Kolay Zayıflama Yöntemleri

Yayınlanma Tarihi: 5 Şubat 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından olan aşırı kilolu olmak, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın ve erkeklerde yaygın olarak görülüyor. Sağlıksız beslenme, hormanal dengesizlikler ve hareketsiz yaşam ile tetiklenen kilo alma, ilerleyen dönemlerinde ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor. Bu ciddi sağlık problemlerinin önüne geçmek için biraz da olsa fazla kilo olması durumunda zayıflama sağlanmalıdır. Bu konumuzda sizlere en kolay zayıflama yöntemleri, hakkında bilgiler vereceğiz.

Kolay Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Kolay ve etkili bir zayıflama sağlamak için bazı önemli noktaları göz önünde bulundurmak gerekir. Etkili diyet programları ve egzersizlerin yanında aşağıda belirttiğimiz maddeleri de alışkanlık haline getirerek kalıcı bir zayıflama sağlayabilirsiniz. Kilo verme konusunda araştırma yapanların büyük kısmının bildiği bu önemli noktaları tek bir başlık altında şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

 • Etkili bir şekilde kilo vermek için uzun süre aç kalmamaya dikkat etmeniz gerekir. Uzun süre aç kalındığında daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyulur ve bu da kişinin daha hızlı, daha çok yemek tüketmesine neden olur. Kilo vermek istiyorsanız kesinlikle öğün atlamayın ve uzun süre aç kalmayın

 • Diyetlerin çoğunda da yer alan 3 ana öğün mutlaka hayatınızda olmalı. Bu öğünlerden sabah kahvaltısını kesinlikle atlamayın. Bol proteinli sağlıklı bir kahvaltı gün içinde açlık hissi duyulmasını da azaltacaktır.
 • Açlık hissi ile sussuzluk zaman zaman karıştırılabilir. Açlık hissettiğinizde bir bardak su tüketerek bu histen kurtulabilirsiniz. İsterseniz su yerine tuzsuz ayran da tüketebilirsiniz.
 • Su ya da ayran ile açlık hissinin önüne geçemediyseniz, elma, greyfurt, yumurta, zencefil, yeşil yapraklı sebzeler ve yulaf ezmesi tüketebilirsiniz. Bu besinleri ara öğün olarak değerlendirebilirsiniz.
 • Yavaş ve küçük lokmalar şeklinde yemek yeme, kilo vermek için etkilidir. yavaş yemek yendiği için kişi yemek masasında daha fazla vakit geçirir ve bu da psikolojik olarak doyma hissine neden olur. Bu doyma hissi daha az yemek yemeye ve doğal olarak kilo vermeye neden olur.
 • Stresli, sıkıntılı ve moraliniz bozukken dolaplara yaklaşmayın. Bu ruh halinde kendinizi yemeğe verebilir ve farkına varmadan kilo alabilirsiniz. Normal günlerde de fazla yememek için ihtiyacınız kadar besin doldurun dolaplarınıza.

Kolay Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

 • 12 saat kuralı, kilo vermek isteyenlerin mutlaka bilmesi ve uygulaması gereken bir kuraldır. Bu kurala göre sabah saat kaçta kahvaltı yapılıyorsa, akşam yemeğini de o saatte yemek gerekir. Örneğin sabah saat 7 de kahvaltı yapan birisi akşam yemeğini de saat 19 sıralarında yemeli. Öğlen yemeğini de kahvaltı ile akşam yemeğinin arasında 6 saat periyotlu olarak tüketebilirsiniz.
 • Kilo vermek için kahve tüketebilirsiniz. Kremasız ve şekersiz olarak hazırladığınız Türk kahvesi ve yeşil çay kilo vermek için idealdir. Diyet sırasında aksi belirtilmedikçe bu iki içecek türünü de tüketebilirsiniz.
 • Zayıflamak için beyaz şekerden uzak durun. Mümkün olduğunca şeker yerine, başka doğal malzemeler kullanmaya gayret edin ve mümkünse hiç beyaz şeker kullanmayın.

kolay zayiflama

 • Abur cuburdan kesinlikle uzak durun. Hayatınızdan tamamen çıkaramasanız bile daha az kalorili abur cuburlar ile bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin mısır cipsi yerine doğal patlamış mısır tüketebilirsiniz.
 • Her yemekten 20 dakika önce bir bardak su için. Limonlu, nane yapraklı ya da sade olarak suyunuzu tüketebilirsiniz.
 • Motivasyonunuzu yüksek tutun. Her gün yerine haftada bir kere kilonuzu kontrol edin. Bu sayede ilerlemenizi daha iyi kaydedebilirsiniz.
 • Doğal bitkisel çaylar, meyve suları ve doğal içecekler her zaman kilo vermek için etkilidir. Bu içecekleri tüketerek kolayca kilo verebilir, açlık hissinden uzak ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

4 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...