Kilo Verdiren Yiyecekler

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Kilo vermek çok önemli bir süreçtir. Dolayısı ile bazen kilo artışı belli bir sağlık problemine bağlı olabilir. Kilo vererek, daha sağlıklı ve enerjik olmak mümkün. Özellikle hızlı kilo verdiren yiyecekler tüketilerek, istenilen kiloya ulaşmak daha kolay olabiliyor. Sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo verilebilir.

Kilo Vermeyi Destekleyen Besinler

Birçok kişinin aklına gelen soru, en çok kilo verdiren yiyecekler nelerdir oluyor. Tek bir besin kilo verdirmez, lakin bazı yiyecekler tok tutabilir veya bu süreci hızlandırabilir.

  • – Ananas
  • -Yoğurt
  • -Yulaf
  • – Çörek Otu
  • -Doğal Mineralli Su
  • -Badem
  • -Ayran

Yukarıda verilen seçenekler özellikle ara öğünlerde tek başlarında veya birlikte kullanılarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Kilo verme sürecinde bu kilo verdiren yiyecekler ve içecekler diyet listesinde yerini alabilir.

Yoğurt özellikle ara öğünlerde veya akşamlar tüketilebilir. Yoğurt tek başına tüketmek mümkün olduğu gibi, yulaf veya baharatlarla da kullanmak mümkün.

Çörek otu da sağlık açısından çok güçlü bir yiyecektir. Çörek otunu su ile veya yoğurda katarak yemek mümkün. Özellikle çörek otlu yoğurt göbek ve bel kısmındaki yağların erimesinde etkilidir. Mineralli sular içerdiği vitaminler sayesinde bünyenin eksiklerini tamamlar. Bir dilim limon veya sade olarak tüketilen mineralli suyun faydaları çok güçlüdür.

Kilo Vermeyi Destekleyen Besinler

Badem ve ayran ikilisi ise tok tutan ve kilo vermeyi sağlana sağlıklı bir ara öğün seçeneğidir.

Diyet yapma sürecinde şekerden ve çok fazla meyve tüketmekten sakınmalı. İşlenmemiş, tok tutan yiyecekler hızı kilo vermeye yardımcı olacaktır. Beslenme şeklini değiştirerek daha sağlıklı ve enerjik olmak mümkün.

Kilo Vermeyi Destekleyen Besinler 1

Her insanın bünyesi bir birinden çok farklı yapıdadır. Dolayısı ile en hızlı kilo verdiren yiyecekler herkese aynı sonuç vermeyebilir. Diyet yaparken sebze ve süt ürünleri kullanmanın yanı sıra, spora da yönelmek doğru olacaktır.

Kilo Vermeyi Destekleyen Besinler 2

2 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...