Kilo Verdiren Çaylar

Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Bazı çayların yağ yakma ya da yağ depolamaya engel olma konusundaki efsane gücü kanıtlanmış durumdadır. Sadece kilo yakmaya değil pek çok kalp hastalığına ve böbrek hastalığına şifa olan hatta daha pek çok kronik rahatsızlığın efsane kurtarıcısı konumundaki bitki çayları bahsederken bile yüzleri gülümsetiyor. Bitki çaylarının burada sadece kilo verdirici işlevinden bahsedeceğiz. Bitki çaylarını günde 2000 üstü kalori aldıktan sonra tüketmenin zayıflamaya çok faydası olacağından bahsetmiyoruz tabi ki. Ancak hızlı kilo verdiren çaylar için diyetisyen kontrolünde yapmış olduğunuz diyete çok güzel eşlik ettiğini ve edeceğini söylemek mümkündür. Peki, kilo verdiren çaylar nelerdir?

  1. YEŞİL ÇAY

Bilmelisiniz ki kilo verdiren bitkisel çaylar içinde en efsane olanıdır. Oldukça hızlı kilo verdirir. Genelde yemeklerden önce metabolizmanın hızlı çalışması için ve iştahı kesmek için tercih edilirken bazen de yemeklerden bir saat sonra hızlı sindirim için tercih edilmektedir. Her ne şekilde olursa olsun kilo vermeye oldukça yardımcı bir üründür. Kalp ve damar hastalıklarına da birebir çözümdür.

  1. TARÇIN ÇAYI

Bu çay çubuk tarçın ile yapılmaktadır. Yemeklerden önce aç karnına içerseniz mükemmel olur. Özellikle sık sık tatlı krizi tutup ve aç karnına bir tepsi baklavayı düşünmeden yiyebilecek potansiyele sahip olanların tercihi olmalı. Sadece bir bardak tüketildiği taktirde tatlı ihtiyacınızı neredeyse tamamen yok edip 1 haftada 5 kilo verdiren çaylar kategorisinde yerini almaktadır.

  1. MAYDANOZ ÇAYI

Yağları eritme özelliği olan maydanoz ciddi şekilde metabolizma çalıştırma özelliğine sahiptir. Fazla su ve ödem söktürücü özelliği sayesinde vücuttan atılarak şişliklere veda edilirken sindirimi kolaylaştırıcı etkisi de inkar edilemez.

  1. ZENCEFİL ÇAYI

Metabolizmayı hızlandırma özelliği bulunmakta olup mide rahatlatıcı özelliği sayesinde de mide bulantısına bir bir etki etmektedir.

Kilo Verdiren Çaylar 1

  1. BEYAZ ÇAY

Son zamanlarda sık sık tercih edilen çaylardan biri olan beyaz çayın da sindirimi kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Ayrıca yağ depolanmasına de günde iki fincan içerek engel olabilirsiniz.

Kilo Verdiren Çaylar 2

  1. KUŞ OTU ÇAYI

İshal yapma etkisi sebebiyle fazla su ve ödemin oldukça kısa sürede vücuttan atılmasını sağlayarak sindirimi kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır.

Kilo Verdiren Çaylar 3

3 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...