Soğuk Lipoliz

Yayınlanma Tarihi: 8 Ağustos 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Kilo problemi son zamanlarda kadın, erkek ve çocuk herkesin en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir. Hazır yiyeceklerin çok fazla tüketilmesi ve hareketsiz yaşam sonucunda kilo artışı da yaşanmaktadır. Buna sağlıksız ve dengesiz beslenme de eklenince kilo büyük bir sorun haline gelmektedir. Kilo sorunu sonrasında obezite hastalığı oluşmaktadır. Obezite beraberinde birçok hastalığı da getirmektedir. Bu anlamda birçok yöntem denenmiştir. Bunlardan biri olan soğuk lipoliz nedir aşağıda anlatılmıştır.

Bölgesel bir incelme yöntemi olan soğuk lipoliz yaptıranlar bu operasyondan memnun kalmaktadır. Özellikle diyet ve spor yapmasına rağmen kilo veremeyen, kilo verse bile bölgesel incelme yaşanmayan kişiler bu işlemi tercih etmektedir. Ameliyatsız olarak uygulanan bu yöntem sonrasında aynı gün normal yaşama dönülebilmektedir.

Soğuk lipoliz zararları olmayan bir yöntemdir. Soğuk lipoliz sadece hamilelerde ve soğuğa karşı alerjisi olanlarda uygulanmayan bir yöntemdir. Bunun dışında herkese rahatlıkla uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan bir işlemdir. Diğer zayıflama haplarında kimyasal ürünler kullanılır. Diğer yöntemlerde bıçak altına yatılır. Ancak soğuk lipolizde bunların hiç biri yoktur. Ne kimyasal ilaç kullanılır ne de ameliyat gerektiren bir operasyon yapılır. 1 – 2 saat süren bu işlem sonrasında hemen günlük hayata da dönülebilmektedir.

Soğuk Lipoliz 1

Bu yöntemde cilt altında bulunan yağ tabakaları, cilde ve kişiye zarar vermeyecek bir şekilde soğutulmaktadır. Bu soğutma zamanına çok önceden karar verilir ve bu sayede yağ hücreleri apoptozis yani hücre ölümü sürecine girerler. Bu sayede yağ hücreleri yavaşça gerileyerek küçülür. Doğal yollarla bu küçülen yağ hücreleri atılır. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak % 40 ile % 60 oranında incelme meydana gelir. Tamamen doğal olarak yapılan soğuk lipoliz fiyatları da yapılan kliniğe ve yapan kişiye göre değişmektedir.

Soğuk Lipoliz 2

8 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...