Su Diyeti

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Diyet programları, genellikle kişilerin aç kalmalarına ya da besinleri kısıtlayarak kilo vermelerini sağlamaktadır. Fakat bu durum, kişilerin kısa süre içerisinde bu gibi diyet programlarından sıkılmalarına ve diyeti bozmalarına da sebep olabilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da, bu gibi standartlaşmış diyet programlarının sonucu genellikle hüsran ile sonuçlanmakta ve kişiler herhangi bir kilo kaybı yaşamamaktadır.

Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi, fazla kilolarından şikâyet etmekte ve kendileri için en uygun olan diyet programını uygulamaya çalışmaktadır. Son yıllarda geliştirilen su diyeti ise, kişilerin aç kalmadan diledikleri kiloya ulaşabilmelerine olanak tanımaktadır. Çok sayıda uzman tarafından da önerilen su diyeti, 1977 yılından beri uygulanmaya da devam etmektedir. Amerika’da yayınlanan bir makale ile ortaya çıktığı bilinen bu etkili diyetin ana maddesi, adından anlaşılacağı gibi sudur. Su, insan vücudunun en temel bileşenidir ve vücudun aynı zamanda olmazsa olmazıdır. Kişilerin sağlıklı ve sorunsuz bir yaşam sürebilselerdi için de günde en az 3 litre su tüketmeleri de gerekmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında ise, su diyeti son derece etkili ve sağlıklı olmaktadır. 7 gün süren su diyeti, kişilerin sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermesine de olanak tanımaktadır.

Su diyeti uygulamak isteyen kişilerin öncelikle su içmeyi bir alışkanlık haline getirmesi önerilmektedir. Böylelikle kişiler hiçbir zorluk yaşanmadan kalıcı ve hızlı bir şekilde kilo verme imkânına da sahip olabilmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da çok sayıda kişi tarafından su diyeti nedir? Sorusu sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Su diyeti, kişilerin 7 gün boyunca hemen her öğünde su tüketmeleri esasına dayanmaktadır. Kalkar kalkmaz içilen suyun yanı sıra her öğünde farklı besinin suyu tüketilmektedir. Böylelikle kişiler, besinlerden elde edilen farklı değerleri de vücutlarına alabilmekte ve zayıflama süreci de büyük bir ivme kazanmaktadır. Su diyeti yapanlar, bu diyet boyunca herhangi bir zorlanma yaşanmadan diyetlerini tamamlayabilmekte ve bu durumdan da son derece büyük bir memnuniyet duymaktadır.

Su diyeti yorumları göz önünde bulundurulduğunda, kişiler kendilerine verilen önerileri dikkate alması durumunda kilo kaybı yaşadıkları gerçeği ortaya çıkmaktadır.

Su Diyeti Listesi

Su Diyeti Listesi

Son yıllarda oldukça büyük bir ilgi gören su diyeti, kişilerin keyifli bir şekilde kilo vermesini sağlayan etkili bir diyet çeşidi olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da, çok sayıda kişi tarafından su orucu diyeti nedir? Sorusu yöneltilmeye devam etmektedir. Bu diyeti yapabilmek için öncelikle kişilerin kendilerine verilen listedeki malzemeleri temin etmeleri gerekmektedir. Kişiler ilk gün elma suyu, papaya meyve suyu, portakal suyu ve karpuzun yanı sıra bol miktarda normal su tüketmelidir. Diğer günlerde de kahvaltıya bir adet yumurta eklenirken, öğle yemeklerinde pancardan oluşan salata, muz, domates soslu arpa pilavı ve bir kâse esmer pirinç pilavı gibi farklı yemekler eklenebilmektedir. Akşam yemeklerinde de yine belirtilen bu gibi arklı yemekler kullanılarak öğünler zengin hale getirilebilmektedir. Ara öğünlerde ise yine farklı sebze ya da meyvelerin sularının içilmesinin yanı sıra, gün içerisinde üç litre su içilmesi de gerekmektedir.

Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından su diyeti uygulanmak istenmektedir. Fakat şok diyet grupları arasında yer almasından ve düşük kalorili bir diyet olmasından dolayı, kişilerin su diyetini yapmaya başlamadan önce, herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalmamak için  muhakkak bir doktor ile görüşmesi de son derece büyük bir önem teşkil etmektedir.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...