavisinde en sık oluşturulan ameliyatlardandır. Mide ameliyatında 3’te 4’lük bir mide tüp şekline girer. Bu ameliyat ile midenin çoklukla fundus alanından salgılanan iştah hormonu salgılanmasında, büyük oranda azalmaktadır. Ameliyat ardından hormonsal olarak iştahı azalan şahıslar daha az yeme gereksinimi hissetmektedirler. Tüp mide ameliyatı fiyatı 2016 genel olarak 5.000 TL ile 10.000 arasında değişmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Öncelikle bu ameliyatın söz hususu olabilmesi amacıyla hastaya Morbid Obezite teşhisi konulmuş olmalıdır. Vücut kitle endeksi hesabına göre konulacak bu teşhis, bilhassa diyete uyamayan bireylerin besin kullanımını mecburi olarak azaltılmasını sağlayacak bir tedbir olarak kullanılır.

Vücut kitle endeksi 35’in altında olan bireylere ameliyat gerçekleştirme yerine, ilk olarak diyetle ve egzersizle çözüm bulma yolu tercih edilir. Her ne kadar neticeleri gerektiğince olumlu olsa da Mide Küçültme Ameliyatı, cerrahi bir müdahaledir ve belli ölçekte tehlikelere sahiptir. Gelişmiş tıbbi koşulların sağlanmış olması ilk olarak şarttır. Tüp mide ameliyatı fiyatı 2017 olarak ise fiyatlar rekabet haline geldiği için fiyatlarda düşme yaşanmaktadır.

Son senelerde şişmanlığın cerrahi tedavisinde seçenek tedavi olarak kabul edilmesi ile süratli uygulanabilmesi ve hastada daha az incinmeye sebep olmasına bağlı olarak hastaların iyi kilo vermesi ve şişmanlığa bağlı yan etkilerin daha süratli düzelmesidir. Hem de şayet gerek görülürse daha ileri ikinci adım ameliyatın rahatlıkla uygulanabilmesi de mühim bir avantajıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı 1

Bu operasyondan sonra hastaların çok kilolarının %54 ile %81’ini aşağı yukarı 12 ay içerisinde kaybettikleri, aynı vakitte şişmanlığa bağlı başka hastalıklarda düzelme gördüğünüz belirleme edilmiştir. Halil coşkun tüp mide ameliyatı fiyatı her hastaya göre değişmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Midenin büyük kenarı kesilip çıkarılarak 60 ile 120 ml arasındaki hacme sahip bir mide tüpü oluşturulur.

Tüp Mide Ameliyatında Kilo Kaybı Nasıl Oluşur?

Tüp Mide Ameliyatında 2 mekanizma ile kilo kaybı olmaktadır. Mide hacminin küçültülmesi ile mekanik bir kısıtlanma ve mide hareketlerinin azaltılmasına bağlı kilo kaybı

Tüp Mide Ameliyatında Kilo Kaybı Nasıl Oluşur?

Ghrelin olarak tanınan bir maddeyi yapan mide dokusu çıkarıldığından hormonsal bir farklılık meydana gelmesi neticesi kilo kaybı olur. Ghrelin midenin fundus denilen üst parçasındaki oksintik hücrelerce imal edilen 28 amino-asitlik bir peptit proteindir. Beyindeki hipotalamus ya da pituiter bölgedeki reseptörlerinin aktivasyonu ile düzenlenen güçlü bir iştah arttırıcı bir peptittir. Mide fundusunun her bir gramında, on iki parmak bağırsağına göre 10-20 kat daha çok ghrelin bulunmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatının Sonucunda Ne Olur?

Kısa sürede şişmanlıktan kurtulacak bir ameliyattır. Altı ayda toplam çok kiloların %35-70’i ve 12 ayda ise çok kiloların %33-81’i kaybedilmektedir. Üç senede kaybedilen çok kiloların “Gastrik By-Pass Ameliyatı” ardından kaybedilen kilolara yakın bulunduğu gösterilmiştir.

Tüp Mide Ameliyatının Sonucunda Ne Olur?

Mide küçültme ameliyatı ücreti 2017 fiyat listesine bakıldığı vakit çok uç noktalarda fiyatlar bulunmaktadır. Örneğin 6 bin TL’ye de ameliyat olunmak amacıyla hastane bulunabilir. Aynı şekilde 30 TL’ye de bir ameliyat ücreti ile karşılaşılmaktadır. Baştan da bahsetmiş bulunduğumuz gibi hastanenin desteğine ve kalitesine göre değişim gösterilmektedir. Bu da çok normal durumdur. Obez bir insanın esasen psikoloji alt üst durumdadır. Çünkü toplumda birtakım insanlar çok acımasız bir şekilde eleştiriler gerçekleştirmektedir. Bu onları derinden etkilemektedir. Bu yüzden insanlar hiçbir vakit incitilmemelidir. Her an bir insan obezlik ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu birtakım durumlarda bir hastalık sebebiyle de olmaktadır. Kişinin yemeğe ilgisinden de kaynaklanmaktadır. Ama bireyin kendisinden kaynaklanıyorsa mideyi toparlaması gerekmektedir.

29 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...